V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 29 Nis 2024, 02:53

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 295 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: İntercom
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 14:04 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl 650
Kan Grubu: Arh+
isminiz: Ahmet adıgüzel
Benimde bi yardıma ihtiyacım var Sena marka intercom kullanıyorum yedek parçada sorun yaşıyorum Türkiye de ilgilenen pek yer bulamadım yardımcı bilgisi olan var mı acaba :)

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ahmet ADIGÜZEL
5304020177

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 14:46 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650 L11
Kan Grubu: H2O
isminiz: -Önder-
Adigzel yazdı:
Benimde bi yardıma ihtiyacım var Sena marka intercom kullanıyorum yedek parçada sorun yaşıyorum Türkiye de ilgilenen pek yer bulamadım yardımcı bilgisi olan var mı acaba :)

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ahmet ADIGÜZEL
5304020177

Ahmet Motomax yardımcı olmuyormu bu konuda?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 22:34 
Kullanıcı avatarı

bahokan yazdı:
Adigzel yazdı:

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ahmet ADIGÜZEL
5304020177

Ahmet Motomax yardımcı olmuyormu bu konuda?

Yok abi olmuyorlar hudson a da sordum getiren firma İzmir'de dediler internetten baktım bulamadım baya araştırdım :( onlar da ilgilenmedi bu konuda :(

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ahmet ADIGÜZEL
5304020177

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2020, 21:01 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Super Tenere
Kan Grubu: AB Rh(+)
isminiz: Hasan Hüseyin ÖZGÜR
Interkomla ilgili epeyce araştırma yaptım.

İntercom için limit sıkıntısı yok, kesintisiz bir iletişim ve çok foknsiyon olsun istersek Cardo Scala Packtalk Duo veya Sena 30K veya Interphone Tour olsun.

Fazla özellik olmamakla birlikte taş gibi olsun kesintisiz temiz bir iletişim ve müzik için midland marka olsun.

Işimi görsün, mesafe açılınca cızırtı olsun, 120 km sonrasında müzik sesi anlaşılmasın, konferans görüşmede iken kopukluk olunca tekrar otomatik bağlanmasada problem değil, diğer cihazlarla eşlemesede problem yok benim için dersenizde piyasa da en fazla rağbet gören Knmaster, Vnetphone, Lexin, Freedcon gibi çinliler var. Ve kullanıcıları fiyat performansına göre gayet memnunlar. Çünkü ilk başta sıraladığım markalar ile çinlilerçinliler arasında en az 4 kat fiyat farkı var.

Netice olarak bende sanırım bütçe durumunu göz önünde bulundurarak muhtemel ki Vnetphone alacağım. Bu bağlamda kendi kullandığı Intercom hakkında tavsiyesi olan var mı?

Değiştirmeyi düşünüp satmak isteyen var mı?

Veya elinde fazla bulunup satmak isteyen var mı?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2020, 13:07 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: 1200 Tenere
Kan Grubu: 0rh+
isminiz: Aydın Delice
Bir kaç hafta önce netden araştırırken sevgili dostum Bülent Bal'ın araclığı ile yine bir forum arkadaşımızdan Midland BTX2 FM aldım kullanımdan dolayı kasaları eskimişti, DNS/Ozan'a gönderdim, sıfır housing ile değiştirdi ( 200 TL ). Yepyeni, pilleri çok iyi durumda, toplam maliyeti 800 TL olan çiftli cihazım oldu. Sizde araştırın ikinci elleri bence. Midland ın ölüsü bile dandik Çin mallarından iyidir.

Yamaha Super Tenere 1200 Z
DL 650 V-Strom
Dragstar 1100
Virago 1100
Virago 535

Ride to live, live to ride...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2020, 17:22 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Super Tenere
Kan Grubu: AB Rh(+)
isminiz: Hasan Hüseyin ÖZGÜR
Intercomu almış bulunmaktayım. Bi abimizin geçen yıl alıp çok az kullandığı ve sağlık sorunları sebebiyle motor zevkine ara verecek olması sebebiyle satmayı düşündüğü Midland Next Pro marka 1 çift (sürücü ve artçı) intercom aldım. İsabetli bir karar oldu sanki. Midland ile de çok pozitif kullanıcı yorumları vardı. Özellikle satış sonrası hizmet ve geri destek konusundaki övgüler beni midlanda yaklaştırdı, ha illa Midland alacağım kararı sonrasında bir alım olmadı tabiki denk geldi ve kısmet oldu. Bu marka normalde yaygın bir telsiz üreticisi ve ürünler hemen hemen Sena ve Cardo Scala ile başabaş fiyat olarak, hatta fazlası da var diyebilirim. Bütçemin üstünde olarak Çin'den biraz pahalıya geldi. Halen şark görevinde olmam sebebiyle kısa vadese deneme fırsatım yok. Ağustos ayında yapmayı planladığım karadeniz turunda hallice tecrübe edeceğim bakalım.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2020, 19:34 
Kullanıcı avatarı

Hasahmet yazdı:
Intercomu almış bulunmaktayım. Bi abimizin geçen yıl alıp çok az kullandığı ve sağlık sorunları sebebiyle motor zevkine ara verecek olması sebebiyle satmayı düşündüğü Midland Next Pro marka 1 çift (sürücü ve artçı) intercom aldım. İsabetli bir karar oldu sanki. Midland ile de çok pozitif kullanıcı yorumları vardı. Özellikle satış sonrası hizmet ve geri destek konusundaki övgüler beni midlanda yaklaştırdı, ha illa Midland alacağım kararı sonrasında bir alım olmadı tabiki denk geldi ve kısmet oldu. Bu marka normalde yaygın bir telsiz üreticisi ve ürünler hemen hemen Sena ve Cardo Scala ile başabaş fiyat olarak, hatta fazlası da var diyebilirim. Bütçemin üstünde olarak Çin'den biraz pahalıya geldi. Halen şark görevinde olmam sebebiyle kısa vadese deneme fırsatım yok. Ağustos ayında yapmayı planladığım karadeniz turunda hallice tecrübe edeceğim bakalım.

Hayırlı olsun abi :alkıs ;-)

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2020, 23:56 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: R1200GSA
Kan Grubu: ABrh -
isminiz: Ziya KARA
interphone f5 mc var1çift. ikiside şu anda kaska monteli artçı kaskındaki sıfır ayarında (ayrıca kask içi montaj tesisatları var fazlalık,bulursam onlarıda yanında veririm) tekli fiyatı1700 tl civarı almak isteyen arkadaşlara çiftine güzellik yapılır:)
özelliklerini internetten f5mc diye aratırsanız bulursunuz

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2020, 10:49 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: CRF1000L
Kan Grubu: 0 Rh (+)
isminiz: Murat Keleş
Bu konuda işin içinde olduğum için şunu söylemek isterim. İntercom alacaksanız Sena, cardo veya interphone tercih edin. Özellikle sena ve cardo sadece motosiklet interkomu üzerine yoğunlaşmış iki firma. Midland çok büyük bir firma özellikle telsiz ve askeri iletişim araçları konusunda fakat interkomlarını fason olarak dışarıya yaptırtıyor. Midland motosiklet kategorisindeki ilk interkom cihazını cardoya yaptırmıştır. Zaten google tarayıcınıza midland cardo yazarak ilk motosiklet interkomuna ulaşabilirsiniz. Midlandın yıllar içinde tasarımlarının ciddi şekilde değişmesinin en büyük sebebi budur. Haricinde bu kategoride benim için bu işe gerçekten emek verip bu işin üzerine giden iki firma cardo ve sena benim için ön plana çıkıyor. Cardonun dip gürültüsü kesme sebebiyle 250 km hızla yolcuk yaparken bile telefon görüşmesi yaptığınızda karşı tarafa rüzgar egzoz ve hiçbir ses göndermiyor. Bu ciddi anlamda ön plana çıkan bir durum. Özellike tek başınıza uzun yolculuklar yapıyorsanız gerçekten işe yarıyor. Haricinde vereceğim link üzerinden cardonun 2015 yılında çıkardığı düz packtalk ve senanın 2016 yılında çıkardığı 30k modelinin karşılaştırmalarını izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UC7JILhg1uRbCgfD60kJtY2Q/videos

Bu arada çoklu sürüş yapıyorsanız yani 3 veya daha fazla kişi bir kullanım varsa mesh teknolojili cihazlar almanız önemle tavsiyemdir. Çünkü sıralı sistem çalışan bluetooth cihazları 3 kişilik bir sürüşte aradaki sürücünün şarjı bitmesi veya gruptan ayrılmasıyla 1. ve 3. sürücünün tekrar bağlantı oluşturmasına neden olacaktır. Bu sıralı sistem çalışan bluetooth cihazlarında aynıdır. Özellikle 6 7 kişi kullanım yapılıyorsa onun şarjı bitti bu kişi yer değiştirdi 4. adam grubun en önüne geçti gibi senaryolarda tüm grubun bağlantıları kopmuş olacaktır.

Mesh teknolojisine sahip türkiyede resmi olarak satılan 3 cihaz var, Packtalk, Smartpack, Sena 30 k ( Senanın yeni 50 modellerindede bulunuyor fakat henüz türkiyeye gelmediler ) Midland mesh ( türkiyeye hiç gelmedi ve avrupada sınırlı sayıda bir satışı mevcut )

Eğer içerisinde radyo frekansları olan güçlü bir cihaz almayı düşünüyorsanız yaydığı sar sinyalleri nedeniyle sertifika almış bir model kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Ülkemizde ve dünya genelinde bu sertifkaya sahip olan markalar. ( FCC, IC )

Midland
Cardo
Sena
İnterphone

Bu markaların dışına çıkmamanız beyin sağlığı açısından iyi olacaktır. Unutmayın kötü bir kask kaza yapınca kendini belli eder fakat kötü bir bluetooth cihazı siz onu çalıştırdığınız andan itibaren beyninize işlemeye başlar. Bir cihazın fcc sertifikası olup olmadığını öğrenmek için tarayıcıya örneğin packtalk fcc test yazdığınızda karşınıza gelecektir.

Packtalk için yapılmış 90 sayfalık radyasyon emilsiyon ve benzeri testlerin yapıldığı fcc raporu

https://fccid.io/Q95ER19/Test-Report/Test-Report-2528028

Çok fazla forum ortamında bulunamıyorum. Alacağınız cihazı değerlendirme aşamasında ve bağlantı özellikleri açısından herzaman yardımcı olabilirim.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2020, 10:55 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl650
Kan Grubu: A Rh (+)
isminiz: Koray Özoğul
Murat çok teşekkürler. İnanılmaz yararlı bilgiler vermişsin. :alkıs

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 295 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye