V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 29 Mar 2024, 09:13

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010, 08:22 
Debriyajımdan sızan yağı kesmek için 23163-06B00 numaralı contaya ihtiyacım var. Ebay'den bulmuştum ancak 1 ayı geçkin süre gelmeyince satıcıya yazdım o da paramı iade etti.. Başka nereden bulabilirim malzemeyi? Altan Motor'a yazdım az evel, cevap bekliyorum.. Alternatif conta varmıdır aynı işi gören? Aslında en temizi sök makinayı al eline contayı çık contacılara bak ama o riski de almak istemiyorum..

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010, 09:05 
http://www.wemoto.com a baktın mı?

Çok profosyonel çalışıyorlar, bulursan hiç çekinmeden sipariş verebilirsin .

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010, 09:26 
tufi yazdı:
http://www.wemoto.com a baktın mı?

Çok profosyonel çalışıyorlar, bulursan hiç çekinmeden sipariş verebilirsin .

Wemoto tüm bulabildiğim parçalarımı sipariş ettiğim adresdir. Biraz siteyi kurcalama ile yedek parçadan fazlası (giyim kuşam aksesuar vs.) olduğunuda görebilirsin. Lakin herşey var benim contam yok orda :üzgün

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010, 10:31 
Altan Motor'dan yanıt geldi.. Yurtdışından sipariş edip benim için temin edeceklerini bildirdiler.. :alkıs

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010, 11:19 
OLmayacak öyle bişey sen kestirt abicim conta kendine.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010, 11:42 
Jakobien yazdı:
OLmayacak öyle bişey sen kestirt abicim conta kendine.

Contayı canlı görmediğim için ebatlarını vs. bilmediğim için dediğim gibi söküp aramak işime gelmiyor. Jon'u tanıyormusun bilmiyorum? Ona fikir danıştığımda kestirilecek bir conta değil bende değiştirmiştim cevabını almıştım.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010, 12:17 
Hasanpaşa ergün usta...

bi dene şansını

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010, 13:50 
Jakobien yazdı:
Hasanpaşa ergün usta...

bi dene şansını

O dedi zaten bunu bul getir değiştirelim diye :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010, 14:20 
o zaman selamımı söyle:)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2010, 14:30 
Jakobien yazdı:
o zaman selamımı söyle:)

Valla Ergün usta yıllardır özlemini duyduğum ustaydı ve Timur hocam sayesinde tanışma şerefine nail oldum.. Allah vere de çizgisinde bir ömür devam etse.. Ergün kovana kadar ondan başka usta tanımam..

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2010, 16:17 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: KTM 990 Adventure
Kan Grubu: 0 Rh +
isminiz: Önder Parıldamış
Önce kötü haberi vereyim;
O bahsettiğin conta değil yağ keçesi. o yüzden kestirerek filan olacak birşey değil, üzgünüm :agla .
bundan bahsediyorsun;
http://www.gsx1100g.net/gwiki/lib/exe/f ... ufeder.jpg

Ha bir de iyi haberim var; ebay beklenecek birşey hiç değil :mrgreen :mrgreen .;
Bostancı Oto Sanayiden aşağıya doğru inerken vergi dairesine gelmeden önceki sola dön.
o sokağın bir altında bir frenci var, ismini unuttum "teknik fren" gibi birşey. birilerine frenci diye sorarsan gösterirler.
10TL karşılığında sana keçeyi değiştirirler, istersen hidroliği komple boşalttır, bir güzel fren merkezini, silindiri vs temizleyip yeni dot 4 ile doldursunlar, 20TL ver bitir işi. Aynı tip keçeler arabaların fren merkezindede kullanılıyor.

Elini atıp ara sıra ön dişlinin kapağını açar ve orada biriken pisliği temizlersen çok dayanır yoksa 10-15.000 km sonra tekrar frenciye gidersin. Bu arada her keçenin eskimesi aşamasında silindirin içide deforme oluyor, iyi bakmazsan yakında değiştirmek zorunda kalabilirsin komple 100USD ye yakın bir fiyatı var silindirin.

Selamlar...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2010, 16:52 
thunderkiller yazdı:
Önce kötü haberi vereyim;
O bahsettiğin conta değil yağ keçesi. o yüzden kestirerek filan olacak birşey değil, üzgünüm :agla .
bundan bahsediyorsun;
http://www.gsx1100g.net/gwiki/lib/exe/f ... ufeder.jpg

Ha bir de iyi haberim var; ebay beklenecek birşey hiç değil :mrgreen :mrgreen .;
Bostancı Oto Sanayiden aşağıya doğru inerken vergi dairesine gelmeden önceki sola dön.
o sokağın bir altında bir frenci var, ismini unuttum "teknik fren" gibi birşey. birilerine frenci diye sorarsan gösterirler.
10TL karşılığında sana keçeyi değiştirirler, istersen hidroliği komple boşalttır, bir güzel fren merkezini, silindiri vs temizleyip yeni dot 4 ile doldursunlar, 20TL ver bitir işi. Aynı tip keçeler arabaların fren merkezindede kullanılıyor.

Elini atıp ara sıra ön dişlinin kapağını açar ve orada biriken pisliği temizlersen çok dayanır yoksa 10-15.000 km sonra tekrar frenciye gidersin. Bu arada her keçenin eskimesi aşamasında silindirin içide deforme oluyor, iyi bakmazsan yakında değiştirmek zorunda kalabilirsin komple 100USD ye yakın bir fiyatı var silindirin.

Selamlar...

Yazını editlediğin için linki göremedim ancak vermiş olduğun altın değerinde bilgiler için teşekkür ederim. Google Maps'den bir SS koyabilirsen sevinirim zira Avrupa yakası sakini olarak Anadolu yakasında bir yer arama fikri bile ürkütücü oluyor :) Cumartesi de gider bu işi bitiririm.. Silindirin içinin deforme olma olayı canımı sıktı :(

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2010, 14:44 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: R1150 GS ADV
Kan Grubu: B Rh+
isminiz: Robin YAVUZ
2. Köprüden Anadolu yakasına geçerken Ankara tabelasından ayrılıyorsun ve E5 e iniyorsun. 2 üst geçit geçtikten sonra sağda Bostancı ayrımı var. Sağdan ayrılmayıp köprünün altından üstüne çıkıp yukarı doğru devam et. İlk sağdan sap, yokuş aşağı inerken son sola gir. Eğer Garanti bankamatiğini / Bostancı Prenses oteli geçtiysen yada yokuşun bitişindeki mecburi sola döndüysen geri dön bankamatikten sonraki ilk sağa gir.

http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 77162&z=14

Biraz farklı tarif etti ancak bu rotadan da gidilebilir.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2010, 15:47 
Çok güzel bir tarif oldu.. Teşekkür ederim..

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY