V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 30 Nis 2024, 04:53

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 64 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: F I HATASI VERİYOR
MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2008, 11:16 
Fevzi usta bir arkadaş gelecek onla bakacağız dediğinde aklıma siz (zaferyangin) ve önder(thunderkiller) geldi.Önder olsaydı eminim haber verirdi bana (telefonum olduğu için) ,onun için sizin olma ihtimaliniz haylice yüksekti.
Çoook teşekkürler zaferyangın sizler gibi tecrübeli bilgili ve yardımsever dostların arasında , böyle bir sitede olmaktan gurur duyuyorum :alkıs :süper

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2010, 19:28 
arkadaşlar konu epey eski ama sorun benim için yeni .araç uzun yolda giderken kırmızı ışık yandı ve fı arzası verdi. kenara çekip kontak kapattım ve 2 dk bekledim yağ ve ulaşabildiğim aksamları kontrol ettim sorun görünmüyordu tekrar çalıştırdığımda hata vermedi ve üzerine 60 km yol yaptım henüz hata tekrarlanmadı. araçta benzin kokusu yoğun lakin 2 ay öncesinde aldığımdada bu koku mevcuttu
arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2010, 23:19 
Mygray yazdı:
arkadaşlar konu epey eski ama sorun benim için yeni .araç uzun yolda giderken kırmızı ışık yandı ve fı arzası verdi. kenara çekip kontak kapattım ve 2 dk bekledim yağ ve ulaşabildiğim aksamları kontrol ettim sorun görünmüyordu tekrar çalıştırdığımda hata vermedi ve üzerine 60 km yol yaptım henüz hata tekrarlanmadı. araçta benzin kokusu yoğun lakin 2 ay öncesinde aldığımdada bu koku mevcuttu
arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim

Benzin kokusu sanki benzin pompası sorunu olma ihtimalini doğurabilir. Ama cihaza takılmadan anlaşılmaz.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2010, 10:53 
FI arızası ile ilgili bir link buldum ama lisanım yetmiyor.google da yeteri kadar çevirmiyor. K2 ve K3 ler için arıza tespit yapıyor.şase yaptırarak mı buluyor? nasıl yapıyor da nasıl yapıyor? :yardım

http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,7061.0.html

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2010, 08:15 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: XT660ZA TENERE
Kan Grubu: arh+
isminiz: .Burak.
bakkaldogan yazdı:
FI arızası ile ilgili bir link buldum ama lisanım yetmiyor.google da yeteri kadar çevirmiyor. K2 ve K3 ler için arıza tespit yapıyor.şase yaptırarak mı buluyor? nasıl yapıyor da nasıl yapıyor? :yardım

http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,7061.0.html

buradan bakın..;

viewtopic.php?f=50&t=4670

burakyalman@gmail.com 0541 598 25 00- 0532 767 35 90

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2010, 14:33 
yapılan kontrolle C00 çıktı yani arıza yok.Ama hala kafasına gere FI yanıyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2010, 21:09 
motoru o şekilde kullanın bi süre, böylelikle hatayı verdiğinde kodunu görebilirsiniz.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2010, 21:13 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: XT660ZA TENERE
Kan Grubu: arh+
isminiz: .Burak.
isin uzmanı el atmıs,artık bize laf dusmez..;)

burakyalman@gmail.com 0541 598 25 00- 0532 767 35 90

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2010, 22:08 
kolpa yazdı:
motoru o şekilde kullanın bi süre, böylelikle hatayı verdiğinde kodunu görebilirsiniz.

Bu şekilde 2 aydır kullanıyorum zaten. FI'yı başlangıçta kontak açtıgında gösteriyor.Kontagı yeniden aç kapa yaptıgımda FI'yı göstermiyor. Motosiklet çalışır durumdayken FI yanmıyor.

Kışın motorsikleti komple parçalayarak elektrik soketlerini temizledim W40 la.Acaba kontak bölgesinde kopmak üzere olan bir kablo mu var?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2010, 22:10 
sağolsun vstrom.info ve service manual :gözkırpma

Başa Dön

Mesaj Başlığı: FI Hatası
MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2010, 23:45 
Motorumu aldıktan sonra iki defa bu uyarıyı aldım.2000 kmden fazla yaptım.Belirli bir şablonu yok.Birinde 300 km yapmıştım.Diğerinde 30 km falan.Motor çalışmaya devam etti.Durdum kontağı kapatıp açtım düzeldi.Bugün servis moduna aldım.Hiçbir hata vermedi(C00).Sensördür falandır insan yapımıdır mı demem lazım yoksa kontrol etmem gereken başka bişiler var mıdır.Yorumlarınızı bekliyorum...

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: FI Hatası
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2010, 00:05 
viewtopic.php?f=50&t=2841

BURAYA BAKARSAN GEREKLİ BİLGİYE ULAŞIRSIN

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2010, 00:13 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: F800GS
Kan Grubu: A Rh (+)
isminiz: Murat ÇETİN
Merhaba orçun sitede bu konuda detaylı işlenen başlıklar var ama ben sana bildiklerimi aktarayım. Aynı sorunu bende yaşadım ve servise sordum, FI (Fuel Injection) hatası ekrandayken servis moduna aldığında sorunu görebileceğimi söylediler. Bunu yapabilmem için FI hatası varken motoru stop etmeden koltuğu kaldırıp servis moduna almam gerekiyor, bunun içinde yedek kontak anahtarını yanımda taşımam gerekiyordu. Ama farların bir iki kere kendiliğinden sönmesinden dolayı radyatörle motor bloğu arasındaki ana dağıtım bağlantı jakının kontaklarını temizleyince far sorunu çözüldü ve bu işlemden sonra bir daha FI hatası almadım. Uzun lafın kısası sensörlerde bir sorun olmayıp, sensörlere giden kablo jaklarında yağmur, yıkama ve nemden dolayı oluşacak korozyon ve temassızlıkta bu hataya neden olabiliyor. Kolay gelsin.

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2010, 00:40 
Cevap için teşekkür ederim modum.Şu yedek anahtar olayını ben de yapiym.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2010, 01:28 
cetinsas yazdı:
Merhaba orçun sitede bu konuda detaylı işlenen başlıklar var ama ben sana bildiklerimi aktarayım. Aynı sorunu bende yaşadım ve servise sordum, FI (Fuel Injection) hatası ekrandayken servis moduna aldığında sorunu görebileceğimi söylediler. Bunu yapabilmem için FI hatası varken motoru stop etmeden koltuğu kaldırıp servis moduna almam gerekiyor, bunun içinde yedek kontak anahtarını yanımda taşımam gerekiyordu. Ama farların bir iki kere kendiliğinden sönmesinden dolayı radyatörle motor bloğu arasındaki ana dağıtım bağlantı jakının kontaklarını temizleyince far sorunu çözüldü ve bu işlemden sonra bir daha FI hatası almadım. Uzun lafın kısası sensörlerde bir sorun olmayıp, sensörlere giden kablo jaklarında yağmur, yıkama ve nemden dolayı oluşacak korozyon ve temassızlıkta bu hataya neden olabiliyor. Kolay gelsin.

4000 devir civarında bende de oluyor yaklaşık 4 yıldan beri. Kontağı aç - kapa yapıyorum, şimdiye kadar su koyvermedi. :mrgreen

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 64 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye