V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 29 Mar 2024, 10:26

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 656 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 40, 41, 42, 43, 44
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Lastik ihtiyacı..
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2015, 14:28 
[quote="Graywolf"]Bende motorumun lastiklerini 12000 km deyken degistirdim. Ankee 3, Tourance Next ve pilot 4 trial arasinda uzun uzun arastirma yaptim. Bu üç lastiginde motorlarimiz icin oldukca iyi oldugu kanisina vardim. Sonucunda kararimi pilot 4 trial'den yana kullandim. Secimimi etkileyen en onemli faktor lastigin asfalt ozelliginin digerlerinden bir adim onde olmasiydi. Lastigi alali 1400 km oldu. Gozlemledigim kadariyla; tam bir asfalt canavari. Her ne kadar ulkemizin asfaltlari cok duzgun olmasada (Bence karayollari sorumluluk alanlari belediye alanlarina gore daha iyi ) yola tutunmasi mukemmel. Yatirma esnasindaki guveni ve frenlere verdigi cevap bekledigimden iyi. Yagmurda bir defa kullanma firsatim oldu. Kullanim esnasinda hic kaydirma yapmadi;ancak yagmur performansi icin biraz daha tecrube etmek gerek kanimca. Son soz olarak eger ki motorunuzu benim gibi asfaltta kullaniyorsaniz pilot 4 trial'i tercih edebilirsiniz.

Lastik değiştiren arkadaşlar...Ön lastik yokmu elinizde 1500-2000 km yapacak...Elin oğlunda daha ucuz meret...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2015, 21:21 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Tiger 800 XRX
Kan Grubu: 0 rh(+)
TKC 70 bu sene moda olacak gibi.
Heidenau K60 Scout kullanan var mı aramızda?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2015, 16:56 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650
Kan Grubu: Arh+
isminiz: ErkanDmn
Muratçım bu mesajını görmemiştim. telefonda görüştükten sonra arattım :)

sen lastiği bitirmemiş tecavüz etmişsin.

birine motorumu verip bu halde alsam, lastik yakmış kesin derdim.

geçmiş olsun.

caponmurat yazdı:
Dostlar hepinize selam :)

Motorumu alalı 1 yıl oldu ve üzerindeki orijinal lastiklerle 18.000 km deyim. %99 asfaltta kullandım. Ön ve arka lastiklerin durumu aşağıdaki gibi. Özellikle arka lastik sanırım tamamen bitmiş gibi önde fena durmuyor. Lastik konusunda aranızdaki en cahil ben olabilirim. Bu sene yine bi' yurt dışı seyahati düşünüyorum 10.000 km civarı asfalt.

Şu an üzerindeki lastikler;
Ön: Bridgestone TrailWing TW 101 - 110/80R19M/C 59 H
Arka: Bridgestone TrailWing TW 152 - 150/70R17M/C 69 H

Bu başlıktaki son 22 sayfanın hepsini okudum :) Çok güzel yorumlarla birlikte çok çelişkili sonuçlar da var. Bi' arkadaş çok iyi derken başka bir arkadaş bir daha da almam diyor. Sizlerin fikirlerini almak istediğim konular şunlar:

1) Fotoğraftaki lastikler ön ve arka ayrı ayrı ne kadar gider sizce?

2) Alacağım lastiğin ölçüleri mutlaka önceki çıkardığımla aynı mı olmalı?

3) Forumu okumam sonucu öne çıkan lastikler:

Metzeler Tourance
Metzeler Tourance EXP
Metzeler Tourance Next

Michelin Anakee 3
Michelin Pilot Road 4 Rail

Continental Trail Attack 2
Continental TKC 70

Önümdeki 10.000 km asfalt ve en az 10 gün yağışlı geçecek yurt dışı seyahatini göz önüne alacak olursak tavsiye edeceğiniz hangisi olur?

4) Ön lastik iyiyse sadece arkayı değiştirmek olmaz değil mi? Sanırım ideal olan ikisini birden aynı anda değiştirmek!?

5) Güncel bilgi almak noktasında genel olarak sizlerin tavsiyesi ne olur acaba?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2015, 00:34 
Arkadaşlar elimde yeni aldığım V-Stromdan çıkma yeni takılmış Matis lastik takımı var. Yeni aldığım motoruma yabancı forumlardaki araştırmalarım sonucu anakee 3 taktım. Matisleri ilgilenen varsa uygun fiyattan verebilirim. Yer istanbul-kartal.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 26 May 2015, 16:15 
Ben düşünebilirim...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 26 May 2015, 16:34 
didi2580 yazdı:
Arkadaşlar elimde yeni aldığım V-Stromdan çıkma yeni takılmış Matis lastik takımı var. Yeni aldığım motoruma yabancı forumlardaki araştırmalarım sonucu anakee 3 taktım. Matisleri ilgilenen varsa uygun fiyattan verebilirim. Yer istanbul-kartal.

Lastikler iyiyse bir süre kullanmak için alabilirim...selamlar saygılar

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2015, 22:43 
Yaklaşık bir aydır Metzeller Tourance Next lastiklerini kullanıyorum ve aşağı yukarı 1500 km. yaptım ve çok memnunum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2015, 16:53 
Lastikleri verdim arkadaşlar, bilginize.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2015, 22:20 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650 L11
Kan Grubu: H2O
isminiz: -Önder-
sumutlu yazdı:
Murat görünen o ki, jantlara bi 1000tl sıkışmış :)

ben V-stromda yaklaşık 25bin km, hatta daha da fazla olabilir Next kullandım. çok da memnun kaldım. Islak zemin performansı çok da başarılı değil gibi geldi bana ama yinede güzel lastik bence.
Motoru sattığımda sadece uzun yoldan kaynaklı ortalarda biraz düzleşme vardı, onun dışında sıfır lastik ile yan yana koysan diş derinliği aynı çıkacaktı neredeyse.
Ben de 5500 km sini Avrupa yollarında yaptım, ama gel gör ki lastik erimedi bir türlü :)

Şuanki motorumda da next var, saha yeniler, memnunum.

ha bu arada aldıktan 2 ay sonra diş dipleri çatlamaya başlıyo, aman lastik eskidi yok bayatmış bu hamur falan deme, biri derse de vur ağzının üstüne :). Bu lastikler çabuk çatlıyor(kılcal çatlaklar). Performansa bir etkisi yok merak etme.

Sinan, bu lastiği kullanan bir arkadaş aşınmadan ve bu aşınmanın virajlarda yaptığı yalpalamadan söz ediyordu. Böyle bir şey yaşadınmı?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2015, 14:55 
bahokan yazdı:
sumutlu yazdı:
Murat görünen o ki, jantlara bi 1000tl sıkışmış :)

ben V-stromda yaklaşık 25bin km, hatta daha da fazla olabilir Next kullandım. çok da memnun kaldım. Islak zemin performansı çok da başarılı değil gibi geldi bana ama yinede güzel lastik bence.
Motoru sattığımda sadece uzun yoldan kaynaklı ortalarda biraz düzleşme vardı, onun dışında sıfır lastik ile yan yana koysan diş derinliği aynı çıkacaktı neredeyse.
Ben de 5500 km sini Avrupa yollarında yaptım, ama gel gör ki lastik erimedi bir türlü :)

Şuanki motorumda da next var, saha yeniler, memnunum.

ha bu arada aldıktan 2 ay sonra diş dipleri çatlamaya başlıyo, aman lastik eskidi yok bayatmış bu hamur falan deme, biri derse de vur ağzının üstüne :). Bu lastikler çabuk çatlıyor(kılcal çatlaklar). Performansa bir etkisi yok merak etme.

Sinan, bu lastiği kullanan bir arkadaş aşınmadan ve bu aşınmanın virajlarda yaptığı yalpalamadan söz ediyordu. Böyle bir şey yaşadınmı?

açıkcası ben öyle bir durumla karşılaşmadım. aynı lastik farklı kullanıcılarda farklı sürelerde farklı şekilde yıpranabilir.
dolayısı ile biraz senin kullanımına bağlı olan bir şey bu.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2015, 16:06 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: dl 650
Kan Grubu: A Rh+
isminiz: M.Cihat OĞUZ
Arkadaşlar olay kesinlikle ticari değildir....

Lastik ihtiyacı olan arkadaşlar İzmir den MCA ( YASİN VE YA ALİ BEYİ ) Motoru arasın
ellerin de bazı eski tarih fakat sıkıntısız lastikler var..
selamlarımı iletmenizi öneriyor ve değerlendirmeni bekliyoruz

vstromturkiye@hotmail.com

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 656 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 40, 41, 42, 43, 44

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye