V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 28 Mar 2024, 11:08

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 10:26 
Biz motosiklet sürücülerin motosiklet ekipmanlarına verdiğimiz paralar ortada.

Bu başlık altında paranın alabileceği en iyi ekipmanları satın alanların ağzından dinleyebiliriz verdikleri parayı hak ediyormu diye.

2 adet motosiklet montumu satışa çıkardıktan sonra bu montu mototaldan satın aldım.

Avantajları

-Kesinlikle terlemiyorsunuz 33 derece olan bir gün denedim ve sonuç mükemmel hatta yazın önümü azıcık açardım hava gelsin .Bunu yapmama gerek kalmadı komple yukarı kadar çektim fermuarı.Durduğumda bile terlemedim sadece önümü açtım tam yaz geldiğinde 40 derecelerde tekrardan yazarım ama mükemmele yakın bir sonuç yakaladım.Benim için en önemli etken buydu 2 mont yerine tek montla gezmek.

-5 cebi var 3 ü dışarda 2 si içerde.Dışardakiler çok kolay açılmıyor :(

-10 derece yağmurda içliksiz idare etti içlik ile hiç bir problem olmadı.

-%100 water resist 1 saat şiddetli yağmur sürüşü.

-Korumalar yumuşak koruma.Endurocuların örümcek diye giydikleri sistem benzer birşey var montun içinde komple omuzumu sarıyor.Sırt koruma ve kol korumalar komple kolu ve sırtınızı sarıyor.

-Balaklavası bir fermuarla boyuna bağlanıyor ve gerçekten sıcak tutuyor.

-Mont çok hafif.Yazlık ceketimle neredeyse aynı ağırlıkta (eski montum gülle gibiydi ).

-Kumaş cordura.

-Belinde gerdirme olabilirdi :(

Resim

Materials:
• Abrasion-resistant mc-approved stretch Cordura 500.
• Breathable, wind- and waterproof with Z-liner Gore-Tex Performance Shell membrane

Protectors:
• RVP air Protectors meet the requirements of CE Norm EN 1621-1

Special:
• Detachable collar of elastic GTX 3-layer fabric
• Soft neoprene in collar.
• Detachable thermal-lining (60 g)
• Width adjustment on upper and lower arm
• Jacket and trousers can be zipped together
• Generous five pockets; two inside (waterproof) includingmobile phone pocket and two outside

Colour
290 grey, 399 blue, 650 red, 940 high vision/black, 990 black

Size
46-66 (64-66 only in black)

Weight
2,5 kg á size 50 with protectors

High end bir ürün olup olmadığı aslında bir sene sonra ortaya çıkacak pamulanacak mı vs vs.

Bu rukkanın en ucuz modellerinden biri tam kışlık modelleri özellikle çok pahalı 1700 dolarlardan başlıyor...

3 Haftalık performansından çok memnunum.

Olay aslında şu:

Bir mont alıp 2 sene giyip değiştirmek mi yoksa bir monta alıp 10 sene giymek mi?

Bir önceki montum 8 sene gitti 430 dolara almıştım.

Bu da eski montlarımı satınca bana üst düzey bir clover,dainase,richa ile hemen hemen aynı paraya mal oldu.

Dükkan fiyatı:650 euro

Alınan fiyat :400 euro./10 taksit.

Üç günlük sıkı pazarlıklarla bu fiyata aldım.

Parasını hakediyormu ?

yES.!

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 10:38 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Yamaha XCITY 250
Kan Grubu: B +
isminiz: Bulent BAL
para var huzur var 400 yumoş :mrgreen

güle güle kullan adminim :)

https://www.youtube.com/watch?v=MRT6DmXq3BE

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 10:54 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Aprilia Caponord ADV
Kan Grubu: B Rh(+)
isminiz: Önder Güner
Bu topik sosyete pazarı gibi bişi sanırım, eurolar havada uçuşuyo yine :)

Aprilia Caponord K6

Ben Kimim

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 10:59 
Hayır değil 50 euroyada kask var schubert kask 500 eurolar civarı...

Parayı verdiğinizde değiyor mu değmiyormu onu konuşuyoruz.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 11:01 
Revit Replica Mont.

Full deri, kolların bir kısmı tekstil. Full yağmurda 1 saat idare ediyor, sonrasında kollardan içeri su girmeye başlıyor yavaş yavaş. Zaten kim sağanak yağışta 1 saatten fazla gider ki!

Omuzlarda titanyum koruma var.

Sırt bölgesinde hörgücü yok fakat hörgüç yeri var.

Genel koruma çok iyi.

Yaklaşık 3,5 kg.

Kollar fermuarlı.

Mont boyu maalesef kısa, kışın bel bölgesi soğuk alabiliyor. Daha uzun olabilirdi.

Çok şık, diğer montlardan kendini hemen ayırıyor.

Günahı 475 Euro idi 3 yıl önce aldığımda.

Katladım, büktüm, 1 kere kuru temizlemeye verdim, ettim eyledim bana mısın demedi. Gram sökülme yok herhangi bir tarafında. Beklediğimden sağlam çıktı.

Puanım 10 üzerinden 7,75. :mrgreen

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 11:02 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: KTM 990 Adventure
Kan Grubu: 0 Rh +
isminiz: Önder Parıldamış
Fren mesafesini etkiliyor mu, etkilemiyor mu bu mont :shock:

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 11:06 
Dün bi arkadaşla tam da bunu konuşuyordum.. Schubert kaskı 1000 liraya alıyorsun ama ne yaparsan yap günlük kullanıyorsan en fazla 3 yıl içinde miyadını dolduruyor.. Hani vereyim parası neyse beni emekli etsin gibi bi şansın yok.. Ama monta verirsin parayı alırsın kaliteyi ömrü billah giyersin biraz titizsen..

Kask'da çok para vermeye karşıyım ama diğer ekipmanlara değer mi? Uzun vadede değer...

Bir de diğer açı var.. 1000 yuro verip 10 sene aynı malı giymek mi yoksa 100 yurodan her yıl yenilemek mi?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 11:07 
MaxPAYNE yazdı:
Revit Replica Mont.

Full deri, kolların bir kısmı tekstil. Full yağmurda 1 saat idare ediyor, sonrasında kollardan içeri su girmeye başlıyor yavaş yavaş. Zaten kim sağanak yağışta 1 saatten fazla gider ki!

Omuzlarda titanyum koruma var.

Sırt bölgesinde hörgücü yok fakat hörgüç yeri var.

Genel koruma çok iyi.

Yaklaşık 3,5 kg.

Kollar fermuarlı.

Mont boyu maalesef kısa, kışın bel bölgesi soğuk alabiliyor. Daha uzun olabilirdi.

Çok şık, diğer montlardan kendini hemen ayırıyor.

Günahı 475 Euro idi 3 yıl önce aldığımda.

Katladım, büktüm, 1 kere kuru temizlemeye verdim, ettim eyledim bana mısın demedi. Gram sökülme yok herhangi bir tarafında. Beklediğimden sağlam çıktı.

Puanım 10 üzerinden 7,75. :mrgreen

Resim

Sıcakta giyilebiliyor mu?.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 11:13 
Bir atasözü vardır bu konuyla ilgili "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim."

Ben buna ek olarak bir de şunu söyleyeyim "Kaliteli ürünü, satıcının ilk belirlediği fiyata alacak kadar zengin değilim"

Bu ikisini birleştirip alışveriş yapmak gerekir bence.

Siteden birçoğumuzun aldığı Schubert C2 kasklar mesela. 400 TL'ye almıştık yanlış hatırlamıyorsam. Buğu problemi dışında hiçbir şikayetim olmadı şu ana kadar. Buğu problemiyse halledilmeyecek bir dert değil. Kask çok konforlu kesinlikle... Aksini iddia eden olur mu bilmem...

İngiltere'ye gittiğimde bir outlet mağazasından TCX space aldım 100 pounda. Türkiye satış fiyatı 400 TL. Tahminimce önümüzdeki 5 sene kullanırım... Şimdi markasını hatırlayamadığım (motobot muydu?) yerli botlara 150 TL vermiştim. Hala kullanmaya devam ediyorum ama korumasına gerçekten ihtiyaç duyduğumda (umarım hiç gerekmez) ne olacağını Allah bilir...

Sonuç olarak kaliteli ürünleri ucuza almanın yolunu araştırmak lazım, tabii eğer parayı koymaya yeriniz yoksa onu bilmem :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 11:20 
SinanATASOY yazdı:
Dün bi arkadaşla tam da bunu konuşuyordum.. Schubert kaskı 1000 liraya alıyorsun ama ne yaparsan yap günlük kullanıyorsan en fazla 3 yıl içinde miyadını dolduruyor.. Hani vereyim parası neyse beni emekli etsin gibi bi şansın yok.. Ama monta verirsin parayı alırsın kaliteyi ömrü billah giyersin biraz titizsen..

Kask'da çok para vermeye karşıyım ama diğer ekipmanlara değer mi? Uzun vadede değer...

Bir de diğer açı var.. 1000 yuro verip 10 sene aynı malı giymek mi yoksa 100 yurodan her yıl yenilemek mi?

Sırf olay ürünü yenilemek değil bence kullandığın sırada rahatlığın konforun ve güven hissi.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 11:26 
Jakobien yazdı:
Sıcakta giyilebiliyor mu?.

Sıcakta hiç şansın yok, direk pişmece. Terler sırtından şarış şarıl akar bu montta heleki biraz kilo varsa. Ama öyle bir güven veriyor ki anlatamam. Hani virajda düşsen köprücük kemiğine hiçbirşey olmayacak gibi bir his güven veriyor bu mont. Revit'e çok tü kaka denilir ama üst seviye ürünleri gerçekten kaliteli.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 14:25 
Revit Monster Yazlık Eldiven.

Çok hafif.

Pahalı. 140 TL civarı.

3-4 yıldır öldüresiye kullanıyorum. En ufak bir sökük yok, ve eli bu kadar iyi saran başka bir eldiven bulamadım ben. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Koruması çok iyi.

Daha iyi havalandırma kanalları olabilirdi.

Resim

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 15:22 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Triumph Explorer1200
Kan Grubu: B Rh (+)
isminiz: Mustafa YAŞAR
MaxPAYNE yazdı:
Revit Monster Yazlık Eldiven.

Çok hafif.

Pahalı. 140 TL civarı.

3-4 yıldır öldüresiye kullanıyorum. En ufak bir sökük yok, ve eli bu kadar iyi saran başka bir eldiven bulamadım ben. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Koruması çok iyi.

Daha iyi havalandırma kanalları olabilirdi.

Resim

Resim

Katiliyorum, gercekten kaliteli..Aldigim zamanki fiyatini hatirlamiyorum ama odedigin paraya degebilecek bi urun.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 16:49 
Hakan,iyi günlerde kullanman temennisiyle birkaç şey söyleyeceğim.

1. Ucuzdur vardır bir illeti,pahalıdır vardır bir hikmeti,

2. Eski malzemeni satabildiğin için sorun yok.Yıllar sonra da olsa bir miktar para dönüyor,

3. Honda'da MINE isimli kısa mont gördüm(175 TL) ,benim 460 € (indirimsiz fiyatı)fiyatlı Dainese montuma beş çeker...

4. Montun, beden boyu/bacak boyu orantısı uygun arkadaşlar için biçilmiş kaftan,

5. Rengini beğenmedim ... Sarı-kırmızı,siyah-beyaz ve dahi yeşil-beyaz olabilirdi :mrgreen

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 21 May 2010, 19:38 
dostum sen anladığım kadarı ile rukka almışsın rukkanın ürünlerini çok fazla konuşmaya gerek yok adamlar her iklim koşulunu tek tek montla çözebiliryorlar. bir arkadaşım kullanmmıştı yanlış değilsem içlik şişirilebiliyordu.sıcak-soğuk tutmak maksatlı idi.fiyatları daha yüksek gibi kalmış aklımda kampanyamı var yoksa özel bir iskontomu yapıldı ...

ama dostum iki yıl üstüste aynı kiloda kalmayı becerbilsem verecem parayıda aynı bedende kalamıyorumki .bende xl'tan xxl'a kadar tüm ekipman var.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY