V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 29 Mar 2024, 08:14

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Lastik tamir spreyi
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2009, 00:58 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: YAMAHA S.TENERE1200Z
Kan Grubu: A RH (-)
isminiz: ALKAN ISILAKLI
Müdahil olabilirmiyim.? Basınç işini bilmem de lastikçiye kadar götürür onu bilirim.Lakin.
O tip spreyleri kullanırken,lastiğimizin sibob unu da sökmeli ve öyle sıkmalıyız kutuyu,yoksa üzerinde sibob varken olmuyor,ayrıyetten kutu lastiğe sıkıldıktan sonra hızlıca sibobu vs kapatıp 50 km/h hızı aşmadan sürmek (tekeri döndürmek gerekiyor) yoksa patlağın olduğu yere sıvı ulaşamayabiliyor (delik büyükçe ise bi parça ile tıkamakta faide var_dal parçası bile oluyor_tecrübe ile sabittir) :gözkırpma
En sonunda lastikçiye vardık diyelim,o meşhur sibob orada değişecek,unutulmaya. :kıvır
Edirne den Selamlar...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2009, 11:31 
Elinizden ufak tefek işler geliyorsa, lastik tamir spreyi yerine aşağıdaki tamir kitini bulundurmanızı öneririm.
3 adet hazır fitili, basınçlı tüpü ve montaj aparatları var. Fitil lastiğe düzgün takılırsa lastikçiye kadar rahat gidersiniz, hatta fitil devamlı da kalabilir ama uygun bir lastikçide çitili çıkartıp içten çelik yama yaptırmak daha güvenli olur. Bir cüzdan kadar yer kapladığı için sele altında rahat taşınıyor. Hediyesi 52 TL.

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2009, 11:37 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Aprilia Caponord ADV
Kan Grubu: B Rh(+)
isminiz: Önder Güner
İsmailcim, aslında bu ürün tamir spreyinin yerine değil, onunla beraber bulundurulması gereken bir ürün bence. Çünkü her zaman lastiğimiz şişik vaziyette farketmiyoruz patlağı. Mola verdiğimiz bir yerde motorun başına geldiğimizde tamamen inmiş bir lastikle karşılaşabiliriz. Şişirme olanağı yoksa tamirde bir işe yaramıyor malum. Bence özellikle enduro tipi motorlarda her ikiside olmalı. Set çok pratikmiş ayrıca, nerden aldığınıda yazarsan sevinirim.

Aprilia Caponord K6

Ben Kimim

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2009, 14:21 
Reklama giriyorsa lütfen silin.
Ürünü Feyizoğlundan aldım.

http://www.feyizoglu.com/alisveris/prod ... ?pID=44717

Basınçlı karbondioksit tüplerinden bir tanesi lastiği bir kez şişirmek için yetiyor, yani hem tamir edip hem şişirebiliyorsun. Ama ben yinede yanımda 20 cm boyunda bir bisiklet pompası da taşıyorum ve lastiği çok rahat şişirebiliyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2009, 20:19 
Ben geçen yaz Romanya'ya giderken Kayseri'de ön lastiğimin dibine kladar indiğini gördüm. Hoş o zaman kullandığım motorun iç lastiği vardı. Spreyi içine sıkıp yaklaşık 60 km daha yol yaptım.
O gün bugündür lastik spreyini yanımdan ayırmam.
Bence sizi en yakın lastikçiye kadar götürürse işini yapmış sayılır.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2009, 10:28 
ALKAN22 yazdı:
Müdahil olabilirmiyim.? Basınç işini bilmem de lastikçiye kadar götürür onu bilirim.Lakin.
O tip spreyleri kullanırken,lastiğimizin sibob unu da sökmeli ve öyle sıkmalıyız kutuyu,yoksa üzerinde sibob varken olmuyor,ayrıyetten kutu lastiğe sıkıldıktan sonra hızlıca sibobu vs kapatıp 50 km/h hızı aşmadan sürmek (tekeri döndürmek gerekiyor) yoksa patlağın olduğu yere sıvı ulaşamayabiliyor (delik büyükçe ise bi parça ile tıkamakta faide var_dal parçası bile oluyor_tecrübe ile sabittir) :gözkırpma
En sonunda lastikçiye vardık diyelim,o meşhur sibob orada değişecek,unutulmaya. :kıvır
Edirne den Selamlar...

Ben de lastik tamir kitini tavsiye ederim. Spreyler arabalar için üretildiğinden, motosikletlerde lastikte balans problemi yaratabiliyor. Ayrıca motosiklet lastiklerinin kauçuk yapısı farklı olduğundan iç yüzeyde aşındırımaya da sebep olabiliyor.

İkinci tavsiyem ise patlayan lastiğin onarımdan sonra değiştirilmesi. Çünkü lastikte oluşacak en ufak bir kusur, kazaya neden olabilir.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2009, 23:03 

Motosikleti: capo rally raid 2004
Kan Grubu: B RH -
isminiz: mustafa sarı
Şahin yazdı:
Elinizden ufak tefek işler geliyorsa, lastik tamir spreyi yerine aşağıdaki tamir kitini bulundurmanızı öneririm.
3 adet hazır fitili, basınçlı tüpü ve montaj aparatları var. Fitil lastiğe düzgün takılırsa lastikçiye kadar rahat gidersiniz, hatta fitil devamlı da kalabilir ama uygun bir lastikçide çitili çıkartıp içten çelik yama yaptırmak daha güvenli olur. Bir cüzdan kadar yer kapladığı için sele altında rahat taşınıyor. Hediyesi 52 TL.

Resim

ben de bunu daha uygun buluyorum.
benim motorda içten tamir edilmemiş 4 tane fitil var.
ve hiç hava kaçırmıyor.
ama bir gün yolda bırakabilirler. en kısa zamanda almak lazım..

eğer fitil olayını tamamen öğrenebilirsek tamirciye bile gerek kalmaz.
zaten tüpleri de var. sanırım 3 şişirmelik oluyor.
ama bir kere patlamadan denemek lazım.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2009, 01:26 
Merhabalar,
Lastik patlağının tamiri konusunda ben de fuarda bir firmaya rastgeldim.
Çok pratik bir tamir kiti satıyorlar. Markası : CARGOL turn & go Aslen İspanyol firması;
Türkiye Distribütörü : UNIVERSAL Ticaret ve Danışmanlık Ltd.Şti.
Tel.0216.368 84 95
Kitin içinde x3 hava Tüpü var, x2 Patlak deliğe döndürülerek sokulan bir plastik vida var
Söylediklerine göre tamir işlemi garantili oluyormuş. Hediyesi 40.-TL dediler.
TÜV 'den belgeleri filan da var standda duvara asmışlardı.
Ne dersiniz ?
işe yarar mı acaba?
Caksüt

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz