V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 29 Mar 2024, 08:39

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 20:33 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: V-Strom 650A (2014)
Kan Grubu: A Rh +
isminiz: Murat Bozkurt
Selam dostlar :)

GPS'i gidona monte etmek istiyorum. Yan taraflarda bulunan (deponun yanındaki, üzerinde Suzuki'nin S logosu bulunan) kapakları sökmem gerekiyor. GPS'in cradle'ının (gidona takılan GPS mount) kablosunu aküye bağlamak için deponun sağından veya solundan geçirmem lazım. Fakat nette depo kapaklarının demontesiyle ilgili bi kılavuz bulamadım.

Demontesini bilen veya bu belgeyi nette bilen bi' arkadaş var mı? Şimdiden teşekkürler :)

"Life is not amount of breaths you take but it's the moments that take our breath away."

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 21:38 
caponmurat yazdı:
Selam dostlar :)

GPS'i gidona monte etmek istiyorum. Yan taraflarda bulunan (deponun yanındaki, üzerinde Suzuki'nin S logosu bulunan) kapakları sökmem gerekiyor. GPS'in cradle'ının (gidona takılan GPS mount) kablosunu aküye bağlamak için deponun sağından veya solundan geçirmem lazım. Fakat nette depo kapaklarının demontesiyle ilgili bi kılavuz bulamadım.

Demontesini bilen veya bu belgeyi nette bilen bi' arkadaş var mı? Şimdiden teşekkürler :)

Yan grenajların sökülmesi çok kolay, görünen vidalar sökülüdükten sonra basit bir geriye çekme hareketi ile çıkacaktır. Vidalar için alyan kullanmak gerektiğini söylememe gerek yok tabi ki. Ancak alyan için iki farklı ölçü olacağını hatırlatmam gerek. Yerine takarken de, zorluk çıkarmayacaktır.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 22:28 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650 L11
Kan Grubu: H2O
isminiz: -Önder-
Yan granajları sökerken olabildiğince dikkatli ol Murat. Grenajların uç sivri taraflarındaydı yanılmıyorsam, ufak kancalar var (her grenajda birer tane), gene plastikten. Bu kancalar büyük grenajı diğer ufak grenaja tutturmakta kullanılıyor. Eğer zorlarsan kırılmaları çok kolay. Aynı şekilde grenajların üst ksımlarındada kancalar var. O yüzden grenajları demonte ederken çok yavaş ve dikkatli olman gerekiyor. Eğer grenaj oturduğu yerden kolaylıkla çıkmıyorsa anlaki kancalar yerlerinden çıkmamış, o yüzden yavaş yavaş yapmakta fayda var.

Bu video işine yarayabilir: http://www.youtube.com/watch?v=gNwFb5WpznQ

Düzeltme: Şimdi farkettim, motorun 2014 model, dolayısı ile grenajlar bir parça farklılık gösterebilir, emin değilim.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2014, 11:44 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: dl650 - AL2
Kan Grubu: A+
isminiz: Özhan Ünverdi
murat benim sitede linkini verdigim servis kitapciginda anlatiyor ayrintili olarak.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2014, 23:08 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: V-Strom 650A (2014)
Kan Grubu: A Rh +
isminiz: Murat Bozkurt
Arkadaşlar teşekkürler, halletim işi.

Bu arada kullanma kılavuzunda çok temel olarak anlatıyormuş. Aceleden dolayı o sayfayı atlamışım ne yazık ki. Ama zor olmayan bi' işlem ve dikkat edilmezse plastik kısımlar çok kolayca kırılabilir.

"Life is not amount of breaths you take but it's the moments that take our breath away."

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: