V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 28 Nis 2024, 23:30

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 125 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2012, 16:27 
Kullanıcı avatarı

Kan Grubu: A Rh(+)
isminiz: Barış Şahin
uzun zamandır planladığım led işine geçen hafta başı başladım ve sonunda bitirebildim :)
Metresinde 60 led (3 çipli) bulunan silikonlu gün ışığı renk veren led şeritten 4 metre aldım. en fazla lümen şiddeti gün ışığı tipte olanlarda bu arada. 8 pinli dişi-erkek konnektör, flip flop devresi, 4 metre kablo, lehim ve makaronla ortaya çıkan sonuç altta. biraz gezici gece klubü gibi oldu ama benim içime sindi.

sistemi max dikkat çekmeye göre düzenledim.

ortada yanan parklar

Resim

sinyaller ve 4lü ikazlar

Resim

frenler

Resim

bağlantı yeri

Resim

Resim

kuyruktan tesisatı sağolsun Estetik Mehmet Usta'm halletti. Frenlere bağladığım çakar devresi fren ledlerinin yanıp sönmesini de sağlıyor.

Artık benim de arka çantam şıpıldaklı :)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2012, 17:19 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Africa Twin
Kan Grubu: 0 RH+
isminiz: Burak Zeytincioğlu
xenon yazdı:
uzun zamandır planladığım led işine geçen hafta başı başladım ve sonunda bitirebildim :)
Metresinde 60 led (3 çipli) bulunan silikonlu gün ışığı renk veren led şeritten 4 metre aldım. en fazla lümen şiddeti gün ışığı tipte olanlarda bu arada. 8 pinli dişi-erkek konnektör, flip flop devresi, 4 metre kablo, lehim ve makaronla ortaya çıkan sonuç altta. biraz gezici gece klubü gibi oldu ama benim içime sindi.

sistemi max dikkat çekmeye göre düzenledim.

ortada yanan parklar

kuyruktan tesisatı sağolsun Estetik Mehmet Usta'm halletti. Frenlere bağladığım çakar devresi fren ledlerinin yanıp sönmesini de sağlıyor.

Artık benim de arka çantam şıpıldaklı :)

Çok güzel bir çalışma super olmuş :alkıs :alkıs :alkıs

Resim

http://cumartesigezginleri.blogspot.com.tr

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2012, 01:17 
Süper olmuş :süper :süper :süper
Eline, emeğine sağlık çok beğendim... :alkıs :alkıs :alkıs

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2012, 21:30 
topikten esinlenerek bende k53 topcase sime iki sıralı olmak üzere kilit noktasından plastik yarı şeffaf parçanın sonuna kadar döşedim. Gerektiğinde çıkarılabilecek şekilde kulaklık jakı aldım ve elektrikçiye bağlattım. Süper oldu şimdi daha fazla farkediliyordum. Ancak bununla da kalmayıp 30 cm. 2 adet beyaz ve 20 cm. 2 adet kırmızı şerit daha aldım. Madem bir işe başladık abartmak farz oldu k 40 çantalarıma kırmızılar içe beyazlar dışa gelecek şekilde yapıştırdım. ve çantanın üzerine takmadan denedim çalışıyorlar. İlk olarak sağ çantayı yaptım ve bağladım süper oldu. Ancak bu akşam festival dönüşümde emeğimin karşılığını görmek için sol çantayı da motora taktığımda arka stoptan gelen kablodan duman çıktığını farkettim. Baktığımda beyazlar yanıyor ancak stoplar yanmıyordu. Tabi hemen devreyi kestim. Şimdi yanmıyor.

elektrik ve elektronikçi arkadaşlarım eğer ledlerin içinde direnç varsa benim kablom neden yandı acaba?
yardımcı olursanız sevinirim.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2012, 12:15 
teaser yazdı:
topikten esinlenerek bende k53 topcase sime iki sıralı olmak üzere kilit noktasından plastik yarı şeffaf parçanın sonuna kadar döşedim. Gerektiğinde çıkarılabilecek şekilde kulaklık jakı aldım ve elektrikçiye bağlattım. Süper oldu şimdi daha fazla farkediliyordum. Ancak bununla da kalmayıp 30 cm. 2 adet beyaz ve 20 cm. 2 adet kırmızı şerit daha aldım. Madem bir işe başladık abartmak farz oldu k 40 çantalarıma kırmızılar içe beyazlar dışa gelecek şekilde yapıştırdım. ve çantanın üzerine takmadan denedim çalışıyorlar. İlk olarak sağ çantayı yaptım ve bağladım süper oldu. Ancak bu akşam festival dönüşümde emeğimin karşılığını görmek için sol çantayı da motora taktığımda arka stoptan gelen kablodan duman çıktığını farkettim. Baktığımda beyazlar yanıyor ancak stoplar yanmıyordu. Tabi hemen devreyi kestim. Şimdi yanmıyor.

elektrik ve elektronikçi arkadaşlarım eğer ledlerin içinde direnç varsa benim kablom neden yandı acaba?
yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba aklima gelen sadece şu;
Stop ve fren lambalarına giden 3lü kablodan 2 sinde 12V var; biri sabit 12v, digeri frene basilinca 12v.
Eger onlari bagladı ısenız akim fazla gelmis ve yanmis olabilir. Kablolari baglarken olctunuz mu?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 125 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye