V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 19 May 2024, 03:47

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Motorum havuza düştü
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2017, 21:27 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: IInci Beyaz İnci
Kan Grubu: 0 Rh+
isminiz: Murat Kaplan
Zoru başarırız imkansız zaman alır teriminin,imkansızıda başardık kısmındayız sanırım şuan.Geçmiş olsun inşallah halolur hersey

05306338603 tr numaram

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2017, 09:03 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650
Kan Grubu: 0(-)
isminiz: Uğur İpek
Hasan çok geçmiş olsun. Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim. Umarım sıkıntısız bir şekilde çözersin. Tekrar geçmiş olsun.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seninle kaşık atalım iki tabak keşküle.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2017, 19:18 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: dl650 L3
Kan Grubu: 0RH+
isminiz: Hasan Karaaslan
Çok teşekkürler arkadaşlar (: Hala panel için bekliyorum.. pek bir gelişme yok şu sıralar.. Bu arada depoya su dolma olasılığını göz ardı ettiğim için ilk çalıştırmada borulardaki benzini tüketip suyu içine alması kötü oldu. Hepsini söküp temizlememiz gerekti.. en son benzin deposunu takarken hortumunu takmadan bir kaç kez kontağı aç kapa yaparak benzin pompasını çalıştırdık. Böylece içinde olan suyu da tahliye etmiş olduk. Eğer bunu daha önce yapmak aklıma gelseydi çok daha az uğraşla çalıştırabilmiş olacaktım motoru (: neyse depo da iyi bir temizlendi böylece.. Depo su alıyormuş meğersem.. (: Aklınızda bulunsun.

Bu arada evet motoru 15-20 dk boyunca çalıştırınca kendine geldi. ilk başlarda epey kararsızdı gaz durumu.. ama şimdi saat gibi maşallah (:

Son olarak ilk anda çocuklara çok kızdım fakat ailesinin yanına çıkıp koşturmayı görünce ilk olarak geçmiş olsun dileklerimi sunup hallerini sordum.. Peg duvara takılmasa çocuğun üstüne bile düşebilirdi motor Allah korusun.. (: Herkes iyi en azından..

Gelişmelerden haberdar edeceğim sizi de, şimdilik selamlar keyifli sürüşler.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2017, 20:10 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Super Tenere
Kan Grubu: AB Rh(+)
isminiz: Hasan Hüseyin ÖZGÜR
Öncelikle çok geçmiş olsun. Allah'ım düşmanımın başına vermesin böylesi talihsiz olayı. Gelişmeleri yakinen takipteyim. Allah sabır ve kolaylıklar versin.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2017, 20:17 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Super Tenere
Kan Grubu: AB Rh(+)
isminiz: Hasan Hüseyin ÖZGÜR
[/quote]Çok büyük geçmiş olsun. İmkansız gerçek olmuş. Bujileri söküp temizleme yapsanız bile uzun bir süre makina silkeleme yapabilir. Özellikle kullanmaya çalıştığınızda ateşlemeyi aniden kesip tekrar verebilir. Tavsiyem rölantide uzun bir süre çalıştırın. Depoya ve heryere su girmiş olabilir. Daha önce transalp ile nehire girmiştim motosiklet devrilmişti saatlerce yardım bekledim aynı benzer bir olaydı. Buji vs herşeyi kurttum ertesi gün birşey yok gibi çalıştı yola çıktım gazı bi açtım açmaz olaydım üst devirde ani bir kesinti ve tekrar ateşleyerek bunu defalarca tekrarladı at gibi üzerinden atana kadar durmadı en sonunda başardı ve beni yan devirdi.Depoyu temizleyip 3 5 gün bıraktım olduğu yerde hergün rolantide yarım saat çalıştırdım motor kendine geldi birdaha hiç bir problem yaşamadım. Göstergenin gitmiş olması büyük problem umarım çözülür bir şekilde[/quote]

O bir "TRANSALP" her zorluğun üstesinden gelir. Tabiri caiz ise resmen beygirdir kendisi. Eskimeyen aşkımdır kendisi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2017, 20:44 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: T7
Kan Grubu: 0 Rh +
isminiz: Serkan ÇİFTCİ
Hasahmet yazdı:
Çok büyük geçmiş olsun. İmkansız gerçek olmuş. Bujileri söküp temizleme yapsanız bile uzun bir süre makina silkeleme yapabilir. Özellikle kullanmaya çalıştığınızda ateşlemeyi aniden kesip tekrar verebilir. Tavsiyem rölantide uzun bir süre çalıştırın. Depoya ve heryere su girmiş olabilir. Daha önce transalp ile nehire girmiştim motosiklet devrilmişti saatlerce yardım bekledim aynı benzer bir olaydı. Buji vs herşeyi kurttum ertesi gün birşey yok gibi çalıştı yola çıktım gazı bi açtım açmaz olaydım üst devirde ani bir kesinti ve tekrar ateşleyerek bunu defalarca tekrarladı at gibi üzerinden atana kadar durmadı en sonunda başardı ve beni yan devirdi.Depoyu temizleyip 3 5 gün bıraktım olduğu yerde hergün rolantide yarım saat çalıştırdım motor kendine geldi birdaha hiç bir problem yaşamadım. Göstergenin gitmiş olması büyük problem umarım çözülür bir şekilde[/quote]

O bir "TRANSALP" her zorluğun üstesinden gelir. Tabiri caiz ise resmen beygirdir kendisi. Eskimeyen aşkımdır kendisi.[/quote]Gecmis olsun Ahmet.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2017, 08:57 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL 650 K8 + CBF 150
Kan Grubu: B Rh(+)
isminiz: Muhsin Topuz
Geçmiş olsun. Bu kadarı da olmaz cinsinden bir olay.

====================================

irtibat Mail:
vstromturkiye@hotmail.com (Bu mailden her zaman ulaşabilirsiniz.)

muhsin@vstromturkiye.org ( Haftada bir kontrol edebiliyorum)
info@vstromturkiye.org
yonetim@vstromturkiye.org

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2017, 12:45 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: CRF1000L
Kan Grubu: 0 Rh (+)
isminiz: Murat Keleş
Hasahmet yazdı:
Çok büyük geçmiş olsun. İmkansız gerçek olmuş. Bujileri söküp temizleme yapsanız bile uzun bir süre makina silkeleme yapabilir. Özellikle kullanmaya çalıştığınızda ateşlemeyi aniden kesip tekrar verebilir. Tavsiyem rölantide uzun bir süre çalıştırın. Depoya ve heryere su girmiş olabilir. Daha önce transalp ile nehire girmiştim motosiklet devrilmişti saatlerce yardım bekledim aynı benzer bir olaydı. Buji vs herşeyi kurttum ertesi gün birşey yok gibi çalıştı yola çıktım gazı bi açtım açmaz olaydım üst devirde ani bir kesinti ve tekrar ateşleyerek bunu defalarca tekrarladı at gibi üzerinden atana kadar durmadı en sonunda başardı ve beni yan devirdi.Depoyu temizleyip 3 5 gün bıraktım olduğu yerde hergün rolantide yarım saat çalıştırdım motor kendine geldi birdaha hiç bir problem yaşamadım. Göstergenin gitmiş olması büyük problem umarım çözülür bir şekilde[/quote]

O bir "TRANSALP" her zorluğun üstesinden gelir. Tabiri caiz ise resmen beygirdir kendisi. Eskimeyen aşkımdır kendisi.[/quote]

ırkcılık yapmayalım :P ozaman o vardı şimdi bu var hepsi evlat :süper

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2017, 17:18 

Motosikleti: SUZUKİ DL 650 VSTOR
Kan Grubu: BRH-
isminiz: MEHMET DOĞANAY
Çok Geçmiş olsun benim merak ettiğim motoru havuzdan nasıl çıkardınız?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017, 12:59 
Kullanıcı avatarı

mddental yazdı:
Çok Geçmiş olsun benim merak ettiğim motoru havuzdan nasıl çıkardınız?

konu hortlamış ama atlamışım :D şimdi sorunca bende merak ettim :D :alkıs

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2018, 12:26 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: dl650 L3
Kan Grubu: 0RH+
isminiz: Hasan Karaaslan
Arkadaşlar epeydir iş yoğunluğundan bakamadım kusura bakmayın (:

Motoru havuzdan çıkarmak düşündüğüm kadar zor olmadı nedense.. 3 kişi koruma demirine bağladığımız ipten çektik.. tekerleri de birer kişi çekip yere oturtunca ayağa dikmek epey kolay oldu (: baya vinç falan mı çağırsak diye düşünüyorduk halbuki..

Motorun durumu durağan şu anda.. yani önce gösterge panelini tamir ettirebilirmiyiz diye vakit kaybettik o olmadı.. sipariş ettim ocak ortasında ancak geldi gösterge paneli.. baya 2 aydan fazla bekledim yani.. ama motoru götürüp montajını yaptıramadım henüz.. gerek iş gerek hava muhalefeti sebebiyle (: baharda komple bakım onarım lastik vs derken her şeyine bakıp öyle bineceğim artık.. Tek sıkıntım kilometre saatinin sıfırlanacak olması.. inşallah ileride satarken sıkıntı yaşatmaz bana (:

Geçmiş olsun dilekleriniz için de hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2018, 15:54 
Kullanıcı avatarı

HasanKaraaslan yazdı:

Motoru havuzdan çıkarmak düşündüğüm kadar zor olmadı nedense.. 3 kişi koruma demirine bağladığımız ipten çektik.. tekerleri de birer kişi çekip yere oturtunca ayağa dikmek epey kolay oldu (: baya vinç falan mı çağırsak diye düşünüyorduk halbuki..

Motorun durumu durağan şu anda.. yani önce gösterge panelini tamir ettirebilirmiyiz diye vakit kaybettik o olmadı.. sipariş ettim ocak ortasında ancak geldi gösterge paneli.. baya 2 aydan fazla bekledim yani.. ama motoru götürüp montajını yaptıramadım henüz.. gerek iş gerek hava muhalefeti sebebiyle (: baharda komple bakım onarım lastik vs derken her şeyine bakıp öyle bineceğim artık.. Tek sıkıntım kilometre saatinin sıfırlanacak olması.. inşallah ileride satarken sıkıntı yaşatmaz bana (:

derdiniz km olsun bu sanayilerde bilgisayarla km düşüren arkadaşlar aynı şekilde km yükseltebiliyor.Ama buna gerek yok çünkü zaten size bunun faturası verilecek km saatinin değiştiğine dair ve bu faturayla servis kayıtlarında duracak o yüzden satarken hiç zor olmayacak.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2018, 10:13 
V-Strom Moderatör
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Dl 650
Kan Grubu: A rh +
isminiz: Mehmet ARICAN
rollcycle yazdı:
HasanKaraaslan yazdı:

derdiniz km olsun bu sanayilerde bilgisayarla km düşüren arkadaşlar aynı şekilde km yükseltebiliyor.Ama buna gerek yok çünkü zaten size bunun faturası verilecek km saatinin değiştiğine dair ve bu faturayla servis kayıtlarında duracak o yüzden satarken hiç zor olmayacak.

Çok mantıklı.bence de sorun teşkil etçeğini sanmıyorum.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: