V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 19 Nis 2024, 08:18

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2020, 21:22 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650
Kan Grubu: 0+
isminiz: Burak gümüşdağ
Merhabalar,
Birkaç gündür 80-110 km/sa aralığında seyir halinde giderken motorumdan bir ses gelmeye başladı. Bu ses sürekli gelmiyor, 5 6 saniye kadar devam edip kesiliyor. Biraz yol yaptıktan, motor ısındıktan sonra da hiç gelmiyor. İlk başlarda rüzgardan sanmıştım ama değil. Ses kısa süre geldiği için debriyaj sıktığımda kesiliyor mu, vites yükselttiğimde geliyor mu hangi viteste geliyor henüz tam kestiremedim. Bugün gelen sesi kaydetmeyi başardım. Bu ses neyin nesidir? :yardım

Videoda 5. saniyede başlayıp 11. saniyeye kadar devam ediyor. Biraz rüzgar sesi var ama yine de duyuluyor alttan.

https://www.youtube.com/watch?v=zwnRW3eyPNk

Yardımlar için teşekkürler

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2020, 10:58 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl 650
Kan Grubu: A rh +
isminiz: Mehmet ARICAN
Benim anladığım "Koraaaaaayyyy" diye bağırıyordu :mrgreen :mrgreen

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2020, 13:24 
Kullanıcı avatarı

VFRMANİA yazdı:
Benim anladığım "Koraaaaaayyyy" diye bağırıyordu :mrgreen :mrgreen

Valla abi bana da öyle gibi geldi ama anlamazdan geliyorum ahaha
Eski sevgilisi uzakta, ben biraz canını okuyorum :süper

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2020, 17:39 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Suzuki Vstrom DL650
Kan Grubu: AB rh+
isminiz: Abdullah Özçelik
Burak öncelikle hayırlı uğurlu olsun motosikletin. Güle güle bin, hep çok güzel anılar biriktir.
Ardından soruna gelelim. Videoyu izlediğimde çok fazla birşey anlayamadım. Benzer şüpheli sesler alıp, yakıt pompası sorunu yaşayanlar oldu. Ama bu o ses değil. Sanki elimizdeki veriler oradan gelen sesin rüzgar ile bir sese sebebiyeti, ya da titreşimle ilgili bir ses gibi görünüyor. Hiç tahmin edemeyeceğin bir plastik çıkıntısı, bir koli bandı-elektrik bandı uzantısı saçma sapan ses yapabilir. Ama yine de içinin rahat etmesi açısından yakınlarında güvendiğin bir usta, bir DL sürücüsü varsa bir de onlara danış. Tabi Mehmet'in söylediği de çok mantıklı :D
Güle güle bin dostum.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2020, 19:53 
Kullanıcı avatarı

DefoluBey yazdı:
Burak öncelikle hayırlı uğurlu olsun motosikletin. Güle güle bin, hep çok güzel anılar biriktir.
Ardından soruna gelelim. Videoyu izlediğimde çok fazla birşey anlayamadım. Benzer şüpheli sesler alıp, yakıt pompası sorunu yaşayanlar oldu. Ama bu o ses değil. Sanki elimizdeki veriler oradan gelen sesin rüzgar ile bir sese sebebiyeti, ya da titreşimle ilgili bir ses gibi görünüyor. Hiç tahmin edemeyeceğin bir plastik çıkıntısı, bir koli bandı-elektrik bandı uzantısı saçma sapan ses yapabilir. Ama yine de içinin rahat etmesi açısından yakınlarında güvendiğin bir usta, bir DL sürücüsü varsa bir de onlara danış. Tabi Mehmet'in söylediği de çok mantıklı :D
Güle güle bin dostum.

Abdullah abi teşekkür ederim güzel dileklerin için. Koray abiye de yine anlatmıştım, beni baktığım diğer motorlardan vazgeçirip beklettiğini, sonunda müthiş bir insanla tanışmama ve alışveriş yapmama vesile olduğunu. Umarım hep birlikte biriktiririz güzel anıları.

Ses konusuna gelince de, hafta sonu tüm grenaj parçalarını depoyu vs söktüm. Vesile ile hava filtresini temizledim lakin bu sesin çıkabileceği hiçbir yer yok gibi görünüyor. Bir türlü mantıklı bir yer veya mantıklı bir sebep bulamadım. Koray abi'de söyledi, sorun olsa boştayken de gelir diye, boşta ses yok, tıkır tıkır. Yolda giderken yalnızca 80-110 arasında bir süre gelip kesiliyor. Yine koray abinin dediği gibi müsait bir zamanda kompresörle falan hava tutup deneyeceğim, belki tesadüf buluruz. Ankara' da maalesef tanıdığım hiç usta yok. Sanayiye hiç yolum düşmüyor, bakımlarımı kendim yapıyorum. O yüzden bir tek ustaya güveniyorum, o da kendim :süper
Bakalım, bir gün çözeceğim bunu...
Umarım Mehmet abi haklı değildir, üzülürüm.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: