V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 29 Mar 2024, 08:00

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2013, 20:03 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: IInci Beyaz İnci
Kan Grubu: 0 Rh+
isminiz: Murat Kaplan
Babama araba almayı planlıyoruz şöyle idare eder birşey.Mesai arkadaşımın,arkadaşının 1997 model opel corsa 1.4 swing klimasız 160 bin km de aracı var.Aracın trammer kayıtlarında sol önden bir kaza gözüküyor.Herhangi bir değişeni yok işçilikle araba orjinal haline getirilmiş.Ancak renk farkından ve güneş yanıklarından dolayı tamamen boyalı.Lastikler ve jantlar sıfır.Yarı sıralı atiker tüp takılı.Muayenesi yeni yapılmış.12 bin lira fiyat verdiler.Fakat malum ben ne araba kullanmayı bilirim ne de araba hakkında bir fikir sahibiyimdir.Bu aracı alsam fiyatı normalde nedir veya bu fiyat makul müdür.İlerde satmak istesem satabilir miyim yoksa elimde kalır öldü fiyatına mı veririm.Fikri ve tecrübesi olan arkadaşlarım,abilerim yorum yapmaktan çekinmezse çok sevinirim.

05306338603 tr numaram

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2013, 20:55 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Kısmet...
Kan Grubu: B(+)
isminiz: Devran ÇORBACIOĞLU
Ben arkadaşına b.k atıyor olmayayım. ama standart incelemesini söyliyeyim.

senden sonra satmaya çalışırken sana alıcıların söyleyecekleri bunlar olacaktır.

1997 - bugün : 16 yıl. yılda 10 bin km yapmak, biraz mantıksız. TR de standart 20-30 bin km civarında. Aracın km sayacı mekanik. matkapla bile km geri alınabiliyor. Büyük ihtimalle geri alınmış olabilir.

1.4 motor yarı sıralı lpg : motor ufak, lpg ile de yorulmuş olacaktır.

klima yok. her arabada var. klimalı model ara derim.

tam beden boya : her tam boyalı arabanın da "temizlik boyası", "boyada bozulma" veya "tavana düşen taş" "düğünde atılan yumruklar" sebebi ile tavanı tamir ve boyanma sebebi üretiliyor. Ama genelde tam boya, özellikle tavanı kapsayan, araçta ağır kaza olup aracın tavanı tutan direklerinden birisi tamir görünce yapılıyor.

tramer : ben aracımı devirsem, takla attırsam. kaskoya veya sigortaya başvurmadan kendi ustamda tamir ettirsem, asla tramerde kaydı çıkmaz. veya anlaşsam, çarptığım aracı kendi cebimden tamir ettirsem, gene çıkmaz. bu kadar eski araçlarda tramer pek güvenilir değil, keza onların kaza yaptıkları yıllarda sigorta sistemi bu kadar sofistike değildi. plakalar da sürekli değişir idi.

lastik jant : o sınıf bir aracın lastiği ve jantı takım olarak 600-700 tl lere değişebiliyor. Bu arada, neden orijinal jantlar değiştirilmiş düşünmek lazım. Orijinali daha pahalı.

NOT: ben gene dediğim gibi, belki de çok temiz bir arkadaşından alacağın çok temiz bir araca leke sürmüş olmayayım. Bugün alsan, yarın satarsan sana profesyonel alıcıların söyleyeceklerini söylemiş oldum. Bu arkadaşına asla bir halel getirmek istemem. al alma demiyorum. a

özledim şimdiden.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz