V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 29 Nis 2024, 10:08

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2013, 23:26 
Selamlar;

3,5 ay falan oldu VARADERO'yu alalı, çok heves ettiğim bi motordu, keyifle biniyorum çok şükür, lakin bi durum var ki orta sehpası yok (gerçi artık var ama). alırken de farkındaydım bu durumun, dedim nasıl olsa alırız taktırırız, çıkmasını buluruz filan... Gün geçti, kısa bi arayışa koyuldum, çıkmasını falan soruşturdum pek bilen olmadı, sıfırını sordum, bütçemi aştı, derken VARADERO TR ye bi topic açtım, orta sehpa almak ya da yaptırmak istiyorum diye, dediler:

"İzmir'de bi boru bükmeci var, adı Özer Reisoğlu, irtibata geçin, güvenilir adamdır, hatta Mototal Honda nın falan servisine, Emniyet Teşkilatının kullandığı Varadero lara orta sehpayı bu adam yapıyor, telefonu da bu" diye... :süper

hasılı irtibata geçtim, zaten o esnada topicten takip ediyorum, bazı insanlar da irtibata geçmişler. ortak duyum şu:

"efendim aslında sehpayı 250 TL ye yapıyorum ama siz şöyle 5 kişi filan olursanız 200 TL ye yapar gönderirim."

yazıştık forumda bir kaç kişi ile bu durumu, derken kısa zamanda 5 kişi oluverdik, hatta birisi de ICEMANII Süleyman abi,
Süleyman abi ile de telde konuştuk, ortak fikrimiz, Özer Reisoğlu ses tonu ve konuşma şekli itibari ile güven veren birine benziyo... güvenilebilir...

Gönderdik paraları, diğer insanlar da gönderdiler... :)

Teslimat süreci de sancılı oldu ya, asıl anlatacaklarımın yanında pek de önemli değil o kısmı...

Neyse bi zaman sonra geldi kargo ile ürün, idare eder bi ambalajda, vidaları bağlantı malzemeleri filan hepsi tam...

Koştum servise... Hadi takalım... Taktılar. :alkıs :alkıs

Hadi Altan kaldır bakalım; bir deneme başarısız, iki deneme başarısız, 3,4... :yardım :yardım

abi bu ne yaaa. hiç mi zıplamaz bi motor orta sehpanın üstüne? Yahu CBF böyle değildi. E abi bu biraz ağır, alışırsın... :sinir :sinir

İyi geldik eve, omzum, elim, kolum falan acımış...,

yok abi var bunda bi problem, Süleyman abi yi aradım, aynı şikayetler... +1

Hayırlısı dedik yuttuk...

Günler geçti. Demir işi ile uğraşan ahbaplarım var. Gösterdim sehpayı, bunun olsa olsa destek ayağı biraz orantısız bükülmştür dediler, öyle de görünüyo çünkü, hafif bi bükelim burayı, düzelir, büktük....

Amanın tek başıma kaldırabiliyorum. :) :alkıs

iyi düzeldi dedim... sadece iki kez kaldırabildim ama, yine aynı oldu bi kaç gün sonra....

Gittim yeniden ahbabın dükkanına, söktük ayağı, bir de ne görelim. :shock:

Resim
Resim

1. resimde görülen yerden burulmuş, bükülmüş, tevekkeli motor sehpada dururken bi eğri gibi duruyodu... :?
usta sordu, bu motor kaç kilo gelir? dedim en fazla 300 kilo gelir, bak dedi ben bu boruyu keseyim de gör, ince boru kullanılmış, tesisat borusu, sesinden belli, mukavemeti az olur bunun... Eee ne yapacaz? bunun aynısından yapacaz bi daha, sağlam olur mu? Dedi olur. İyi peki...

Aldı malzemeyi, boruları vs., benzer şekilde büktü, kaynattı, bazı parçaları eski ayaktan kesip aldı... :gözkırpma

Resim
Resim
Resim

Kullanılan malzemeleri görüyosunuz, bence bunu üzerine konuşacak fazla bişey yok... :sinir :sinir

denemelerin ardından ürünü boyadık, eskisinin üzerinde statik boya vardı, çok önemsemedim Allah var, nalburdan 5 TL ye alınma iki tüp sprey boya :) Gördü işimizi...

Resim

Eski sehpa;
Resim

Yeni yapılan;

Resim

İkisi;

Resim

Ağırlıklarını görmenizi istiyorum;

Resim

Yenisi;

Resim

Eskisi;

Resim

Montajdan sonra;

Resim
Resim

Farkettim de sehpaya kaldırdığımda resmini çekmemişim, onu da yükleyeyim en kısa zamanda.... :mrgreen

Haa bu arada, yeni sehpaya harcanan malzemenin, borunun toplam maliyeti 20 TL!!!!!!!

Bütün bunların ardından, en son hali ile, son derece rahat kullanımlı, dayanıklı ve uzun ömürlü olduğunu düşündüğüm bu orta sehpayı yapmama ve yaptırmama katkı sağlayan, ilham veren, ortam hazırlayan, 200 TL + kargo bedeli parama mal olan (neyse ki yeni sehpayı yapan usta yakınım da sadece malzeme parası verdim) ÖZER REİSOĞLU'na teşekkürü bir borç bilirim... :üzgün :üzgün

Takdir Yüce Türk Milletinin!

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 08 May 2013, 23:37 
Kullanıcı avatarı

Kan Grubu: A RH(+)
başınıza gelenler üzücü maalesef,
tecrübe de başka türlü edinilmiyor..
keşke yamulan ilk sehpayı malzemeyi yapanlara kargolasaydınız :sinir

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 00:09 
geçmiş olsun.
ota sehpa gibi kırılabilme özelliğine sahip bir parçanın orjinalinden hiçbir zaman şaşılmaması lazım.
benim başıma geldi, orta sehpam kırılmıştı.
gittim hemen orjinal hepco becker orta sehpa almıştım.
yan sanayi 125 Tl idi, orjinal ve inanılmaz sağlam olana 350 TL vermiştim.
bir çok kez kaldır indir, yan sanayi çok uzun dayanmıyor maalesef.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 08:18 
En güzel cümle ''Takdir Yüce Türk Milletinin'' olmuş... :)

Allah sizden razı olsun,sizin sayenizde bizler de bedevaya tecrübe sahibi oluyoruz.En büyük karınız edindiğiniz tecrübe olmuş...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 08:51 
Öncelikle geçmiş olsun sonrasında hayırlı olsun.

Tecrübe = Hayatta yediğimiz kazıkların toplamıdır.

Meraklı çırak ustasına başarısının sırrını sormuş... "İki kelime" demiş ustası;
- Doğru kararlar...
Çırak durur mu, sormaya devam etmiş,
- Usta, hepimizden farklı olarak sürekli doğru kararları nasıl alabiliyorsun peki?
Usta demiş ki "Tek kelime evlat" :
- Tecrübe...
Çırağın kafası karışmış, merağı artmış, yine sormuş ;
_ Peki Usta, bu tecrübe denen şeyin sırrı nedir?
Usta derin bir iç geçirmiş ve "iki kelime" evlat demiş:
- "Yanlış kararlar"

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 08:57 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650 L3 + XT1200ZE
Kan Grubu: B RH+
isminiz: muhammet
geçmiş olsun sinir edici bir durum. bende aldım bir orta sehpa 3kişi itiyoruz motoru. sehpa kapanmıyor. bir günümü aldı şu an tam istedim gibi oldu

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 09:32 

Altan eline sağlık, benim orta sehpa da aynı yerden bükülmüş, söktürücem bir fırsatını bulursam uzun zamandır orta sehpaya alamıyorum, bir de sol ayağıma çarpmasından yara içinde oldu aşil tendon civarı. Üşenmeyip yazdığın için ayrıca teşekkürler...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 10:11 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: TNR 660Z
Kan Grubu: A +
isminiz: Cem Çelik
Geçmiş olsun

İzmirde bu işleri layığıyla yapan tek bir usta var malesef oda Taim ustadır urlada

Bilğilerinize.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 10:33 
Kullanıcı avatarı

Kan Grubu: B Rh (-)
isminiz: Tarık ERDEN
Biliyorum motosikletlerimizi çok pahalıya alıyoruz satıcı firmalardan. Servisleri pahalı, parçaları pahalı. 2 senelik gibi kısa motor tecrübemde şunu edindim orijinal parçadan asla şaşmayın. Ucuz etin yahnisi pek olur diye boşuna söylememiş büyüklerimiz. Geçen sene orijinal olmayan ve kazaya sebep olabileceğini aklınıza getiremeyeceğiniz bir parça sebebiyle büyük bir kaza atlattım. Öyle bir kaza yaşansa istediğim kadar eğitim alayım hiç ama hiç bir işe yaramayacaktı. Ya orijinalini alın ya da hiç almayın derim

532 646 13 90

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 10:38 
roadrunner yazdı:
Biliyorum motosikletlerimizi çok pahalıya alıyoruz satıcı firmalardan. Servisleri pahalı, parçaları pahalı. 2 senelik gibi kısa motor tecrübemde şunu edindim orijinal parçadan asla şaşmayın. Ucuz etin yahnisi pek olur diye boşuna söylememiş büyüklerimiz. Geçen sene orijinal olmayan ve kazaya sebep olabileceğini aklınıza getiremeyeceğiniz bir parça sebebiyle büyük bir kaza atlattım. Öyle bir kaza yaşansa istediğim kadar eğitim alayım hiç ama hiç bir işe yaramayacaktı. Ya orijinalini alın ya da hiç almayın derim

Doğru diyonuz da üstat, orjinal parçalar da bazen o kadar astronomik rakamlarla satılıyor ki, insan kendini enayi hissediyor bazen... ben bazı ürünlerde bunların maliyetlerini kıyaslamaya çalışıyorum, dudak uçuklatıcı cinsten..

icemanII yazdı:
Altan eline sağlık, benim orta sehpa da aynı yerden bükülmüş, söktürücem bir fırsatını bulursam uzun zamandır orta sehpaya alamıyorum, bir de sol ayağıma çarpmasından yara içinde oldu aşil tendon civarı. Üşenmeyip yazdığın için ayrıca teşekkürler...

abi gerçekten o tendon a çarpması da ayrı bi problem gerçekten, Allah muhafaza bi gün kırar ayağını insanın, takılınca motorun dengesi de bozuluyo bi an için, söktür bi an evvel. Şaka maka bu bi kaç gündür ne hayır duası okudum adama...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 11:44 
Parçalar pahalı neden çünkü sürümü çok olmayan şeyler bunlar. Birde işin içine keyif girince gülü seven dikenine katlanır hesabı 1'e 10 kazanıyorlar.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 21:01 
Bence çok şanslıymışsın ve ödenen 200 tl ye rağmen ucuz atlatmışsın. Düşünsene feribottasın,sağın solun araç veya çevrende insanlar var, motorda 3 çanta dolu,üzerinde kasklar, telefon,gps vs vs... Ve bu ağırlığa daha fazla dayanamayan dandik orta sehpa bir şekilde kırılıyor... :sinir
Bence çok ucuz atlatmışsın, boşver giden 200 tl ; gelen ise bolca tecrübe olsun :süper

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013, 21:52 
pegaso yazdı:
Bence çok şanslıymışsın ve ödenen 200 tl ye rağmen ucuz atlatmışsın. Düşünsene feribottasın,sağın solun araç veya çevrende insanlar var, motorda 3 çanta dolu,üzerinde kasklar, telefon,gps vs vs... Ve bu ağırlığa daha fazla dayanamayan dandik orta sehpa bir şekilde kırılıyor... :sinir
Bence çok ucuz atlatmışsın, boşver giden 200 tl ; gelen ise bolca tecrübe olsun :süper

Of of of... Gözümün önüne geliyo da sahne... Bu bi hayali senaryo olsun dedim... Başıma gelmedi deyin :shock: :shock:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 09:09 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: V-Strom DL650
Kan Grubu: A rh(+)
isminiz: Zülal AKBAŞ
Ortalık tokatçı dolu arkadaşlar. Bizde Bursa'lı Harun adlı bir arkadaşın tokadını yedik

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Motosiklete Er Gerek, Ere Full Koruma Gerek
Suzuki V-Strom DL650 ( 2009 )

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 10 May 2013, 13:06 
zulal_akbas yazdı:
Ortalık tokatçı dolu arkadaşlar. Bizde Bursa'lı Harun adlı bir arkadaşın tokadını yedik

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Okudum yazıyı :üzgün

size de geçmiş olsun...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz