V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 19 May 2024, 06:02

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2013, 20:34 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: dl 1000 v-strom
Kan Grubu: A Rh +
isminiz: Mehmet Can
Merhaba dostlar.
Linkteki üründen aldım. http://shop.wurth.com.tr/kontak-sprey-o ... ucu-200-ml
Kullanım alanları ve özellikleri sitede verilmişse de bu konuda tecrübesi olanlar, motorlarımızda kullanılması gereken ve kullanılmaması gereken kısımlar hakkında yorum yaparlarsa memnun olurum.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2013, 21:27 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: ZÜPPER TENERE 1200
Kan Grubu: A Rh(+)
isminiz: OKAY AKALP
Ben genelde elektronik düğmelerde kullaniyorum. Toz pas temizlensin diye. Far marş sinyal dügmesi gibi

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2013, 23:40 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL 650 K8 + CBF 150
Kan Grubu: B Rh(+)
isminiz: Muhsin Topuz
WD 40 bilirim onu derim, onu kullanırım. Her bi yere de sıkarım.

====================================

irtibat Mail:
vstromturkiye@hotmail.com (Bu mailden her zaman ulaşabilirsiniz.)

muhsin@vstromturkiye.org ( Haftada bir kontrol edebiliyorum)
info@vstromturkiye.org
yonetim@vstromturkiye.org

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2013, 23:49 
Kullanıcı avatarı

oki48 yazdı:
Ben genelde elektronik düğmelerde kullaniyorum. Toz pas temizlensin diye. Far marş sinyal dügmesi gibi

Bende düğmelerde kullanıyorum bilhassa yağlı olanlara göre toz toplamaması açısından çok faydalı. Acaba motorun diğer soket ve elektrik bağlantılarının tümünde de kullanılabilir mi?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2013, 23:58 
Karahisar03 yazdı:

wd40 guzel de abi yan ayakligi onla temizledim bi kere, normalden daha fazla kirlendi gibi geldi bana. oyle gelmis de olabilir :)

philips in spreyi var, evdeki elektronik devreler icin onu kullaniyorum, tavsiye ederim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 00:29 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: R1200 ADV
Kan Grubu: 0 RH (-)
isminiz: Halim Koçan
WD 40 elektrik akımının olduğu yerde kullanılmaz. Bir şey olmuyormuş gibi görünür belki ama ileride bir şeyler olur.

Kontak temizleyici ise elektrik devrelerini temizler. Ben genelde ana kontak ta temizleme yapmak için kullanırdım. Anahtara ve anahtarın girdiği yere sıkar sonra alıştırma yapardım, kontak açılıp kapanması ilk günkü gibi olurdu.

Nereye gidiyoruz...
https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... sp=sharing

Nerede ne yiyoruz...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 10:42 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL 650 Gümüş mavi
Kan Grubu: Arh ( + )
isminiz: sinan serin
jumpman yazdı:
WD 40 elektrik akımının olduğu yerde kullanılmaz. Bir şey olmuyormuş gibi görünür belki ama ileride bir şeyler olur.

Kontak temizleyici ise elektrik devrelerini temizler. Ben genelde ana kontak ta temizleme yapmak için kullanırdım. Anahtara ve anahtarın girdiği yere sıkar sonra alıştırma yapardım, kontak açılıp kapanması ilk günkü gibi olurdu.

Bende kontaga WD 40 kullaniyorum 3 yildir arada bir kullaniyorum baya iyi oluyor ama senin yazfiklarini benmi yanlis anladim yoksa WD 40 zararlimi !!!

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sinan Serin
V-strom DL 650 Gümüş mavi
Arh ( + )

Resim

Ίμβρος

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 10:49 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: R1200 ADV
Kan Grubu: 0 RH (-)
isminiz: Halim Koçan
Sinanım,

WD 40 elektrik aksamının sütüne kullanılmaz (Firmamın mekanik bakımcısı uyardı beni)

WD 40 daha çok pas tutmuş veya pas tutabilecek, yağ kalıntıları tutan bölgeleri temizlik ve pislenmeden kaynaklanan korozyonu engelleme amacıyla kullanılır. Kontağa bir zararı yokmuş gibi görünür ama zarar verebilir

Kontak spreyi de elektrik akımı olan her yerde kullanılır. Kontak anahtarı bölgesinde kullanılabilir.

WD 40 elektrik akımı geçen yerlerde kullanamadığımız için kontak spreyi de alıyoruz.

Nereye gidiyoruz...

Nerede ne yiyoruz...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 11:34 
bulutyani yazdı:
Karahisar03 yazdı:

wd40 guzel de abi yan ayakligi onla temizledim bi kere, normalden daha fazla kirlendi gibi geldi bana. oyle gelmis de olabilir :)

philips in spreyi var, evdeki elektronik devreler icin onu kullaniyorum, tavsiye ederim

WD40 kullandiktan sonra uzerine sut slikon sikarsan toz tumuyo bildigim kadariyla...
motorda deneme yapmadim ama tozlu bir ortamda kamera yan malzemelerini kullaniyoruz ve bu sekilde koruma sagliyoruz...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 15:38 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: KTM 990 Adventure
Kan Grubu: 0 Rh +
isminiz: Önder Parıldamış
Kontak spreyi derken, motorun kontak anahtarından mı bahsetmiyoruz yoksa kontak spreylerinden mi, karışmamalı.

Contact Cleaner - Kontak spreyi diye satılan ürünler, switch anahtar, elektrikli soketler, kablo uçları gibi noktalarda kiri pası oksiti temizlemek için kullanılır.
Kontak spreyleri 2 tiptir. Yağlı ve yağsız olarak.

Elektrik tesisatında belki yağlı tip de kullanılabilir ama özellikle Elektronik devrelerde kesinlikle YAĞSIZ kontak spreyi kullanın.
Yağda iletken olduğu için kısa devreye neden olabilir. WD40 da yağ içerdiği için bu noktalarda kullanılmamalı. Ayrıca yağa yapışacak kir toz da zamanla daha kötü olacaktır. WD40 esas amacı pası kiri sökmek, kaynamış civataları vs açmak ve bir miktar koruyucu bir tabaca oluşturarak tekrar paslanmayı engellemektir.

Kontak anahtarı için satılan spreylerde var bunların amacı farklı. Bunlar kiri tozu uzaklaştırıp, mekanizmanın rahat çalışmasını sağlıyor. Yine bu noktada da yağ olmaması gerek çünkü ilk anda işi kolaylaştırsa da zamanla üstüne yapışan kir toz ile tam bir çamura dönüşüp daha kötü oluyor. Aurıca çok soğuk havalarda bu çamur resmen donuyor. En güzeli Yağsız kontak spreyi ile temizlemek ve daha sonra grafit tozu yani kömür yani kurşun kalem tozu dökmek. Şıkır şıkır oluyor. Hazır olarak içinde grafit olan spreylerde satılıyor.

NOT: WD40 ın iş görmediği inatçı vida, saplamalarda vs hidrolik yağ çok daha etkili oluyor, bilginize. kaynamış bir civatayı zorlamak ya da WD40 ile uğraşmak yerine az bir miktar hidrolik yağ damlatıp 2-3 saat bekletirseniz çok etkili olduğunu görebilirsiniz.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 18:45 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL 650 K8 + CBF 150
Kan Grubu: B Rh(+)
isminiz: Muhsin Topuz
Teşekkürler arkadaşlar, kullanmadığım ürünlerin özelliklerini ve faydalarını öğreniyorum. Ben bu siteyi seviyorum. :)

====================================

irtibat Mail:
vstromturkiye@hotmail.com (Bu mailden her zaman ulaşabilirsiniz.)

muhsin@vstromturkiye.org ( Haftada bir kontrol edebiliyorum)
info@vstromturkiye.org
yonetim@vstromturkiye.org

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 18:52 
Kullanıcı avatarı

thunderkiller yazdı:
Kontak spreyi derken, motorun kontak anahtarından mı bahsetmiyoruz yoksa kontak spreylerinden mi, karışmamalı.

Contact Cleaner - Kontak spreyi diye satılan ürünler, switch anahtar, elektrikli soketler, kablo uçları gibi noktalarda kiri pası oksiti temizlemek için kullanılır.
Kontak spreyleri 2 tiptir. Yağlı ve yağsız olarak.

Elektrik tesisatında belki yağlı tip de kullanılabilir ama özellikle Elektronik devrelerde kesinlikle YAĞSIZ kontak spreyi kullanın.
Yağda iletken olduğu için kısa devreye neden olabilir. WD40 da yağ içerdiği için bu noktalarda kullanılmamalı. Ayrıca yağa yapışacak kir toz da zamanla daha kötü olacaktır. WD40 esas amacı pası kiri sökmek, kaynamış civataları vs açmak ve bir miktar koruyucu bir tabaca oluşturarak tekrar paslanmayı engellemektir.

Kontak anahtarı için satılan spreylerde var bunların amacı farklı. Bunlar kiri tozu uzaklaştırıp, mekanizmanın rahat çalışmasını sağlıyor. Yine bu noktada da yağ olmaması gerek çünkü ilk anda işi kolaylaştırsa da zamanla üstüne yapışan kir toz ile tam bir çamura dönüşüp daha kötü oluyor. Aurıca çok soğuk havalarda bu çamur resmen donuyor. En güzeli Yağsız kontak spreyi ile temizlemek ve daha sonra grafit tozu yani kömür yani kurşun kalem tozu dökmek. Şıkır şıkır oluyor. Hazır olarak içinde grafit olan spreylerde satılıyor.

NOT: WD40 ın iş görmediği inatçı vida, saplamalarda vs hidrolik yağ çok daha etkili oluyor, bilginize. kaynamış bir civatayı zorlamak ya da WD40 ile uğraşmak yerine az bir miktar hidrolik yağ damlatıp 2-3 saat bekletirseniz çok etkili olduğunu görebilirsiniz.

Bu bilgilere katılıyorum. Soket veya butonlarda kullanmak için aldım bu spreyi. Eski motorlarımdan birinin kütüklüğünde wd40 kullanmış ve bi süre sonra içini açtığımda yoğun ve yapışkan bir toz tabakasıyla karşılaşmış biri olarak bu ürüne yöneldim.

Bu sayfada diğer koruyucu ürünlerde mevcut
http://www.wurth.com.tr/images/katalog/pdf/05_1470.pdf

En son mehmetcan tarafından 26 Şub 2013, 18:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 18:56 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL 650 Gümüş mavi
Kan Grubu: Arh ( + )
isminiz: sinan serin
jumpman yazdı:
Sinanım,

WD 40 elektrik aksamının sütüne kullanılmaz (Firmamın mekanik bakımcısı uyardı beni)

WD 40 daha çok pas tutmuş veya pas tutabilecek, yağ kalıntıları tutan bölgeleri temizlik ve pislenmeden kaynaklanan korozyonu engelleme amacıyla kullanılır. Kontağa bir zararı yokmuş gibi görünür ama zarar verebilir

Kontak spreyi de elektrik akımı olan her yerde kullanılır. Kontak anahtarı bölgesinde kullanılabilir.

WD 40 elektrik akımı geçen yerlerde kullanamadığımız için kontak spreyi de alıyoruz.

Sağol Halim demek ki kontak anahtarının girdiği :mrgreen kontak yuvası için kontak temizleme spreyi yağsız olanından alıcaz.. :alkıs :alkıs :artiz

Sinan Serin
V-strom DL 650 Gümüş mavi
Arh ( + )

Resim

Ίμβρος

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir