V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 28 Nis 2024, 23:14

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 415 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: KASK TAVSİYE EDECEKLERE
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2019, 08:27 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Africa Twin
Kan Grubu: A rh-
isminiz: serhatt
VFRMANİA yazdı:
serhat yazdı:
Arkadaşlar bu başlığı canlandırma zamanı geldi sanırım :)
Yeni bir kask'a ihtiyacım var,güneş vizörlü ful face olması önemli;
HJC markası dikkatimi çekti,Yakın zaman da kask alan ve de memnun olup tavsiye edebileceğiniz modelleri paylaşırsanız çok mennum olurum,ayrıca yurt dışından (Hollada) bir arkadaşım aracığı ile getirttme imkanım var,acaba fiyat açısından avantaj sağlarmı ?

Çok yakın olmasada 2yıl önce nolan n104evo aldım çok memnunum.ayrıca yurt dışındaki arkadaşınız bana bu kaskın renkli camını getirebilir mi? :yardım

Açıkcası evlenmek için gidiyorlar :D benim için vakit ayırıp bir mağazaya uğrayabilirlerse,size ulaşır halletmeye çalışırım :gözkırpma

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2019, 09:27 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: BMW
Kan Grubu: A Rh+
isminiz: Ömer F. ERYÜREK
Burada yazılınca merak edip nedir diye HJC kasklara baktım. 1000-2500 bantında olan kasklar polikarbonat malzeme, yani kalıpta basılmış plastik, herhangi bir kazada kırılma riski kompozit kabuklu kasklara göre daha fazla ben şahsen polikarbonat kask hiç kullanmadım kullanmam da. Polikarbonat kask alınacak olduktan sonra LS2, Caberg vs alırım daha ucuz. Aşağıda teknik bilgilerini verdiğim modelin özelliklerinde önce kabuk polikarbonat yazıyor sonra da altta kevlar ve fiberglass kabuk demişler bence üstteki bilgi daha doğru, her ikisi birden olması mümkün değil kanımca.
Ekonomik fiyatlı kompozit kask isteyenlere AGV K5 öneririm. Düz renk olanlarda kampaya oluyor genelde. Biraz daha üst banta çıkılırsa Shoei, Schubert veya Arai tercih edilebilir.

İşim gereği sık sık Almanya'ya gidiyorum, motosiklet malzemeleri genelde TR den pahalı, ancak kampanya falan yakalanırsa uygun birşeyler bulunabiliyor. Hollanda'da da farklı olacağını sanmıyorum. TR den indirimli birşeyler yakalamak daha mantıklı kanımca, hem KK taksit falan oluyor, problem çıktığında karşında muhatap var.

Japonya'dan nisbeten ucuza kask getirilen bir internet sitesi vardı, hatırlayamadım adını Honey bilir o almıştı vakti zamanında. Oradan getirmek avantajlı oluyor genelde.

HJC FG17 MC2SF Talos Kask
ECE VE DOT SERTIFIKALARINA SAHIPTIR VE SHARP TESTLERINDEN 5 YILDIZ ALMISTIR
MAXVISION COK GENIS GORUS ACISINA SAHIP DIS VIZOR
KOKU VE BAKTERI OLUSUMUNA ENGELLEYEN IC DOSEME
CIKARILABILIR VE YIKANABILIR IC ASTAR
GUCLENDIRILMIS POLIKARBON DIS KABUK
PINLOCK BUGU ONLEYICI DAHILDIR
SPEED COOLANT ALERJIK IC KUMAS
UV ISINLARINA KARSI KORUMALI
CENE VE TEPE HAVALANDIRMALI
AYARLANABILIR CENE KEMERI
DAHILI GUNES VIZORU
Gelişmiş Kevlar ve Fiberglas Matris Dış Kabuk

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2019, 09:51 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Yamaha XCITY 250
Kan Grubu: B +
isminiz: Bulent BAL
Buyrun link aşağıda :)

https://www.maxmcdirect.com/

ömer yazdı:
Japonya'dan nisbeten ucuza kask getirilen bir internet sitesi vardı, hatırlayamadım adını Honey bilir o almıştı vakti zamanında. Oradan getirmek avantajlı oluyor genelde.

https://www.youtube.com/watch?v=MRT6DmXq3BE

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2019, 11:58 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl 650
Kan Grubu: A rh +
isminiz: Mehmet ARICAN
serhat yazdı:
VFRMANİA yazdı:
serhat yazdı:
HJC markası dikkatimi çekti,Yakın zaman da kask alan ve de memnun olup tavsiye edebileceğiniz modelleri paylaşırsanız çok mennum olurum,ayrıca yurt dışından (Hollada) bir arkadaşım aracığı ile getirttme imkanım var,acaba fiyat açısından avantaj sağlarmı ?

Çok yakın olmasada 2yıl önce nolan n104evo aldım çok memnunum.ayrıca yurt dışındaki arkadaşınız bana bu kaskın renkli camını getirebilir mi? :yardım

Açıkcası evlenmek için gidiyorlar :D benim için vakit ayırıp bir mağazaya uğrayabilirlerse,size ulaşır halletmeye çalışırım :gözkırpma

Yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.distrübütör de bile olmayan renkli camı bayi bayi arayacağım yoksa. :yardım

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2019, 12:00 
Kullanıcı avatarı

Kan Grubu: A RH+
isminiz: Gökhan İnal
benim de kask değiştirme zamanım geldi. 2000 TL'yi çok aşmayan model öneriniz varsa değerlendirebilirim. Shoei Qwest bu aralıkta fena değil gibi. tek eksik güneş vizörü olmaması. bu kask hakkında kullanan, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2019, 08:44 
Kullanıcı avatarı

ömer yazdı:
Burada yazılınca merak edip nedir diye HJC kasklara baktım. 1000-2500 bantında olan kasklar polikarbonat malzeme, yani kalıpta basılmış plastik, herhangi bir kazada kırılma riski kompozit kabuklu kasklara göre daha fazla ben şahsen polikarbonat kask hiç kullanmadım kullanmam da. Polikarbonat kask alınacak olduktan sonra LS2, Caberg vs alırım daha ucuz. Aşağıda teknik bilgilerini verdiğim modelin özelliklerinde önce kabuk polikarbonat yazıyor sonra da altta kevlar ve fiberglass kabuk demişler bence üstteki bilgi daha doğru, her ikisi birden olması mümkün değil kanımca.
Ekonomik fiyatlı kompozit kask isteyenlere AGV K5 öneririm. Düz renk olanlarda kampaya oluyor genelde. Biraz daha üst banta çıkılırsa Shoei, Schubert veya Arai tercih edilebilir.

İşim gereği sık sık Almanya'ya gidiyorum, motosiklet malzemeleri genelde TR den pahalı, ancak kampanya falan yakalanırsa uygun birşeyler bulunabiliyor. Hollanda'da da farklı olacağını sanmıyorum. TR den indirimli birşeyler yakalamak daha mantıklı kanımca, hem KK taksit falan oluyor, problem çıktığında karşında muhatap var.

HJC FG17 MC2SF Talos Kask
ECE VE DOT SERTIFIKALARINA SAHIPTIR VE SHARP TESTLERINDEN 5 YILDIZ ALMISTIR
MAXVISION COK GENIS GORUS ACISINA SAHIP DIS VIZOR
KOKU VE BAKTERI OLUSUMUNA ENGELLEYEN IC DOSEME
CIKARILABILIR VE YIKANABILIR IC ASTAR
GUCLENDIRILMIS POLIKARBON DIS KABUK
PINLOCK BUGU ONLEYICI DAHILDIR
SPEED COOLANT ALERJIK IC KUMAS
UV ISINLARINA KARSI KORUMALI
CENE VE TEPE HAVALANDIRMALI
AYARLANABILIR CENE KEMERI
DAHILI GUNES VIZORU
Gelişmiş Kevlar ve Fiberglas Matris Dış Kabuk

Ömer abi değerli yorumların için teşekkür ederim :alkıs
shoei daha yakınım ama fiyat konusunda uygunluk yakalayabilirsem

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2019, 08:45 
Kullanıcı avatarı

gokhani yazdı:
benim de kask değiştirme zamanım geldi. 2000 TL'yi çok aşmayan model öneriniz varsa değerlendirebilirim. Shoei Qwest bu aralıkta fena değil gibi. tek eksik güneş vizörü olmaması. bu kask hakkında kullanan, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Sanırım LS2 :gözkırpma

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2019, 12:36 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: 1200 Tenere
Kan Grubu: 0rh+
isminiz: Aydın Delice
Uzun zamandır Nolan N44 kullanıyorum. Artıları: çok geniş görüş alanı, modüler olması ( açık, yarı açık, enduro, full face oluyor ), hafifliği, kesinlikle sağlam. Eksisi : çıkarılabilir çene olduğu için bir full face kask kadar güvenli değildir, ses var.. Şimdi N70 2 X modeli çıkmış, farkları vizör takılıykende terek kullanılabiliyor ve boyun kısmı daraltılıp ses ve rüzgar girmesi engelleniyor. Fiyatıda 1.700 - 1.900 arasında. Tavsiye ederim.

Yamaha Super Tenere 1200 Z
DL 650 V-Strom
Dragstar 1100
Virago 1100
Virago 535

Ride to live, live to ride...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2019, 12:29 
Kullanıcı avatarı

VFRMANİA yazdı:
serhat yazdı:

Mehmet ne yazık ki düğün telaşından dolayı kask için vakit ayıramadılar,bu sebeple senin isteğini de karşılayamadık,kusuru bakma.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2019, 11:28 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl 650
Kan Grubu: A rh +
isminiz: Mehmet ARICAN
serhat yazdı:
VFRMANİA yazdı:
serhat yazdı:

Mehmet ne yazık ki düğün telaşından dolayı kask için vakit ayıramadılar,bu sebeple senin isteğini de karşılayamadık,kusuru bakma.

Sağlık olsun, ilginize teşekkür ederim dostum. :alkıs

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 415 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye