V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 28 Mar 2024, 11:19

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Kışın Motosiklet Kullanmak
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 22:19 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: V-Strom 650A (2014)
Kan Grubu: A Rh +
isminiz: Murat Bozkurt
Dostlaaaaaar, selam :)

Epeydir yazamıyordum buralara :( Çok zor bi' sınav döneminden geçtim, kampa girmiştim adeta.. Neyse ki kurtuldum ve artık aranızdayım! :))

"Doğunun Paris'inden, Paris'in Doğusuna" seyahatinin (viewtopic.php?f=72&t=17024&hilit=do%C4%9Funun) raporunu hazırlamaya çalışıyorum. Ayrıca elimde 900 gb gopro görüntüsü var!! Bunları editleyerek Adobe Premiere de güzel kaliteli bi' video hazırlamak istiyorum fakat bilgisayarım kaldırmadı, n'apıcaz bilmiyorum o işi :(

Bu arada yakın zamanda Ankara'da 5 hafta kalmam gerekiyor, özledim sizleri de bi' görüşmüş oluruz! Diyarbakır'dan Ankara'ya motorla gideyim diyorum. Kışın hiç motor kullanmadım şimdiye kadar. Ama bu yaz Nordkapp hayalleri var, belli olmaz gerçi o işler. Ayrıca, bundan sonra kışın da ayda belki 1-2 kere kullanırım. Buna göre kışlık ekipman yapmak istiyorum.

Şu anda kışlık montum, pantolonum, eldivenim, kışlık balaklava ve boynumu koruyacak bi' şeyim yok. Tüm kıyafetlerim yaza göre:

Mont: Bering Keers Yazlık Mont (Siyah)
Pantolon: Riderdenim Poyraz Pantolon
Bot: YDS Diablo 11.0 GTX
Yazlık Eldiven: Richa Magma Yazlık Eldiven (Gezide kaybettim, barselona'dan ona benzer markasız bi' şey aldım)
Sırt ve Bel Koruma: Knox Aegis Sırt ve Bel Koruma
Yağmurluk: Weedor Alt-Üst Yağmurluk
Balaklava: Hein Gericke Universal Sturmhaube Balaklava
Yazlık Buff: Buff marka iki adet

Bunun için forumları epeeeey bi' karıştırdım. Onlardan bi' tanesi;
*: viewtopic.php?f=55&t=13049&hilit=windstopper&start=15
atak yazdı:
Yamaç paraşütü, kayak, Kış zirve tırmanışı v.b sporlar yaptık. Hepsinde farklı iç giyimler öne çıktı. Örneğin Dağcılıkta yün içlik avrupada çok pahalıdır nedeni doğaldır ve ıslansa da sizi sıcak tutmaya devam eder. Fakat burada yürürken ki sıcaklığınızı düşünün. Kayak v.b etkinlikte de bu geçerli.
Motosiklete gelirsek adımlama gibi mekanik ısınma olmadığından, windstoper diye markalaşan rüzgar kesiciler öne çıkar. İç ısıdan önce dış soğuk havanın tenimize değmemesi ve içteki ısının sizi giydiğiniz ucuz pantolonlarda yaşadığımız sıkıntı duyduğumuz ve motordan indiğimizde terletmeye başlaması pürüzünü yaşamamamızı sağlar.

Tecrübeyle sabit olan Rukka wind stoper Keles başhekimi Doktor arkadaşın yaz kış kullandığı bana önerdiği ürün. Ben de İzmirin soğuk geceleri ve ılık gündüzlerinde Gore-Tex ince yazlık pantolonumun içine giyerek keyifle kullanıyorum. Marka önemli değil ve fakat Rüzgar kesen (Wind-stoper) terletmeyen ürünler, sürüş konforunuza sağlığınıza doğrudan etki eder.

Yukarıda söylenenler mantıklı geldi. Alternatiflerim:

1) Windstopper alt-üst takım (Revit Upsilon: 315 tl, Rukka Masada: 287 tl, Knox Cold Killers: 275 tl) + Yazlık mont + Rider Denim yazlık poyraz pantolon [ En pahalı seçenek :( ]

2) Termal içlik alt-üst (Decathlon: 34 tl) + yazlık montum + yağmurluğum.
Fileli montumun içinde bi' de takılıp çıkarılabilen yağmurluk var, az biraz etkisi olur belki. En dışa da Weedor marka yağmurluğumu giysem.

YDS su geçirmez ama soğuk geçirmez değil sanırım, o yüzden termal çorap iş görebilir. Ayrıca windstopper balaklava veya polar buff. Eldivene gelirsek de en alta ince "termal eldiven + yazlık eldiven + held marka eldivenin kılıfı" var. (http://www.motosikletaksesuarlari.com/H ... 16743.html)

Tüm tavsiyelere açığım ve dört gözle yorumlarınızı bekliyorum :)

"Life is not amount of breaths you take but it's the moments that take our breath away."

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 23:16 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650
Kan Grubu: A RH(+)
isminiz: Kaya Paşa
Murat selam,

Kışın nadir de olsa kullanıyorum. Torchpro tulum aldım, termal içlik ve polarla birleştirince hiç sorun çekmiyorum. Buff yerine de Cold Killer'ın balaklava'sını kullanıyorum. Tavsiye ederim. YDS'nin botları su almıyor olsa da, parmak uçlarım çok üşüyor diye Cold Killer'ın hot socks'unu getirttim motoin.de'den sorun çekmiyorum şimdi ayaklarda da.

tulum: http://www.torchsuits.com/torchpro.html
polar ve termal içlik: http://www.kanyonltd.com/

bunları çok üşüyen biri olarak 7-8 derece ve üstü havalarda kullandım.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 09:27 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: BMW
Kan Grubu: A Rh+
isminiz: Ömer F. ERYÜREK
İçine ne giyersen giy üstünde yazlık kıyafet varsa kışın üşürsün. İçlikli kışlık mont+Revit windstopper yelek giydiğim halde çok soğuk havalarda bazen o bile yetmiyor diyebilirim. En iyisi ucuz yollu da olsa kışlık mont-pantolon takımı almak. Geçenlerde arkadaşlarla görüşürken Nic markasının hem ekonomik hem de kalite açısından fena olmadığından bahsedildi, kullanan birkaç kişinin yorumu bu yönde, denemekte yarar olabilir. Örneğin şöyle bir kombinasyon.

http://www.motosuperstore.net/Nic-NJ-20 ... -2271.html
http://www.motosuperstore.net/Nic-Nt-10 ... R-949.html

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 09:48 
Murat selam,

ben yaz kış motora binen biriyim. 0 derecelerde de kullandım, kar yağarken de kullanmışlığım oldu, yağmurda sürekli kullanıyorum.
benim de fikrim yazlık ekiplanların altına üstüne ne giysen giy üşüteceği yönünde.
Hele ki Riderdenim ile falan yola çıkayım deme. donarsın.

Ömer abinin de dediği gibi kışlık takım alabiliyorsan en temizi.
Ben kışlık mont pantalonun yanı sıra Rukka wind stopper balaclava kullanıyorum. Biraz pahalı gözükebilir ama o kadar memnunum ki, ilerde tüm ekipmanlarımı rukka' ya çeviresim geliyor o kadar kaliteli.

Tavsiyem mutlaka kışlık pantalon alman yönünde. Mont konusunda ise en kötü yazlık montun içerisine polar giyerek çözüm sağlayabilirsin. Yağmurluğun da var ise su geçirme olayını da halledersin.

Benim kışlık ekipmanlardan fazlası ile memnunum, ayrıca yağmurluk hiç kullanmadım, kullanmıyorum. Richa montum hiç yağmur geçirmedi, Clover pantalon kullanıyorum, acayip memnunum ancak tek bir sefer balkanlar turunda 2 saat kadar aralıksız çok kuvvetli sağanak yağmurda bacak aramdan biraz su aldı. Bunun dışında kaliteli kışlık ekipmanlar ekstra bir şeye ihtiyaç duymamanı sağlayacak.

Sen gene bütçene bakıp kafana hangisi yatıyorsa onu yaparsın ancak yazlıklarla üşürsün haberin olsun.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 10:06 
Bunlarin yaninda en onemli sey ise elcik isitma! Kisin giydigim malzemeler ayni ama elcik isitmam olmadigi icin resmen donuyorum! Bunu da hesaba kat. Hatta motosikletinde var mi bilemiyorum. Benim eski motosiklette soyle oldu, yalovada karda surus yaparken dustum ve elcik korumanin birinin kirdim. Elcik koruma olmayinca ne kadar elcik isitma isitsa da isiyi tutamiyordum cunku surekli elimin ustu ruzgar aliyordu. Elimin ici sicacik elimin ustu buz gibi :mrgreen
Benim tavsiyem bilinen markalardan kademeli elcik isitma ve elcik koruma ( para varsa korumali olandan yoksa sadece cross icin takilan plastik)

bi adet plastigi kirilmis elcik koruma, sw li bisi marka :mrgreen elcik isitma oxford marka idi, yazlik eldivenle kullandim, 4 kademeli, 2. kademe isimi goruyordu
http://www.motoxhaber.com/motosiklet-ic ... 15_142646/

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 11:43 
Kullanıcı avatarı

Kan Grubu: A RH+
isminiz: Gökhan İnal
ucuz yollu bir çözüm için önerim kuryelerin kullandığı cinsten ekipmanlar

http://www.motomaxonlineshop.com/4rider ... su-pmu3166

http://www.motomaxonlineshop.com/4rider ... su-pmu3168

diz örtüsünü kullanmadım ama çok soğuk olduğunda aklıma gelmiyor değil. ybr varken elcik örtüsünü kullanmıştım. özellikle yağmurda çok güzel koruyor ve rüzgardan da etkilenmiyorsun. üst kısım için de dışta yağmurluk da olsa içine kışlık mont şart. işe gidip gelirken kar-buz hariç devamlı kullanan biri olarak yazlık ekipmanın özellikle uzun yolda işe yaramayacağını düşünüyorum. torchsuit tuluma geçtiğimden beri rahatım ama 7-8 derecenin altına düşen günlerde üstüme yağmurluk giydiğim bile oluyor.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 15:42 
Kullanıcı avatarı

Kan Grubu: A RH(+)
isminiz: Kaya Paşa
bulutyani yazdı:
Bunlarin yaninda en onemli sey ise elcik isitma! Kisin giydigim malzemeler ayni ama elcik isitmam olmadigi icin resmen donuyorum! Bunu da hesaba kat. Hatta motosikletinde var mi bilemiyorum. Benim eski motosiklette soyle oldu, yalovada karda surus yaparken dustum ve elcik korumanin birinin kirdim. Elcik koruma olmayinca ne kadar elcik isitma isitsa da isiyi tutamiyordum cunku surekli elimin ustu ruzgar aliyordu. Elimin ici sicacik elimin ustu buz gibi :mrgreen
Benim tavsiyem bilinen markalardan kademeli elcik isitma ve elcik koruma ( para varsa korumali olandan yoksa sadece cross icin takilan plastik)

bi adet plastigi kirilmis elcik koruma, sw li bisi marka :mrgreen elcik isitma oxford marka idi, yazlik eldivenle kullandim, 4 kademeli, 2. kademe isimi goruyordu
http://www.motoxhaber.com/motosiklet-ic ... 15_142646/

Bende Held eldiven kılıfı var, 20 30 liraya satılıyordu feyizoğlu'nda. O baya bi soğuğu engelliyor, çok düşük sıcaklıklarda bile sıkıntı çıkarmadı. öte yandan cold killer eldiven içliği de denedim, ama o held kadar sıcak tutmuyor.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 17:59 
Kullanıcı avatarı

Kan Grubu: A Rh ( + )
isminiz: H a k a n
Muratcığım bence 5 hafta için Ankara da ( bir de geliş ve dönüşü hesap edersen) şubat- mart aylarında motosiklet kullanmak risklidir. Sabah ve akşam saatlerinde çok kötü buzlanma olur. Diğer saatlerde de sen işte olacağına göre hiç riske girme, Pozantı dan sonra Ankara ya kadar dondurucu bir soğuk olur, meteoroloji şubatta kar yağışlarının geleceğini tahmin ediyor. Kışlık bir çok şeye para harcayacağına, yazın güzel bir rotada bu paraları ye bence:)
Hevesini kırmak istemem ama yine de sen bilirsin .....

Sent from Karabatak iPhone using Tapatalk

Only flying is better than BMW

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2015, 21:12 

Motosikleti: dowland.....
Kan Grubu: b Rh +
isminiz: fatih ÇAYIR
iç anadolu soğugu şakaya gelmez zaten o soğukta o kıyafetlerle motorla anca 3 5 km yol yaparsın üşümekten devam edemessin
tavsiyem ucuz yollu kışlık mont pantolon almandır
bütün ustaların tavsiye ettiği gibi kıyafet yaz kış motora biniyorsan kıyafetlerde yazlık ayrı kışlık ayrı olacak

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2015, 17:51 
Kullanıcı avatarı

Kan Grubu: Arh+
isminiz: ErkanDmn
Murat kusura bakmazsan senin başlık altında bir soru soracağım.

ben sırt koruması ve göğüs koruması kullanmıyorum. onun dışında yazlık kışlık pantolon mont eldiven ne varsa tam tekmil dolaşıyorum.

şöyle bir ürün buldum.

http://www.fc-moto.de/Spidi-Warrior-510 ... -Protektor

bu koruma (özellikle sırt için) montların sırtında bulunan sünger çıkarılarak, yerine konulan şey midir ?

bu alan standart mıdır ?

bunu alsam benim hem H&G kışlık, hem Revit yazlık montta kullanabilir miyim ?

Bu arada Muratçım bence bütçeyi yapınca kışlık pantolon ve mont almaya çalış. uzun yol tecrüben oldu daha iyi bilirsin.
bu motosiklet aleminde uydur kaydır çözümler hiç bir zaman aslının yerini tutuyor.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2015, 00:07 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650 K6
Kan Grubu: 0 Rh +
isminiz: Ekrem Akgün
Spidi de iyi marka ama bu konuda asıl Knox diye bir marka var, fiyatları da uygun gibi. Bir de montun sırt cebi boyutlarına göre farklı büyüklüklerde modelleri var. Aşağıdaki link :

http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcy ... nt_cat/988

Ama en iyisi bu :

http://www.planet-knox.com/en/product/a ... le-jacket/

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2015, 17:34 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: V-Strom 650A (2014)
Kan Grubu: A Rh +
isminiz: Murat Bozkurt
Dostlar teşekkürler ilginiz için :)

Dediklerinizin hepsini dikkate alıp, ona göre ürünleri inceliyorum.

(Araştırmaya devam; bu arada deneyimlerinizi de paylaşırsanız çok sevinirim :) )

"Life is not amount of breaths you take but it's the moments that take our breath away."

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2015, 10:40 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: dl650 L3
Kan Grubu: 0 rH (-)
isminiz: Erdem CAN
Bence de özellikle pantolon yazlık ve kışlık iki tane işini iyi yapan malzeme olmalı. Ben de yazın Riderdenim kullanıyorum ama kış için Richa Monsoon pantolonum var. Açık söyleyeyim bir an bile üzmedi beni (sıcak havalarda biraz pişmek dışında). Geçen kış şiddetli soğuklarda İstanbul yaptım ve dönüşte Savaştepe tarafları kardı, en sıcak bölgem bacaklarımdı.
Bir de şöyle bir durum var; eldiven, mont, ıvır zıvır durunca çıkarılabiliniyor ama pantolonu evde giydin mi o giyiş. O yüzden pantolon mevsime göre en ideali olmalı.
Mont konusunda ise şöyle düşünüyorum, V-strom'da rüzgar koruması gayet yeterli olduğu için zaten kollar dışında pek rüzgar almıyoruz. Ben Difi'nin 3 katmanlı montunu kullanıyorum, yaz kış işimi görüyor.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2015, 10:58 
AYNEN V STROM RUZGAR CAM KORUMASI GAYET IYI :süper 4 mevsim içlik mont ve içlik yeterli

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2015, 23:22 
İşim gereği yıllık iznimi mart gibi kullandığımdan, kış yolculuklarında epey deneyimim var.Mecbur değilsen çıkar aklından çünkü zahmeti gerçekten çok ve zevki azıcık, ama kesinlikle farklı bir deneyim.Yazlığı geç robocop gibi olmama rağmen üşüyordum.Dl 650'de en çok ayaklar,eller sonra dizler üşüyor.Elcik ısıtma, elcik koruma yoksa hikaye, dizler extradan dizlikli, ayakların çaresini bende bulamadım?Yağmur olmasada en üstte yağmurluk şart.Ve gözlük (kar varsa)gerekiyor. Malzemelerin kalitesi ve su geçirmezliği, soğukta aşırı sertleşmemesi önemli.Fakat en önemlisi soğuktan mola verdiğinde içebileceğin sıcak birşeyler, yaşayınca anlarsın,ki kış yolculuğunun tek güzel tarafı bu. :mrgreen Extra dikkat, sürekli tedirginlik, düşük hız,abartılı giyim bir süre sonra stres ve bıkkınlık. :agla Ama mesela k1200 gt' de botları çıkarmıştım ayaklarım yanacaktı nerdeyse, koltuk ısıtma,elcik ısıtma derken ısı problemi hiç yaşamadım, ama inan bana kışın uzun yolda suzi iyi davranmıyor. :mrgreen

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY