V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 29 Mar 2024, 08:23

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: HGS
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2019, 09:20 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Africa Twin
Kan Grubu: A rh-
isminiz: serhatt
Arkadaşlar motorumu aldıktan sonra köprü geçişi yapmak zorunda kaldım ama HGS yoktu,geçiş yapalı 1 hafta oldu şimdi alsam hesabımdan düşermi yoksa ceza yermiyim?
Bir diğer sorum ise HGS etiketi mi yoksa kart mı alayım,hangisi geçişler de daha sağlıklı olur :yardım

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı: Re: HGS
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2019, 10:52 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl 650
Kan Grubu: A rh +
isminiz: Mehmet ARICAN
Eski hgs varsa devrolur, yeni hgs olursa hesaptan düşer.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2019, 12:37 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Süper Tenere 1200 ZE
Kan Grubu: A Rh(+)
isminiz: M. Müjdat ÜZEL
Ben hgs etiketini motorun üstünde bırakmak istemiyorum, bi bok sanıp kurcalarlar diye. Bu sebeple kart aldım.
Boynuma asıyorum ya da artçıma veriyorum.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2019, 12:47 
Kullanıcı avatarı

VFRMANİA yazdı:
Eski hgs varsa devrolur, yeni hgs olursa hesaptan düşer.

Eski HGS yok du,yenisi ile ceza yemiyorsak bu güzel haber,teşekkürler.

Yardbird yazdı:
Ben hgs etiketini motorun üstünde bırakmak istemiyorum, bi bok sanıp kurcalarlar diye. Bu sebeple kart aldım.
Boynuma asıyorum ya da artçıma veriyorum.

Kart bana da mantıklı geldi,teşekkürler.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2019, 16:29 
Kullanıcı avatarı

Kan Grubu: A Rh ( + )
isminiz: H a k a n
Bir ilave de benden; yapıştırdığın hgs etiketini motosikletini değiştirince sökmek çok zor,genelde yırtılıyor, en mantıklısı kart,yuvasını ön camın altına yapıştır,kullanmadığın zamanlarda çıkarıp sele altına koyarsın biraderim :süper

Only flying is better than BMW

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2019, 22:18 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl 650
Kan Grubu: A rh +
isminiz: Mehmet ARICAN
Bence birşey yapıştırmayın önden okuma sistemi olduğu için zaman sınırlamasına tabi tutuluyor. Bırakın plakayı okusun ve bakiyeden düşsün. (bence).

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2019, 11:53 
Kullanıcı avatarı

Karabatak yazdı:
Bir ilave de benden; yapıştırdığın hgs etiketini motosikletini değiştirince sökmek çok zor,genelde yırtılıyor, en mantıklısı kart,yuvasını ön camın altına yapıştır,kullanmadığın zamanlarda çıkarıp sele altına koyarsın biraderim :süper

Etiket bana da mantıklı gelmedi abi,az önce HGS kartımı aldım,Ptt görevlisi motosikletler için ''zaten etiket değil kart veriyoruz'' demesi belki bir yenilik olabilir,ayrıca dediğin gibi geçiş yapacağım zaman kartı cama yapıştıracağım kartlık'dan okuması ve sonra sele altına bırakmak uygun olacak.

VFRMANİA yazdı:
Bence birşey yapıştırmayın önden okuma sistemi olduğu için zaman sınırlamasına tabi tutuluyor. Bırakın plakayı okusun ve bakiyeden düşsün. (bence).

Ptt görevlisi de aynı şeyi söyledi 'bırakın plakadan okusun bakiyeden düşşün dedi ve kart kabı da vermedi,sadece arabalara verildiğini söyledi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2019, 18:17 

Motosikleti: DL 650 k9
Kan Grubu: a rh+
isminiz: fahri öztürk
serhat yazdı:
Arkadaşlar motorumu aldıktan sonra köprü geçişi yapmak zorunda kaldım ama HGS yoktu,geçiş yapalı 1 hafta oldu şimdi alsam hesabımdan düşermi yoksa ceza yermiyim?
Bir diğer sorum ise HGS etiketi mi yoksa kart mı alayım,hangisi geçişler de daha sağlıklı olur :yardım

Aynı şekilde motorumu aldım köprüden ve otobandan geçmek zorunda kaldım. 15 gün geçmeden ptt den kart aldım. köprü geçişi otomatik bakiyeden düştü. otoban geçişi için ise ne ceza geldi nede bakiyeden düşüş oldu sanki hiç otobanı kullanmamış gibi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2019, 11:21 
Kullanıcı avatarı

endustri yazdı:
serhat yazdı:

Aynı şekilde motorumu aldım köprüden ve otobandan geçmek zorunda kaldım. 15 gün geçmeden ptt den kart aldım. köprü geçişi otomatik bakiyeden düştü. otoban geçişi için ise ne ceza geldi nede bakiyeden düşüş oldu sanki hiç otobanı kullanmamış gibi.

Bu güzel haber,kartımı aldım bakalım,inşallah sorun çıkmazda uğraşmayız

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2019, 11:54 
Kullanıcı avatarı

Bu başlıktan sonra bir hgs sorgulaması yapayım dedim,bir de ne göreyim,21.Aralıktan bir OGS geçiş ihlali görülüyor.İşin ilginç yanı bende hgs var... :sinir :sinir :sinir
Hemen 08504606060 nolu telefonu arayıp durumu anlattım. Onlar da bana ; köprüler,Çamlıca gişeler ve Mahmutbey gişelerde ortak okuma (yolun üst kısmında)olduğu için bazen hgs yi okumuyor,ogs de olmayınca geçiş ihlali olarak kabul ediyor dediler. 1 Tl lik geçiş ücreti için 3 TL ceza ödemem gerektiği internet sitesindeki sayfada göründüğünü söyledim. HGS min alt limitinin 30 TL olduğunu ve o tarihte limit problemimin olmadığını ( banka hesabıma bağlı olduğu için otomatik yükleme yapılıyor) iletince,sistemin 1-2 ay içinde sorunları giderdiğini,dolayısıyla Mart 2019 başında kendileri ile tekrar irtibata geçmemi,eğer HGS den geçiş ücreti hala düşmediyse bir form oluşturarak bu cezanın kaldırılacağını söylediler.....Bekleyip göreceğiz bakalım :sinir :sinir :sinir :? :? :? :-1 :-1 :-1

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2019, 10:21 
Kullanıcı avatarı

Karabatak yazdı:
Bu başlıktan sonra bir hgs sorgulaması yapayım dedim,bir de ne göreyim,21.Aralıktan bir OGS geçiş ihlali görülüyor.İşin ilginç yanı bende hgs var... :sinir :sinir :sinir
Hemen 08504606060 nolu telefonu arayıp durumu anlattım. Onlar da bana ; köprüler,Çamlıca gişeler ve Mahmutbey gişelerde ortak okuma (yolun üst kısmında)olduğu için bazen hgs yi okumuyor,ogs de olmayınca geçiş ihlali olarak kabul ediyor dediler. 1 Tl lik geçiş ücreti için 3 TL ceza ödemem gerektiği internet sitesindeki sayfada göründüğünü söyledim. HGS min alt limitinin 30 TL olduğunu ve o tarihte limit problemimin olmadığını ( banka hesabıma bağlı olduğu için otomatik yükleme yapılıyor) iletince,sistemin 1-2 ay içinde sorunları giderdiğini,dolayısıyla Mart 2019 başında kendileri ile tekrar irtibata geçmemi,eğer HGS den geçiş ücreti hala düşmediyse bir form oluşturarak bu cezanın kaldırılacağını söylediler.....Bekleyip göreceğiz bakalım :sinir :sinir :sinir :? :? :? :-1 :-1 :-1

Abi şu sistemi birtürlü oturtamadılar,herkes bu problemleri yaşıyor ne yazık ki,kurallara uyduğumuz halde seni de uğraştıracaklar ne yazık ki.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2019, 10:25 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Honda XL1000V
Kan Grubu: AB Rh+
isminiz: Erman Savut
Ben de 6. sınıf HGS bulamıyorum İzmir'de. Aradım PTT'yi şikayet oluşturdum bakalım. 6. sınıf bulana kadar plakayı kapatıp kaçak geçicem sayenizde diye de ekledim. Bakalım ne diyecekler..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2019, 11:21 
Kullanıcı avatarı

ermansavut yazdı:
Ben de 6. sınıf HGS bulamıyorum İzmir'de. Aradım PTT'yi şikayet oluşturdum bakalım. 6. sınıf bulana kadar plakayı kapatıp kaçak geçicem sayenizde diye de ekledim. Bakalım ne diyecekler..

Çalıştığın bir banka varsa oradan temin etmek daha kolay,ben garanti bankasından almıştım. Tek fark PTT 20 TL,Garanti 40 TL depozit alıyor. Bu parayı da bir daha hiç alamıyorsun.Eskiden ogs kullanıyordum,6.sınıf avantajı oluşunca iade edip hgs istedim,7 sene evvel aldığımda ödediğim depozitoyu da iade etmediler :sinir :sinir :sinir

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2019, 15:35 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Honda XL1000V
Kan Grubu: AB Rh+
isminiz: Erman Savut
Karabatak yazdı:
ermansavut yazdı:

Çalıştığın bir banka varsa oradan temin etmek daha kolay,ben garanti bankasından almıştım. Tek fark PTT 20 TL,Garanti 40 TL depozit alıyor. Bu parayı da bir daha hiç alamıyorsun.Eskiden ogs kullanıyordum,6.sınıf avantajı oluşunca iade edip hgs istedim,7 sene evvel aldığımda ödediğim depozitoyu da iade etmediler :sinir :sinir :sinir

Üstad dün gittim Garanti 6. sınıf yok sadece 1. sınıf veriyoruz dedi. Yoska bankayı ben de tercih ederdim. PTT'den cevap geldi Basmane PTT'de varmış. Gidip göreceğiz bakalım..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2019, 16:50 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: BMW
Kan Grubu: A Rh+
isminiz: Ömer F. ERYÜREK
İnternetten sipariş ver bir haftaya geliyor. Garanti'den aldım kart plastik kılıfı ile beraber geldi. Bankalar 6. sınıf pek bulundurmuyor şubelerde.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: