V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 19 Nis 2024, 04:08

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 510 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2007, 22:45 
Bir soru da bende var ama;

Garmin Nüvi 660 cihazına sahibim, Türkiye haritası yüklenmemiş. 255 liraya maloluyor lisanslısı.
İnternet ortamlarında bunun çözümünü bilen var mı acaba?

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2007, 23:31 
sereye yazdı:

Garmin Nüvi 660 cihazına sahibim, Türkiye haritası yüklenmemiş. 255 liraya maloluyor lisanslısı.

Hocam navitürk türkiye hartası baytekinde 50 € + kdv imiş. Bilgin ola....

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2007, 01:24 
LAWYER54 yazdı:
sereye yazdı:

Hocam navitürk türkiye hartası baytekinde 50 € + kdv imiş. Bilgin ola....

O güncellemesi. Keşke dediğin gibi olsa.
İlk yükleme 125€+KDV

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2008, 22:39 
GPS kullanıcısı arkadaşlar aşağıda ki nispeten ucuz cihazlar hakkında görüş belirtirlerse sevinirim.

Mustek 323ytl ye geliyor.daha ucuz, haritaları daha kapsamlı, ekranı biraz daha büyük, daha iyi bir işlemcisi var. Ama mustek...

Garmin in pembe olmayanı (sanırım pembe ile başka farkı yok) 390 ytl, ekranı biraz daha küçük sanırım işlemcisi eski ve haritası daha dar kapsamlı (yeni harita da istiyor)

Mustek alıp garminden harita yükleyebilirmiyim?
Bir de ben bunların haritalarını korsan yükleyebilirmiyim?
Teşekkürler.
.
.
.

MUSTEK GP200 NAVİGASYON
Resim,250 dolar + kdv

Ürün Özellikleri | Detaylı Fotoğraflar
Karakteristik MUSTEK GP200 NAVİGASYON
Kart Yuvası Var - SD card slot
Ekran 4,2" 65536 Renk, Parlak TFT LCD Dokunmatik Ekran
Boyutlar 135,5mm (Y) X93mm (U) X19mm (G)
Ek Özellikler Kolay dokunma için büyük işlev ikonu tasarımı
Kullanıcı dostu tuş takımı
Sesle yönlendirilen talimatlar
Araç çakmağından ya da uzun ömürlü şarj edilebilir batarya ile çalıştırılabilir
Kolayca monte edilip sökülebilir

- Entegre anten; opsiyonel dış anten için MMCX tipi konektör
- SD saklama kartı genişletme yuvası
- MP3 çalma ve Film dosyası (Divx formatı) oynatma işlevini destekler
- Fotoğraf görüntüleme işlevini destekler

Ses Arabirimi :Dahili mono hoparlör 3.5mm çaplı stereo kulaklık jakı çıkışı 1W hoparlör yükseltme
Batarya: Şarj edilebilir 1050mAh Li-ion batarya

GPS Alıcısı:

SiRF Star III Yüksek duyarlılıklı yonga kümesi 20 kanal (sitesinde http://www.mustekturkiye.com/urunlerimi ... evami.html işlemci olarak Centrality Atlas 200MHZ !!!!??? yazıyor) �All-in-view� (Hepsini Göster) izleme
Entegre aktif anten
Opsiyonel dış anten için MMCX tipi konektör
Sıcak çalıştırma, ortalama 1 saniye
Ilık çalıştırma, ortalama 38 saniye

Microsoft Windows CE.Net 4.2 Core versiyonu
Uygulama yazılımı, Navigasyon Yazılımı ve Harita verileri (pan-Avrupa) SD kartı, harita verilerini kart okuyucusu yoluyla PC�den (CD-ROM) yükler.
Araç Navigasyonu, MP3 Çalar, Film Oynatma İşlevi, Fotoğraf Görüntüleme

Bütün Türkiye�de
2.872 km otoban,
81 il arası 34.408 km devlet yolu,
930 ilçe arasında 29234 km il yolu,
37.500 köy arası 206.045 km köy yolu
302 kentte,
1.826 bulvar,
25.530 cadde ve
286.306 sokak
169.853 Turistik nokta
31.024 kamu noktası

blue tooth, bağlantı aparatı vs. yazmıyor başka önemli eksik var mı?
Garmin Nuvi 200 GPS http://www.everestoutdoors.com 195 euro +kdv

Şık bir navigasyon cihazı ve seyahat arkadaşı olan Nuvi 200 önceden yüklenmiş NavCity Turkiye haritası ile birlikte gelmektedir. Nüvi 200 ekonomik ve kullanımı kolaydır. Türkçe menü ve seslendirme sayesinde araç kullanırken dikkatiniz dağılmadan güvenli şürüş imkanı tanır.

Kolaylıkla Seyir Edin
Nüvi 200 Navigasyon cihazı önceden yüklenmiş NavCity Türkiye Haritası ve opsiyonel olarak satın alabileceğiniz Avrupa ve Kuzey Amerika haritaları sayesinde dünyanın her yerinde kullanma imkanı tanır. Bir varış yeri girmek için, sadece renkli güne ışığıyla okunabilir ekrana dokunun ve nüvi sizi istediğiniz yere 2 veya 3 boyutlu haritalarla ve dönüşten dönüşe sesli yönergeler ile götürsün. Bunun yanısıra, nüvi 200 alışveriş merkezleri hastaneler, restaurantlar ve kamu binları gibi özel ilgilenilen noktaları(POI)leri önceden yüklenmiştir. Yaklaşan POIler hakkında sizi uyarmak için yakınlık alarmlarını ayarlamanızı sağlar.

Onu Yanınıza Alın
Nüvi 200 şık ve ince bir tasarıma sahiptir ve cebinize veya çantanıza rahat bir şekilde sığar. Yeniden şarj edilebilir lityum-iyon pili arabayla ya da yürüyerek yapılan navigasyon için kullanışlı kılar.

Navigasyonun Ötesine Geçin
Navigasyon sadece başlangıçtır, nüvi 200 JPEG resim görüntüleyici, zaman dilimleri ile dünya seyahat saati, para birimi dönüştürme, ölçü birimi dönüştürme, hesap makinesi ve daha fazlasını içeren bir çok seyahat araçlarını kapsamaktadır. Ayrıca hırsızlık karşıtı bir özellik olan Garmin Lock™ ve harita üzerinde kendi konumunuzu gösteren araba şeklindeki grafikleri seçmenizi sağlayan yapılandırılabilir araç simgeleri ile birlikte gelir. İsteğe bağlı uyumlu SD kartlar ek özellikler eklemenizi sağlar. İlgi çekici yerler hakkında ayrıntılı veri için Garmin Travel Guides(Seyahat Rehberleri)’ı ve nüvi aygıtını seyahat ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz
nüvi 200: Seyahat edilecek yeni bir yol var.

NavCity Turkey Harita

61 ilin navigasyona hazır detaylı sokak haritası ile 20 ilin sadece sokak detaylı haritasını bulabilirsiniz. Ege ve Akdeniz bölgesindeki tüm turistik ilçeler ……Ayrıca 81 ile genel ulaşım

NAVİGASYONA HAZIR İLLER:

ADANA, AFYON, AGRI, ANAKARA, ANTALYA, ARTVİN, AYDIN, BALIKESİR BİLECİK, BİNGÖL, BİTLİS, BOLU, BURDUR, BURSA, ÇANAKKALE, ÇANKIRI, DENİZLİ, DİYARBAKIR, EDİRNE, ELAZIĞ, ERZİNCAN, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, ISPARTA, MERSİN, İSTANBUL,
İZMİR, KARS, KASTAMONU, KAYSERİ, KIRKLARELİ, KOCAELİ, KONYA, KÜTAHYA, MANİSA, MUĞLA, MUŞ, ORDU, RİZE, SAKARYA, SAMSUN, TEKİRDAĞ, TRABZON, TUNCELİ, UŞAK, VAN, YOZGAT, ZONGULDAK, BAYBURT

SADECE SOKAK DETAYI OLAN İLLER:

ADIYAMAN, AMASYA, ÇORUM, HATAY, KIRŞEHİR, MALATYA, KAHRAMANMARAŞ, MARDİN, NEVŞEHİR, NİĞDE, SİİRT, SİNOP, SİVAS, TOKAT, ŞANLIURFA, AKSARAY, KARAMAN, BATMAN, ŞIRNAK, KİLİS, OSMANİYE

NAVİGASYONA HAZIR İLÇELER VE BELDELELER :
Manavgat, Akyurt, Çubuk, Elmadağ, Tarsus, Kumluca, Kaş, Kalkan,Fethiye, Göçek, Marmaris, İçmeler, Turunç, Bodrum, Söke, Davutlar, Kuşadası, Selçuk, Çeşme, Menemen, Ayvalık, Çorlu, Körfez, Gebze, Dilovası, Derince, Gölcük, Değirmendere, Karamürsel, Gemlik, Mudanya, Bandırma, Akçaabat, Erçiş, Ereğli, Karadeniz Ereğli, Alanya, Serik, Kemer,Göynük, Tekirova, Ölüdeniz, Yalı, Turgutreis, Didim, Eceabat, Çerkezköy, Çayağazı, Şile, Ağva, Kandıra, Orhangazi, Sapanca, Körfez, Aliağa, Söke, Yakapınar, Tarsus, Kalkan, Kilimli, Safranbolu, Konya Ereğli, Polatlı, Kazan, Ayaş

NavCity Harita Detay Bilgisi :

Navigasyon bilgileriyle 61 il merkezi; 52 ilçe merkezi
Temel yol bilgileriyle 20 il merkezi; 19 ilçe merkezi
Toplam 81 il merkezi, 71 ilçe merkezi
Nüfusun %53.32 sini kapsıyoruz (%46.97 navigasyon ve detaylı nokta haritasına sahip, %6.35 i temel cadde-sokak bilgisine, ve sosyal noktalara sahip)
Toplam yol uzunluğu 520.691 km
Toplam nokta sayısı 234.598
Nüfusun %21 i kapı numarasına kadar gösterilebiliyor
Audiobook yok
Barometre yok
Batarya Çalışma Süresi 5 saat
Bluetooth yok
Boyutlar 9.7 x 7.1 x 2 cm
Çalışma Sıcaklığı Aralığı -15°C ~ +70°C
Ekran Boyutu 7.2 x 5.4 cm
Ekran Çözünürlüğü 320 x 240 pixel
Güç Kaynağı 12volt
Hafıza opsiyonel
Harici Anten opsiyonel
Harici Hafıza Opsiyonel
Harita var
Hassasiyet 1-5 m
İl / İlçe Bilgisi var
Koordinat enlem,boylam
MP3 Çalar yok
Navcity var
Pusula var(uydu bağımlı)
Sesli Yönlendirme var
Standart Paket İçeriği Cihaz,Araç Konsol Tutucusu(cama Vantuslu),12V Çakmak Adaptörü,Kullanım Klavuzu
Su geçirmezlik standardı yok
Türkçe Menü var
Türkçe Seslendirme var
Uydu Alıcısı yüksek uydu alıcısı
WAAS/EGNOS var

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2008, 18:02 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650AL2
ben gecen aylarda benim bir tanidikta Mustek benzeri bir cihaz vardi Medion go pal diye bir ürün
ona hem kendi . hem garmin nin haritalarini yükleyelim dedik ama olmadi,
garmin de Windows Ce yok, sd kart taktik, hatta benim garmin deki sdkarti aldik (icinde avrupa haritalari yüklü )
medion tanimadi. icinde degisik cipli bir sd karte vardi (sanki bu ürüne özel bir kart gibi sadece Medion dan alinabiliyor)
bluetooth özellikli bir cihaz almani tavsiye ederim .

kisaca almadan önce iyice bir sorustur derim.
o cihazlari motosiklete baglamak icin ayri tasiyici kullanmak gerekecek, onun disinda su ve toza karsi da koruyucu kilif kullanman gerekecek sanirim.

islemci konusunda uydu alicisi sirfstar olabilir
ama cihaz kücük bir pc oldugundan normal islemler icin ayri islemcisi var sasirtmasin seni, mesela medion daki islemci samsung 400Mhz.
divx mp3 olayini böylelikle destekleyebiliyor.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2008, 01:53 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: agastrom
Kan Grubu: KIRMIZI-BEYAZ akar bizim kanımız. ;)
isminiz: agastrom rida
navigation ve gps cihazları yurt içinde kullanılması gerekli mi değil mi tartışılabilir bir konu aslında...

bende de garmin etrex vista var... eski bir model ama iş görüyor mu... evet...

neye ihtiyacımız olduğuyla doğru orantılı aslında...

sofya da bir arkadaşımın navigation ıyla rotayı çizemedik ama takılın peşime diyerek gps imin ok işaretini takip ederek şehirden çıkabildik...

yurt içinde gideceğim yerin haritasını depo üstü çantama yerleştiriyorum... ve çok lüzümlu değilse pek bakmıyorum...

gerekirse yoldan geçen birilerine soruyorum...

çünkü gps e bakarken ölümcül kaza atlatan arkadaşlarımı gördüm ben...

köy yollarına girmek istiyorsanız alın o zaman en basitinden bir gps...

merak etmeyin sizi sağ salim getirir evinize...

artık gereksiz yere teknolojiye harcayacağım parayla sadece ihtiyacım olanı alır, arta kalan parayla da gezerim... memleket görürüm...

son yaptığım 10 günlük macaristan gezimde 1500 euro para harcadım... ve 6000 km yol çevirdim...

yememden içmemden ve başka şeylerimden de mahrum kalmadım...

fazla param olsaydı da benim yine v-stromum olurdu... bu aşkla ilgili bir konu...

bmw yine almazdım...

ktm alırdım... atv alırdım... goldving alırdım... cross alırıdm... hatta bir titan alırdım...

ama yine bmw almazdım... :süper

bmw ye vereceğim parayı sizin gibi dostlarımla yerdim... :gözkırpma

bilginize sunarım...

saygılarımla... :artiz

dipin notu: konu başlığına bak... benim konuyu bağladığım yere bak...
sanırım ben bu bmw cilerle uğraşmayı alışkanlık edinmişim... :D :D :D

http://www.agastrom.com

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2008, 04:34 

Motosikleti: DL650 K5
Kan Grubu: A+
isminiz: Murat  
Bu biraz da alışkanlıklarınızla ve her şeyde olduğu gibi kullanım şekliniz ve amacınızla ilgili.

Örneğin bana kalırsa GPS özellikle bilinmeyen yollarda kesinlikle lüks değil, en temel ihtiyaç. Yolunu, dilini, insanını bilmediğim ülkede GPS'im olmadan helaya bile gitmem.

Doğru dürüst bir cihaz almışsanız, güncel ve ayrıntılı bir haritanız varsa, aleti kullanmayı da biliyorsanız kırk yıldır yaşadığınız mahallede dolaştığınız gibi dolaşmak mümkün oluyor GPS ile. Anayollara da bağımlı kalmıyorsunuz üstelik. Canınız yan yollardan, köy yollarından, dağ yollarından gitmek isterse GPS ile bunu yapmak mümkün olabiliyor. Harita çözmekle, yol aramakla, orayı burayı sormakla (turist ofisi, benzinci, lokanta, kamp yeri vs.) kaybedeceğiniz saatlerce vakit ve sinir de GPS ile yanınıza kâr kalıyor.

Tehlikeli olabilme konusu ise bence de biraz doğru. Sık sık GPS'e bakayım, rota değiştireyim, POI bulayım derken ciddi tehlikeler atlattığım oldu. Ama bu bence daha çok kullanım alışkanlığım (hadi açık konuşayım, eşşekliğim) ile ilgili bir şeydi. Doğru kullandığınız ve dikkatinizi yerli yersiz vermediğiniz sürece ise GPS dikkatinizi yola ve trafiğe vermenize yardımcı bile oluyor. "Şu tabelalardan hangisi benim yol", "Aman dönüşü kaçırmayayım", "Aa şurası da neymiş", "Hmm ne kadar yolum kaldı şimdi" gibi şeylere kafa yorulmuyor. Nereden sapılacağı, hangi şeritten gidilmesi gerektiği gibi bilgileri de görmek (daha da güzeli duymak) mümkün olduğu için sürüş daha öngörülebilir ve dolayısıyla daha emniyetli oluyor.

Ben de motosiklette sürüşü daha emniyetli hale getirmeyen, kolaylaştırmayan, çevreye rahatsızlık veren veya tek amacı hava atmak olan aksesuarların hepsine karşıyım. Hatta sırf geçtiğimiz sene motor üstünde 20 ülke gezmiş olmama rağmen daha topcase'im, yan çantam bile yok. Bunlara harcayacağım parayı her zaman için korumalara, eğitimlere ve tabii ki gezilere ayırmayı tercih ediyorum. Ve fakat dediğim gibi, GPS bence kesinlikle lüks değil.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2008, 10:56 
20 ülke gezmek :alkıs ,
Üstad hangi GPS'i kullanıyorsun, ayrıca gittiğin ülkelerin detaylı haritalarını nereden ediniyorsun?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2008, 00:58 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: agastrom
Kan Grubu: KIRMIZI-BEYAZ akar bizim kanımız. ;)
isminiz: agastrom rida
386-DX yazdı:
Örneğin bana kalırsa GPS özellikle bilinmeyen yollarda kesinlikle lüks değil, en temel ihtiyaç. Yolunu, dilini, insanını bilmediğim ülkede GPS'im olmadan helaya bile gitmem.

Ben de motosiklette sürüşü daha emniyetli hale getirmeyen, kolaylaştırmayan, çevreye rahatsızlık veren veya tek amacı hava atmak olan aksesuarların hepsine karşıyım. Hatta sırf geçtiğimiz sene motor üstünde 20 ülke gezmiş olmama rağmen daha topcase'im, yan çantam bile yok. Bunlara harcayacağım parayı her zaman için korumalara, eğitimlere ve tabii ki gezilere ayırmayı tercih ediyorum. Ve fakat dediğim gibi, GPS bence kesinlikle lüks değil.

konuştuklarımız aynı şey aslında...
ben sağ elimle sol kulağımı işaret ettim..
sizde sol elinizle sol kulağınızı işaretlemişsiniz...

ayrıca gezdiğiniz 20 üleyi ben de merak ettim...
bilgi paylaşıldıkça zenginleşen bir hazinedir...
muhakkak sizin bilgilerinizden faydalanacak arkadaşlarım (hatta ben) olacaktır...

paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler... :gözkırpma

http://www.agastrom.com

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2008, 01:45 

tufi yazdı:
20 ülke gezmek :alkıs ,
Üstad hangi GPS'i kullanıyorsun, ayrıca gittiğin ülkelerin detaylı haritalarını nereden ediniyorsun?

Ağustosta Çek Cumhuriyeti - Almanya - İsviçre - İtalya - Slovenya - Hırvatistan - Bosna Hersek - Sırbistan - Macaristan - Avusturya - Çek Cumhuriyeti
Ekimde Çek Cumhuriyeti - Almanya - Danimarka - İsveç - Finlandiya - Estonya - Letonya - Litvanya - Polonya - Slovakya - Macaristan - Romanya - Bulgaristan - Türkiye
İkisi de üçer hafta sürdü, toplam 11000km civarı. Daha fazla vaktim ve param olsa biraz daha geze geze gitmek isterdim aslında. Aslında bakmayın bu kadar çok gözüktüğüne, Avrupa'da ülkeler küçük ;)
Raporlarını da üşenmediğim bir ara yazmayı düşünüyorum hala, dur bakalım.

GPS olarak TomTom Rider kullanıyorum. Ülkemizde yurt dışındaki kadar popüler bir marka değil henüz ama bu sene Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyorlar, yakında adı bol bol duyulur. Yeni modeli çıktıktan sonra ikinci elleri de (bakınız eBay) ucuzladı, tavsiye ederim. Batı Avrupa için ülkedeki tüm yol ve sokakların (keçi yolları da dahil) %100 yüklü olduğu haritaları var ve sık sık güncelleniyor. Orta ve Doğu Avrupa için de anayolların ve büyük şehirleri içeren ama maalesef pek sık güncellenmeyen haritaları mevcut.

Her yerin GPS haritası her zaman olmuyor tabi. Öyle durumlarda http://maps.google.com'dan aldığım çıktıları veya bildiğimiz kağıt haritaları kullanıyorum. Avrupalı gezmeyi sevdiği için hemen her benzincide ve büyük markette güncel karayolu haritaları satılıyor zaten. Bunlardan alacaksanız katlanarak açılıp kocaman olanları değil de kitap şeklinde sayfa sayfa çevrilebilenleri tavsiye ederim. Bir tane 50 sayfalık Avrupa haritası kitabı benim her işimi gördü mesela.

Bir de tabi GPS'e hiçbir zaman bel bağlamamak gerek. Bu aletlerin pili bitiyor, şarj cihazları kayboluyor, bozuluyorlar, kaybolabiliyorlar vs. (hepsi başıma geldi). GPS'iniz en kralından olsa bile tedbiri elden bırakmayıp birkaç gramlık bir harita da taşımak lazım her zaman.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2008, 09:39 

Motosikleti: capo rally raid 2004
Kan Grubu: B RH -
isminiz: mustafa sarı
http://www.apple.com/iphone/features/gps.html

güzel bir telefon olmuş.
iphone kullanan varsa daha iyi bilir kullanışlılık bayağı yüksek.
biraz hassas telefon tek sıkıntı o.

gps datasını üç şekilde alıyor.
1-gps uydudan
2-wifi alanlarında
3-cep telefonu vericilerinden.

hem bazı özellikler de var dikkat çeken,
fotoğrafı çekip haritaya iliştiriyorsun.

ben bu cihazı alıcam gibi.

yorum var mı arkadaşlar ?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2008, 11:55 

Sırf GPS için alacaksanız tavsiye etmem.
Çok daha yetenekli, ucuz ve motosiklete uygun cihazlar var.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2008, 12:53 
Türkiye haritası var mı veya ne kadar güncel acaba? Şehirlerde sokak bazında detay var mıdır? POI'leri nasıl yükleyeceksin? Navigasyon özelliği var mı?

http://www.apple.com/iphone/features/maps.html sayfasının en altında aşağıdaki metin yazıyor:
Maps, directions, and location information depend on data collected by third parties. These data services are subject to change and may not be available in all geographic areas, resulting in maps, directions, or location information that may be unavailable, inaccurate, or incomplete.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2008, 13:29 
PDA+Navigasyon isteyenlere çözüm olsun diye söylüyorum dün aldım asus 535 şu anda piyasadaki pdaların en iylerinden biri buna ilaveten gelen gps programı destinatör ve mapı çok kötü .

Yerine i-go my way plus ve 2007.7 haritası kurdum gayet memnunum.

10 civarı uyduyla sırf 56800 üzerinden haberleşiyorum nema 4800 dü diğeri ve değişmiyordu oh be demekki içine girince bişiler yazılabiliyormuş.
Önder başka bir harita daha tavsiye etti onuda deneyeceğim şimdi telefona su geçirmez kılıf ayarlayıp birde ön bar almam gerekecek olmadı oraya bir aparat yaparım...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2008, 14:21 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: dl 650
Kan Grubu: 0 RH +
isminiz: zafer ünden
ozmsari yazdı:
http://www.apple.com/iphone/features/gps.html

ben bu cihazı alıcam gibi.

yorum var mı arkadaşlar ?

agbicim biraz bekle vodofone bu telefonu getircek o zaman brbr alırız :)

https://www.facebook.com/DefansifSurus

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 510 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye