V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 29 Mar 2024, 15:40

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 235 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2007, 23:19 
DL650 için en kullanışlı ve yakışıklı yançanta sizce hangisi?
Ben Givi ve Kappa'nın modellerini kullanış açısından değil ama görüntü açısından yakıştıramadım birtürlü önerisi olan var mı?
Alüminyum çantalar nasıl olur?

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2007, 01:33 
Ben aliminyum çantaları çok yakıştırıyorum. Rüzgar tutma oranı nedir bilmiyorum ama hoş duruyorlar. Zaten arkası yerinde durmuyor meretin. Tabiki zevk meselesi... :)

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2007, 10:20 
bu konuyla alakalı bir çalışmam var herkesi aliminyum çanta sahibi yapacağım çifti 300 milyona alminyum çanta yapatırabileceğim bir yer buldum eğer demir işinide hırdavatçı bekir(hepco becko) çıkması veya orjinalinden bulursam yakında 350 milyona çift aliminyum çanta sahibi olabileceksiniz işten fırsat bulursam yaptıracağım.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2007, 13:21 
jakop yazdı:
bu konuyla alakalı bir çalışmam var herkesi aliminyum çanta sahibi yapacağım çifti 300 milyona alminyum çanta yapatırabileceğim bir yer buldum eğer demir işinide hırdavatçı bekir(hepco becko) çıkması veya orjinalinden bulursam yakında 350 milyona çift aliminyum çanta sahibi olabileceksiniz işten fırsat bulursam yaptıracağım.

Merakla bekliyorum.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2007, 12:02 
Jakobien yazdı:

ben de yan çanta alacaktım, biraz bekleyeyim o zaman. Bir de bu alüminyum yan çantalar, kappa 46 lt topcase ile nasıl durur acaba?

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2007, 12:38 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL 650
Kan Grubu: 0 Rh+
isminiz: Mehmet Rafi
Jakobien yazdı:

Valla öyle bir fırsat olursa bende almak isterim fiyatı oldukça uygun duruyor ayrıca yaptıracağımıza göre ebatlarını ayarlamakta mümkün olabilir bir yardım gerekirse elimden geldiğince yapabilirim kolay gelsin

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2007, 12:41 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Aprilia Caponord ADV
Kan Grubu: B Rh(+)
isminiz: Önder Güner
Ama arkada Givi yada Kappa topcase varsa yanda metal çantalar sırıtır bence.Ayrıca pek bi BMW taklidi olur gibi geliyo bana.Normalde o çantalara bayılmama rağmen, motorlarımız siyah şaseli ve jantlı olduğu için sadece o bölgedeki mat metal renk pekde uymaz.Tabi zevk meselesi.

Aprilia Caponord K6

Ben Kimim

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2007, 15:07 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL1 :) + XRV750
Kan Grubu: Jagermeister
0 Rh(+)

Atam izindeyiz!
Ne mutlu Türküm diyene...
isminiz: Örsan T.
yan çanta demirleri konusunda bende uğraşıyorum... bakalım neler yapabileceğiz... uluslararası sitelerde bu demirleri kendi yapan insanlara rastladım...
bizim neyimiz eksik...
;-)

Jagermeister - Afrika Aslanı :mrgreen

The Road goes ever on and on...

XRV750X - Africa Twin

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2007, 01:00 
Öncelikle "neden alüminyum?" yada "neden plastik?" çanta sorusuna yanıt vermek hatta abartarak "neden yan çanta?" sorusuna yanıt versek daha sağlıklı bir karar verilebilir diye düşünüyorum...

Geçenlerde tamamladığım artçısız ve 12 günlük gezimde yan çantaların şehir trafiğinde dert,derli toplu olma ve yükü bağlayıp çözme sıkıntısına derman olduğunu gördüm.Ama hala olmazsa olmaz değil benim için.Çantalara verilen paranın karşılığı gerçek anlamda geri dönmediği için bana (en azından şuan için), düşünmüyorum açıkcası.

Alacak olursam eğer,motora özel çanta düşünmüyorum asla.Alacağım çantayı sonraki her motorumda kullanabilmeliyim.Yaptırmayıda hiç düşünmedim.Düşük gibi gözüken maliyetin sağlamasını kullanışlılık,sağlamlık,ömür,estetik ve tabiki harcanan zaman ve efor ile yaptığımda,hiç uğraşmadan bir çift çanta alıp takmak daha karlı geliyor bana.Bu belkide benim tembelliğimden de kaynaklanabilir...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2007, 08:40 
Aslında daha ucuz çözüm olarak Hein Gericke'nın de web sayfasında bulunan kumaş yan çantalar da düşünülebilir. Bunları kullanmış olup da fikir verebilecek var mı? gerçekten işlevsel midir? kullanımı rahat mıdır? vs.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2007, 08:51 
Uzun sosis çantalar var arka koltukta kimse yok ise örümcek ile motora bağlayabilirsin hain greikede böyle birşey gördüm eskilerinde dediği battal boydu artçı gibi dik bile koyabiliyordun.Zaten yan çantalar 1000 km aşağısı yolculuklar için bence manasız ha eğer yurtdışı veya çıkayım tryi dolaşayım çadırda kalayım diyorsanız o zman ayrı konu...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2007, 09:23 
Tekstil yan çantalar en başta DL gibi ultra muhteşem 8-) bir vasıtada hoş durmaz.Ayrıca kullanmış biri olarak,ha heybe ha o çantalar diyebilirim.

Hakan'ın söylediği sosis çantalar en mantıklısı.Hemide daha ucuz ;-)

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2007, 19:36 
serkanaksu yazdı:
Öncelikle "neden alüminyum?" yada "neden plastik?" çanta sorusuna yanıt vermek hatta abartarak "neden yan çanta?" sorusuna yanıt versek daha sağlıklı bir karar verilebilir diye düşünüyorum...
Geçenlerde tamamladığım artçısız ve 12 günlük gezimde yan çantaların şehir trafiğinde dert,derli toplu olma ve yükü bağlayıp çözme sıkıntısına derman olduğunu gördüm.Ama hala olmazsa olmaz değil benim için.Çantalara verilen paranın karşılığı gerçek anlamda geri dönmediği için bana (en azından şuan için), düşünmüyorum açıkcası...

Aslında kendi sorunuzu kısmen cevaplamışsınız.
Yançantalar özellikle artçılı ve uzun seyahatlerde gerekli olan,neredeyse bütün eşyanızı taşıyabileceğiniz,motorunuzu yüklemeyi ve vardığınız yerde boşaltmayı kolaylaştıran,eşyalarınızı yağmurdan,çamurdan ve tozdan koruyan bulunabilecek en kullanışlı gereçlerdir.
Şehiriçinde kullanımları tabiiki zorunda kalmadıkça gereksizdir ve birsürü soruna ve kullanırken boyutuna alışık değilseniz tedirginliğe sebep olur.

night crawlerer yazdı:
Aslında daha ucuz çözüm olarak Hein Gericke'nın de web sayfasında bulunan kumaş yan çantalar da düşünülebilir. Bunları kullanmış olup da fikir verebilecek var mı? gerçekten işlevsel midir? kullanımı rahat mıdır? vs.

Soft çantaların en büyük dezavantajı kilitlenememesi.Yani motorun üzerinde güvenli bir şekilde bırakamamamızdır.Uzun süre motorumuz görüş alanında olmayacaksa çantaları yanımızda götürmemiz gerekiyor.Sadece bu sebep bile benim soft çantaları tercih etmemem için yeterli.
Alüminyum çantaların içerisine ayrıca çanta kullanılabildiği için bana diğerlerine göre kullanışlı geliyorlar.Sadece çantanın içeriğini çıkarıp alabiliyorsunuz çantanın hamallığını yapmanıza gerek kalmıyor.

Bugüne kadarki seyahatlerimde tek olduğum için gerekmedi ama önümüzdeki ilk uzun seyahatimden önce daha iyi bir yançanta alternatifi bulamazsam alüminyum yançanta takmış olacağım.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2007, 22:17 
topcase bile motoru çirkinleştiryor derken.Ek kaskı yanımda taşımak,kilit, mont,eldiven,bi şişe şu,free bag gibi şeyleri gibi gerekli şeyleri yanımda taşıma zorunluluğu hissetikten sonra topcase taktım şimdi istesemde sökemiyorum korkum yan çantaları taktıktan sonra onlarıda sökmeyi istememek yan çantada özen motora bi bak onlar kappa ağırlıklı plastik yan çanta alacaksam bunu beğeniyorum

Resim
sana taşıyıcılarıyla 400 euroya patlar

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2007, 22:54 
http://www.bbcanta.com/index.php?module ... &modul=173

Bu firma belki istenilen şeyi üretebilir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 235 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye