V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 28 Nis 2024, 06:44

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 105 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2018, 14:45 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: R1200 GS
Kan Grubu: A Rh (+)
isminiz: Emrah Kaan AYDIN
Boris yazdı:
capra rd kullanıp yorumlayacak var mıdır?

R 1200 GS'te kullanıyorum. Aldığımda üzerindeydi. yaklaşık 10.000 km yol yapmış. Tarihi de 2017 48. hafta. İlk alındığında nasıldı bilmem ama şu anda yol tutuşu çok zayıf. Yumuşak lastiklere göre nispeten düzleşme daha az. Yağışlı havalarda tutuş inanılmaz düşüyor. 5.000 km de ben kullandım. 15.000 km lastik dişleri hala iyi. Bir daha alır mısınız derseniz, cevabım hayır olur. Şimdiye kadar DL 1000 de Bridgestone Battlax, Pirelli Scorpion Trail 2 ve Michelin Road 5 kullandım. Tekrar alacağım tek lastik, Pirelli Scorpion Trail 2 dir.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2018, 15:01 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: V_STROM DL1000
Kan Grubu: A RH +
isminiz: Bülent Portakal
Her boydan 3 adet motosiklet sahibi bir kişi olarak 2 motosikletimde anlaş lastik takılı ve 1000 cc olan için üzerinde takılı olan metzeler next’in ömrü biter bitmez anlaş capra RD model takacağım çünkü capra R modelden çok memnun kaldım ve bu memnuniyetimin mimarları kendi deyimiyle aşçısı Uğur bey ve Naif beye bizleri düşünüp böylesi güzel bir lastiği kullanımlarımıza sundukları için çok teşekkür ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

http://bulentportakal.wix.com/bulentportakal

K3 V-STROM DL1000 35CKA22
0533 47 47 501

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2018, 15:03 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: V_STROM DL1000
Kan Grubu: A RH +
isminiz: Bülent Portakal
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

http://bulentportakal.wix.com/bulentportakal

K3 V-STROM DL1000 35CKA22
0533 47 47 501

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2018, 20:10 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650 L11
Kan Grubu: H2O
isminiz: -Önder-
delice07 yazdı:
korayozogul yazdı:
Yaklaşık 5500 km dir kullanıyorum CapraR ı. çakıllı yolda, arazide inanılmaz memnunum. Ama asfaltta çok tedirgin ediyor lastik beni. hafif virajlarda bile kuru asfaltta arka teker kayıyor. Islak yolda da korkuttuğunu söyleyebilirim.

Koray, lastik hava basınçlarını değiştirerek dene. Anlas bölge müdür bana motorun ön lastik için verdiği 33 psi değere rağmen 36 bas dedi. Deneyerek 37 ye adar geldim, şu anda sıkıntı yok.

Banada aynısı söylendi Aydın. Konuştuğum kişi Metin Kuru adında birisiydi, zannedersem üretim müdürü veya onun gibi birşey. İlginç olan şey, önlere 36 arkaya ise 39 psi'yı ilk uygulamaya başladığımda sallama azalsada gene bir müddet devam etmişti. Şimdi bazen 180'lere çıkıyorum ve sallama yok gibi birşey. Bir dahaki sefere aynı lastiği bir daha alırmıyım? Belki... Bu tamamen CapraRD ile diğer ithal lastikler arasındaki fiyat farkına bağlı. Sallama olayı şayet bir miktar fazla basınç ile çözülecekse, ithallere 500-700 TL daha fazla vermek bana biraz mantıksız geliyor. Lastikte geçmişte varolan sorunların zamanla çözülmesi gibi, bu sallama olayınında zamanla çözüleceğini ümid ediyorum.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2018, 11:34 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: 1200 Tenere
Kan Grubu: 0rh+
isminiz: Aydın Delice
Ne yaparsam yapayım bekide artık psikolojik oldu, bu lastiği sevemedim ben. Ön taraf sanki hep havası az gibi, titreme ve dalgalanma var.

Yamaha Super Tenere 1200 Z
DL 650 V-Strom
Dragstar 1100
Virago 1100
Virago 535

Ride to live, live to ride...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2018, 12:08 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl 650
Kan Grubu: A rh +
isminiz: Mehmet ARICAN
Anladığım kadarıyla anlas firmasının ar ge si müşteri

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2018, 19:39 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650 L11
Kan Grubu: H2O
isminiz: -Önder-
VFRMANİA yazdı:

Veya kobayları..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2018, 22:57 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

bahokan yazdı:
VFRMANİA yazdı:

Veya kobayları..

Sanırım en doğru kelime kobaydı. :alkıs :alkıs :alkıs

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2019, 10:16 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Vstrom
isminiz: Özkan Aşkan
başlık bir süredir sessiz kalmış ama lastik arayışında biri olarak konuyu tekrar hortlatayım. Anlaş capra RD 12.000 km kullandıktan sonra michelin anekee 2 taktım. şuan lastikler 28 binde . Anlaş erken bitti ve + 150 kmh hızlarda kafa sallama yapıyordu . Anekee 2 ise genel olarak memnun olduğum bir lastik. Şimdilerde Anlaş capra R ı araştırıyorum , yorum lar ve videolar genelde olumlu . Lakin aralarında 500 - 600 tl fark var. Bayiinin dediğine göre anlaş ben aldıktan sonra yenilenmiş , 5. nesil ürünlerini üretiyormuş. Bir şans daha versemmi yoksa bildiğim ve memnun olduğum anekee 2 e fazladan 500 - 600 tl mi versem bilemiyorum

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2019, 10:41 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl650
Kan Grubu: A Rh (+)
isminiz: Koray Özoğul
Neredeyse 1 yıldır 10000 km civarı Anlas Capra R kullanıyorum. Arazide, toprakta, çakıllı yolda, hafif çamurlu yolda beni çok rahat ettirdi. Gayet memnunum. Ama asfalta gelince kafamda hala soru işaretleri var malesef. Kuru asfaltta hafif virajda bile arkası azda olsa atıyor tabi bu da pek hoş bir durum değil. Aydın abi lastiklere farklı basınçlar bas öyle dene demişti. Nispeten daha iyi oldu ama olay Deneme yanılma yöntemi yani :) Bu lastiklerin ömrü bitince alır mıyım işte orası kesin değil. Nedense bir türlü tam emin olamadım bu lastiklerden

ozkanaskanoa1977 yazdı:
başlık bir süredir sessiz kalmış ama lastik arayışında biri olarak konuyu tekrar hortlatayım. Anlaş capra RD 12.000 km kullandıktan sonra michelin anekee 2 taktım. şuan lastikler 28 binde . Anlaş erken bitti ve + 150 kmh hızlarda kafa sallama yapıyordu . Anekee 2 ise genel olarak memnun olduğum bir lastik. Şimdilerde Anlaş capra R ı araştırıyorum , yorum lar ve videolar genelde olumlu . Lakin aralarında 500 - 600 tl fark var. Bayiinin dediğine göre anlaş ben aldıktan sonra yenilenmiş , 5. nesil ürünlerini üretiyormuş. Bir şans daha versemmi yoksa bildiğim ve memnun olduğum anekee 2 e fazladan 500 - 600 tl mi versem bilemiyorum

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2019, 12:23 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

ozkanaskanoa1977 yazdı:

150+km hızdaki kafa sallamasını sadece lastiklere yüklemek doğru olamaz. Motosiklet yapı itibarıyla zaten 120+hızlara güvenlik anlamında uygun değil bu sebeplere ek olarak çok soru takılır insana
Lastikler doğru hava basıncıyla mı şişirilmiş?
Balans sağlıklı mı?
Top case ve side case var mı?
Yol yüzeyi ne derece düzgün?
Rüzgar şiddeti ne yönde ve hızda?
Önünüzde yüksek araç seyir halinde mi?
VS vs vs :artiz :artiz :artiz

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2019, 15:25 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Vstrom
isminiz: Özkan Aşkan
VFRMANİA yazdı:
ozkanaskanoa1977 yazdı:

150+km hızdaki kafa sallamasını sadece lastiklere yüklemek doğru olamaz. Motosiklet yapı itibarıyla zaten 120+hızlara güvenlik anlamında uygun değil bu sebeplere ek olarak çok soru takılır insana
Lastikler doğru hava basıncıyla mı şişirilmiş?
Balans sağlıklı mı?
Top case ve side case var mı?
Yol yüzeyi ne derece düzgün?
Rüzgar şiddeti ne yönde ve hızda?
Önünüzde yüksek araç seyir halinde mi?
VS vs vs :artiz :artiz :artiz

Valla Mehmet Bey o dönemlerde bu konuda o kadar çok dene yanılma test yaptımki , topcase i çıkardım , deflector ü çıkardım olmadı , lastikleri aldığım bayii e gittim. Gidondaki telefon tutucusuna bile bağladı olayı . Balans , hava basınç kontrolü hep tamamdı . çantalı cantasız , hertürlü hava ve yol koşulunda 151 kmh dediğinde başlardı depodan salınmaya . Ne zaman anakee 2 taktım ilk işimi bu durumu test etmek oldu . topcase ve deflector takılı haliyle 205 km hızda bile ok gitti makinem . Lakin eski lastik capra RD idi . Capra R ne yapar kestiremiyorum

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2019, 17:10 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: BMW
Kan Grubu: A Rh+
isminiz: Ömer F. ERYÜREK
Bir arkadaş sıkı motokrosçu ve ayrıca 1200GS kullanıcısı. Birkaç set Anlas lastiği firma için test etti. Söylediğine göre sıkıntı genelde ön lastikte oluyormuş ve firma bu işin üstünde hala çalışıyor dedi. Nisan ayına kadar ön lastiğin kalıbında ufak bir değişiklik yapıp üst bombeyi biraz arttıracaklarmış. Nisan sonrası üretimleri deneyin dedi ama Capra R için mi yoksa RD için möi söylediydi tam hatırlayamadım şimdi. Bilgi alabilirsem netleştiririm. Açıkçası Capra RD yi denemek istiyorum.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2019, 03:00 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: 650-L4
Kan Grubu: A RH+
isminiz: A h m e t
Capra R ile, 2014 vstrom'da 10.000 km yaptım.
Kasım-Aralık artçılı Uçmakdere,
Artçılı ve yüklü otoban test amaçlı 170km ye kadar,
Artçılı-yüklü-yağışlı Fagaraşan/Alpina dahil,
virajda herhangi bir olumsuzluk yaşamadım.

Özellikle Romanya'da hava sıcaklığı 13 derecelerde iken ve yağmurlu havada, viraj performansı ile beğenimi kazandı ve bir sonraki set ile ilgili de seçenekler arasına girmişti.

Çok limitlerde kullanan bir sürücü değilimdir ama, yurtdışında grup yakaladığım zaman öndeysem grubu çekerim, arkadaysam gruba yapışırım. (Arkada sürmek daha keyifli geliyor, onun için ortada grubu rahatsız etmeden arkada kalırım genelde.)

Lastikler 13000 km. de. 10000'den sonra yüksüz arka frende abs biraz erken devreye giriyor gibi, ama "bu uzun oldu biraz" da olmadım mesafe ile ilgili.

Teknik bir sürpriz yapmadığı sürece kullanılabilir bulduğum için yeni seti de Capra RD olarak getirttim. Ne zaman takarım bilmiyorum. Şimdilik takılı olanları kullanıyorum.

12000 km. 'lerde, asfalt iyice yıkanmadan sanıyorum, yağışta, düz yolda bir kere arkanın hafif saldığını farkettim sadece.

60-65 km. arasında hafif bir sallantı var ama, çok önemli olmadığı için, başka bir yerde sorun varsa bile, düzeltmek için yeni lastiklerin takılmasını bekleyeceğim.

Genel olarak memnunum ve umarım bir an önce şikayet konusu olan üretim ile ilgili hataların da önüne geçerler. (Umarım RD, önceki R'ı aratmaz tabii :) )

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2019, 13:31 
Kullanıcı avatarı

Kan Grubu: A Rh ( + )
isminiz: H a k a n
O zaman bu lastikler çabuk aşınıyor,12-13.000 km lerde yeni takım aldıysan bence iyi değil. DL ve GS sahibi olduğum zamanlarda Metzeller tourance ile min. 25.000 km yapıyordum, viraj ve fren performansı değişiklik göstermiyordu......

Only flying is better than BMW

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 105 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye