V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 21 May 2024, 01:19

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Yakıt,ses,c31
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 15:46 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: dl 650
Kan Grubu: a+
isminiz: mehmet demirtaş
Herkese merhaba. Konu basliginda gorunenler motorumdaki sıkıntılar.

Yakıt: motorum 2005 dl 650 65000 km de.gecen yil aldim. Ilk uzun yola ciktigimda yolun yarisinda yakit aldim ve sonrasinda motorda bir gariplik sezdim. Vitese gore 4000 ile 6000 devir arasinda bir yerde motor silkeliyordu. Ama sadece bir noktada,gaz acinca kesiliyordu.izmire vardigimda tekrar yakit aldim ve servise gittim.hicbirsey bulamadilar. Zaten yeni yakitla beraber normale donmustu. Bikac depo yakittan sonra bir kez daha ayni sey oldu. Onceleri yakit aldigim yerlerle alakali birsey sanmistim ama yakit fislerini karsilastirinca bir sey farkettim. Ne zamanki o iki kurus pahali yani katkili olan benzini alsam motora bi haller oluyo. Ucuz benzin seviyo benimki. Motoru yakit secen var mi yoksa bana mi ozel bu?

Ses: motor bostayken herhangi bir harici ses duymuyorum. Ama ne zamanki ustune binip giderken biraz gaza yuklensem motor devir alana kadar altimda traktor varmiscasina ses geliyor. Bu ses motordan mi yoksa koruma aparatlarindan mi geliyor anlamis deilim.burdaki ustaya gore yan sanayi koruma ekipmanlari. Umarim sadece o kadardir.

C31: daha once kimse bahsetmemis sanirim bu hata kodundan. Yine bana mi ozel acaba. Kitapcik disli pozisyonu sensoru diyor. Sadece 6. Vitese ciktiktan bir sure sonra ortaya cikiyor veya cikmiyor. C31 hata kodunun adı manidar olsada onunla yasamayi ogrendim galiba.

Simdilik elimde bunlar var ama en uyuz edeni ses.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 Mesaj Başlığı: Re: Yakıt,ses,c31
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 16:57 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Yamaha XCITY 250
Kan Grubu: B +
isminiz: Bulent BAL
Oncelikle gecmis olsun

Bu hatayi forumda kimseden duymadim ilk sizsiniz sanirim

Yakit tekleme sorunu icin ben olsam benzin deposunu bosaltir deponun icindeki benzin pompa filitresini temizler daha sonra herzaman guvendiginiz yerden benzin alip test ederdim.

Disli pozisyon sensoru google fotolardan incelerseniz yeri ve sokumu zor degil soketi ve takildigi yeri guzelce temizleyin

Bu parca suzukinin elinde bile oldugunu sanmiyorum ilk defa duydum bu hatayi

Koruma demirlerinden gelen ses kronik bazi demirlerde onde birlestigi yere samrel ile boslugunu alabilirsiniz.

Ayrica karter koruyucuda varsa koruma demirine baglanti yerleride ses yapabilir onunda boslugunu alin

Iyi bir usta bunlari basitce halleder

https://www.youtube.com/watch?v=MRT6DmXq3BE

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 18:07 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: dl 650
Kan Grubu: a+
isminiz: mehmet demirtaş
Tavsiyelerinz icin tesekkur ederim oncelikle. Isin garip olani normal benzin alinca bunu hic yapmamasi su an bile. Ama dediginiz dogru olabilir pek bilgim olmasada varsayimsal olarak bu katkili benzinler digerine gore daha yogun olabilir buda filtreden gecisi veya akiskanligi azaltir.temizlemekte fayda var. Vaktim olunca koruma demirlerini birer birer sokup motoru test edicem bakalim hangisinden sonra ses ortadan kaybolacak. (Umarim kaybolur). Ama bi sorum olacak. Bosta iken motora gaz verdigimde hic ses yokken sadece surus esnasinda olmasi normalmi? Yani bu bana sebebin acaba motorun kendisinden mi kaynaklaniyor sorusunu getiriyor ki boyle birseyin olabilirligi konusunda bi teknik bilgiye sahip deilim.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 23:26 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650
Kan Grubu: A Rh (+)
isminiz: Bayram Mert DURAN(05543599687)
Sesle ilgili düşük devirde vites yukseltiyosaniz devir alana kadar biraz o şekilde ses yapar biraz daha yüksek devirde vites değiştirip deneyin isterseniz bu şekilde olabilir belki

Benzin ile ilgili belkide tespitiniz doğrudur bende 2004 var değişik yerlerden benzin aldım bu şekilde sorun yaşamadım ama bu konuda eğer tespitiniz neyse normal yakıt almaya devam edin sorunsuz şekilde binin bence çünkü ustanın birine oynatirsaniz iyice ayar bozabilir sonuçta normal benzinde sorun yok katkılı benzininde çok bı artisi yok

Kazasız belasız surusler

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2017, 10:16 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: 2004 vstrom DL650
Kan Grubu: Arh+
isminiz: Yağız Miraç Koca
bu konuda bir çok tecrübem oldu. kişisel tavsiyem motorunuza katkılı benzin koymayın katkılı benzinler kolay tutuşuyor bizim motorlarımıza göre değil erken patlama meydana geliyor vuruntu dediğimiz olay oluyor. ben de o hataya düştüm alt devirlerde vuruntu yapıyo üst devirlerde uçuyo performans yakıtı adı üstünde patlama ısısı yüksek oldugu için subap kayışlarına da uzun vadede zarar verecektir. bildiğiniz yoldan şaşmayın derim. shell özelillikle performans nitro yakıtını sormadan koyar ona dikkat edin. :süper

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2017, 08:34 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL 650 RD 650
Kan Grubu: AB RH (+)
isminiz: Ali Osman AYYILDIZ
Ucuz yakıt kullanmak bizim motorlarda daha istikrarli

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala