V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 28 Nis 2024, 22:51

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2014, 11:53 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: 2014 V-Strom 650A
Kan Grubu: ORh+
isminiz: Murat Fevzioglu
Merhaba Arkadaşlar,

motorumu bir süredir sürüyorum fakat sele yüksekliği bende güvensizlik yarattı. Boyum 176 ancak baçak yüksekliğimden dolayı iki ayağım tam yere değmiyor parmak uçlarım yere değiyor. Tek bacak üzerinde dururken bir sorun yok. Yükseklik nedeniyle bir kaç kez devrilme tehlikesi de yaşadım.

Motorun dinamiğine dokunmadan alçak sele kullanarak bu sorunumu çözmek istiyorum. Türkiyede bulabileceğim bir yer var mı? Veya sizlerin başka bir önerisi var mı?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2014, 13:05 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: BMW
Kan Grubu: A Rh+
isminiz: Ömer F. ERYÜREK
Eski kasalarda selenin altındaki lastik takozları çıkarınca 1-2 cm alçalıyordu diye hatırlıyorum, yeni kasada da oluyordur herhalde, kontrol etmende yarar var. Bildiğim kadarıyla Vstrom'da alçak sele opsiyonu yok, seleyi üstten traşlatabilirsin, delizi yaptırmıştı.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2014, 13:12 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: dl650 - AL2
Kan Grubu: A+
isminiz: Özhan Ünverdi
selamlar,

benim boy 170 cm ve baslarda ayni sorunu ben de yasadim.

suzuki orjinal alcak sele satiyor. gecen sene 850 tl civarindaydi ve yanlis hatirlamiyorsam 2.5 cm alcaltiyordu.

pahali geldi. ben de onceden de eski kasa vstrom vardi. ve omer abinin dedigi gibi koltuk altindaki 6 plastik takozu cikartinca 2 santime yakin alcalmisti. koltuk biraz sallanir gibi oluyor ama yolda sikinti yaratmiyor.

takoz cikartma isini yeni v-strom'da da yaptim ve koltugu kaiser sayesinde 1.5 cm kadar dosemedide traslattim. amortisoru de yumusak ayara alinca 170 boyla tam olmasa da motoru dengede tutacak kadar yere basabiliyorum. zaman icinde de zaten alisiyorsun bu yukseklige..

koltuk alcaltmada tecrubelerim bunlardir. umarim isini gorur. bu arada kazasiz belasiz kullan motorunu.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2014, 13:59 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL 650 K13
Kan Grubu: 0 rh+
isminiz: İskender
Boyum 1.71.. Vstrom da hiç alçaltma yapmadım.Topuklarım asla yere değmiyordu. Tek bacak yere topuğumla tam basabiliyorum ama. Yanılıyor olabilirim tecrübeliler, eğitmenler beni düzeltsin; zaten motorda 2 ayak birden sıkca yere basma ihtiyacı hissediyorsak sürüşümüzde bi problem vardır..Nedir? Motora bineriz, sağ ayağımız arka frende olur.Motora gaz verdiğimizde sola ayağımızı da yerden yavaşça çekeriz sonra bir daha durana kadar sol ayağımızı indirmeyiz. Trafikte giderken dur kalklarda ayaklarımız Fred Çakmaktaş gibi yerlerde geziyorsa benim bildiğim hata yapıyoruz..(yine yanılıyorsam düzeltin)

Ben sadece park edilimş motoru geri geri çıkarırken boyum nedeniyle sorun yaşıyordum.O durumda da en kötü hiç motora binmeden ellerimle motoru çekip düzeltip öyle biniyordum..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2014, 15:09 
izzki yazdı:
Boyum 1.71.. Vstrom da hiç alçaltma yapmadım.Topuklarım asla yere değmiyordu. Tek bacak yere topuğumla tam basabiliyorum ama. Yanılıyor olabilirim tecrübeliler, eğitmenler beni düzeltsin; zaten motorda 2 ayak birden sıkca yere basma ihtiyacı hissediyorsak sürüşümüzde bi problem vardır..Nedir? Motora bineriz, sağ ayağımız arka frende olur.Motora gaz verdiğimizde sola ayağımızı da yerden yavaşça çekeriz sonra bir daha durana kadar sol ayağımızı indirmeyiz. Trafikte giderken dur kalklarda ayaklarımız Fred Çakmaktaş gibi yerlerde geziyorsa benim bildiğim hata yapıyoruz..(yine yanılıyorsam düzeltin)

Ben sadece park edilimş motoru geri geri çıkarırken boyum nedeniyle sorun yaşıyordum.O durumda da en kötü hiç motora binmeden ellerimle motoru çekip düzeltip öyle biniyordum..

183 boyla, isiklarda durdugum yerde yatiriyordum motosikleti :mrgreen, bastigim su cukuru 10 cm falan cikmisti. Bu durumda egitimin onemi cikiyor. Su cukurunu gozlemlemis ama iyimser olarak bakmistim konuya, egitim aldiktan sonra yerdeki su cukurlarindan bile suphe duymaya basladim :mrgreen

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2014, 09:00 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: 2014 V-Strom 650A
Kan Grubu: ORh+
isminiz: Murat Fevzioglu
Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkürler. :alkıs

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2014, 00:02 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: V-Strom DL650
Kan Grubu: A Rh(+)
isminiz: Taner DİNÇ
Boyum 1.67, sele standart. Araziye girmiyceksen tereddüt etmeden kullanabilirsin. Bence endişelerimiz yersiz. Kullanıp tecrübe ettikçe haklı olduğumu göreceksiniz...

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz