V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 29 Mar 2024, 14:56

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2018, 18:46 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: SÜPER TENERE
Kan Grubu: arh+
isminiz: YILDIRAY ERDURMAZ
Arkadaşlar yaklaşık 4 yıldır midlant bt-next kullanıyorum,artık intercomu değiştirme zamanı geldi.Sena 20 s evo ile Scala rider arasında tercih yapmak istiyorum ama kullanan arkadaş varsa yorumlarını dinlemek isterim.Benim için önemli olan 130-150 km gibi süratlerde telefon konuşmasının net olması ve bağlı olduğun diğer intercom ile markası ne olursa olsun bu süratlerde duyma sıkıntısı çekmemek.Bu markaları kullanan arkadaşlar varsa yorum yapabilirmi.Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2018, 19:24 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl 650
Kan Grubu: Arh+
isminiz: Ahmet adıgüzel
Ben Sena fm5 kullanıyorum hiçbir döküntü çekmedim gayet memnunum.
Sena 20 en üst versiyon ayrıca onlarda kamera da mevcut diye biliyorum.
Gene Sena alırım diye düşünüyorum tekrardan

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2018, 19:38 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl 650
Kan Grubu: A rh +
isminiz: Mehmet ARICAN
Scala rider ın eski bir versiyonu vardı bende oldukça memnundum,kaliteli üründü.bir handikap var yalnız abi.bu tür ürünlerden memnun kalmak için kulaktıkacı da kullanmak gerek.hem sağlığımız hemde cihazdan verim alabilmek adına.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2018, 07:52 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650 XT
Kan Grubu: 0 RH +
isminiz: Çağrı AKALIN
magellan yazdı:
Arkadaşlar yaklaşık 4 yıldır midlant bt-next kullanıyorum,artık intercomu değiştirme zamanı geldi.Sena 20 s evo ile Scala rider arasında tercih yapmak istiyorum ama kullanan arkadaş varsa yorumlarını dinlemek isterim.Benim için önemli olan 130-150 km gibi süratlerde telefon konuşmasının net olması ve bağlı olduğun diğer intercom ile markası ne olursa olsun bu süratlerde duyma sıkıntısı çekmemek.Bu markaları kullanan arkadaşlar varsa yorum yapabilirmi.Şimdiden teşekkürler.

Yıldıray abi,
Uzun süredir 3 kişi scala rider ın G9x modelini kullandık ve uzun yollarda hep 3lü konuştuk.
Şimdi 3ümüzde yine scala rider ın smartpack modelini kullanıyoruz. Yeni bir özellik getirmişler DMC grup diye çok başarılı. (Global bağlantı özelliği olan tüm intercomlar ile bağlanabiliyor.)
Yüksek süretlerde çok rahat konuşabiliyosunuz ve grup bağlantısı varken müzikte dinleyebiliyosunuz. Gruptan bir ses gelince müziği kısıyo.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2018, 12:11 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: 1200 Tenere
Kan Grubu: 0rh+
isminiz: Aydın Delice
DEER yazdı:
magellan yazdı:

Yıldıray abi,
Uzun süredir 3 kişi scala rider ın G9x modelini kullandık ve uzun yollarda hep 3lü konuştuk.
Şimdi 3ümüzde yine scala rider ın smartpack modelini kullanıyoruz. Yeni bir özellik getirmişler DMC grup diye çok başarılı. (Global bağlantı özelliği olan tüm intercomlar ile bağlanabiliyor.)
Yüksek süretlerde çok rahat konuşabiliyosunuz ve grup bağlantısı varken müzikte dinleyebiliyosunuz. Gruptan bir ses gelince müziği kısıyo.

Teklisine 2.400 TL cik verince ütü yapmasını bile beklerim..

Yamaha Super Tenere 1200 Z
DL 650 V-Strom
Dragstar 1100
Virago 1100
Virago 535

Ride to live, live to ride...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2018, 13:56 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Africa Twin 1100 ADV
Kan Grubu: A RH (+)
Vstrom DL 650 K7
Honda Africa Twin 1100 Adventure Sports 2021

Yamaç Paraşütü Pilotu
Enduro ve Motocross Pilotu
Eczane Teknikeri

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK !
ATATÜRKÜN ASKERLERİYİZ !
isminiz: ORHAN BAYSAL
magellan yazdı:

Abi midland tan memnun değilmiydin ki suan bende intercom araştırıyorum deneyimini paylaşırsan sevinirim :soru

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2018, 10:16 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: CRF1000L
Kan Grubu: 0 Rh (+)
isminiz: Murat Keleş
magellan yazdı:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sN4Me51cMNs [/youtube]

Merhaba youtube üzerinde senanın 2017 yılında çıkardığı ve scalanın 2015 yılında çıkardıyı packtalk modellerinin karşılaştırması var. Vatandaş ürünleri tek tek test etmiş diğer videolarına bakabilirsiniz su testi telefona bağlanma testi yüksek süratlerdeki gürültü problemi vs.

Scala ile 140 150 ile yapılan telefon görüşmesinde karşı taraf motosiklet kullandığını anlamayabilir ben çok iş görüşmesi yapıyorum. Zaman zaman gürültülü bir kask ve gürültülü bir egzoz takılı olduğu zaman telefon görüşmesinde problem olmuyuor fakat artçı ile konuşulurken cihaz o gürültüyü bastırmak için çok fazla noise gate uyguluyor ve konuşmaya başlarken ilk kelimeleri biraz yüksek sesle söylemek gerekebiliyor.

Haricinde şunu belirtmek isterim. Alacağın tüm interkom ve benzeri şeyler faturalı olsun. Ben çok fazla yorum katamıyorum bu konuya. Olurda faturalı bir scala rider alırsan herzaman direkt olarak bana dönüş yapabilirsiniz, elimden gelen desteği veririm.

Fiyat konusunda birşey söyleyemiyorum bütçe neyse ona göre tercih yapmak kişisel açıdan en sağlıklısı fakat yurt dışı sitelerde ve ülkemizde çok ucuz fiyatlara iletişim sertifikası olmayan ürünlerden kullanmayın. Yani bu işi 250 liralık cihazda alo diyor 2500 liralık cihazda alo diyor diye analiz etmemek gerek. İnterkom ürünleri sürekli beyine yakın çalıştığı için kısa sürede ciddi zararlar verebiliyor. Bu yüzde üzerinde belli iletişim sertifikaları olan sena scala midland vb gibi ismi olan markalar arasında tercih yapmanız en sağlıklısı.. Birde bu özellikle radyolu ürünler türkiyeye girerken extra gümrük vergisi ve harici kutudaki herbir ürün için trt bandrol ücreti cihazların fiyatlarını iyice şişiriyor..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2018, 00:34 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: SÜPER TENERE
Kan Grubu: arh+
isminiz: YILDIRAY ERDURMAZ
Sevgili Orhan bysl,midland tan memnunum memnun olmasına ancak yüksek süratlerde yani 150 ve üstü müzik dinlemede hiçbir problem olmamasına karşı,gelen telefon görüşmelerinde biraz sıkıntı yaşıyorum açıkçası.Bir de benim kullandığım modelde artçı ile müzik paylaşma imkanı yok.Onun haricinde bir sıkıntı yaşamıyorum.Eğer yüksek süratlerde motor kullanmıyorsan,özellikle müzik dinlemek ve tlf görüşmeleri yapmak için düşünürsen son derece yeterli. Benimki eski model olandan,midlant geçen yıl model yeniledi belki biliyorsundur.Yeni modelde benimkinde olmayan özellikler var ama fiyat çok pahalı bildiğim kadarıyla.ben satmayı düşünüyorum,siteye de yazacam zaten satılık diye.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2018, 10:39 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: CRF1000L
Kan Grubu: 0 Rh (+)
isminiz: Murat Keleş
magellan yazdı:
Sevgili Orhan bysl,midland tan memnunum memnun olmasına ancak yüksek süratlerde yani 150 ve üstü müzik dinlemede hiçbir problem olmamasına karşı,gelen telefon görüşmelerinde biraz sıkıntı yaşıyorum açıkçası.Bir de benim kullandığım modelde artçı ile müzik paylaşma imkanı yok.Onun haricinde bir sıkıntı yaşamıyorum.Eğer yüksek süratlerde motor kullanmıyorsan,özellikle müzik dinlemek ve tlf görüşmeleri yapmak için düşünürsen son derece yeterli. Benimki eski model olandan,midlant geçen yıl model yeniledi belki biliyorsundur.Yeni modelde benimkinde olmayan özellikler var ama fiyat çok pahalı bildiğim kadarıyla.ben satmayı düşünüyorum,siteye de yazacam zaten satılık diye.

Bir kaç ekleme yapmak isterim müzik paylaşım özelliği aktif edildiği anda tüm interkomların konuşma modu pasif duruma geçer. Yani artçınız ile konuşuyorsunuz müzik paylaşacaksınız bu durumda konuşma kapanır müzik paylaşımı yapılır. Tüm marka modellerde aynıdır. Haricinde 150 km üzeri net telefon görüşmeleri için en iyi noise gate özelliğine ihtiyacınız var bu karşılaştırma videolarında görüldüğü gibi açık ara farkla scala en iyi durumda. Fakat 150 160 km hızla giderken yapacağınız artçılı görüşme aynı olmayabilir. Çünkü rüzgar sesi ve dış gürültü arttıkça cihaz ekstra noise özelliği basıyor dolayısıyla artçılı görüşmede hele bide egzoz varsa ses gecikmesi durumu yaşanabilir. Zatan scala dışındaki markalarda noise gate olmadığından o hızlarda iki interkom sadece rüzgar ve gürültüden başka birşey duyulmayabilir.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: