V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 29 Mar 2024, 09:57

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2016, 14:17 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650
Kan Grubu: 0(-)
isminiz: Uğur İpek
10 yaşında motor bazı sesler normal geliyor tabi. Çamurluk hiç akla gelmemişti aslında. Mantıklı. Bir dikkat edeyim bu aksam camurluga. Ama dagitmam makineyi bu ses için ya. Fıstık gibi gidipduru.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seninle kaşık atalım iki tabak keşküle.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018, 08:20 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL650 L5
Kan Grubu: A RH +
isminiz: levent inceman
Selamlar saygılar, 2015 de 0 aldığım makinem, şuan 28000 km.de, 18000 bakim öncesi biten arka balatalarımı organik balatayla değiştirdigim eleman taktiği balatayı denemek için kullandiginda; - Abi senin on gidonun rulmanları bitmiş baksana gidonun sağa sola rahat dönmüyor kessin rulmanların bitmiş ! diyerek fitneyi ateşledi. Nelerden şüphelenmedim ki? jant eğriliği, amortisor yağı eksikliği, amortisor çatallarının dengesizliği, RULMAN BOZUKLUĞU vs. vs. Ondan sonra tabi cahiliz ya ! 18000 yetkili servis bakımında servis elemanı (ismini merak edenlere özelden söylerim.) Gidon üst kapak somununu gevşeterek sorunu çözdüğünü söyledi. Sorun olursa getirmeyi de salık verdi. Hatta bu gidon üst kapak somunu sonradan bir iki kez de kendiliğinden gevşemişti ve ben de tork anahtarıyla sıkmıştım. O gün bugün (24000 bakımı ve buji değişimı dahil hep ben yapıyorum artık) bu on gidondan kasise girince ve ciddi ciddi ön frene basınca gelen tak sesi kesilmedi, kabusum oldu. Ayrıca 3000 km once gidon yükseltme aparatı aldım ve kabloların biraz kastıgini farkettim. Bunu neden yaziyorum ilerde bahsedicem. lastik değişimi için lastikciye gittigimde ona da bu gidonun sağa sola dönüşündeki sıkıntı, takılma ve tak sesini sorduğumda - Abi, gidon rulmanı değiştirmemiz lazım baksana sağa sola bile takıntısız dönmüyor cevabını almaktan bıktım yetkili servisin de ayni cevabi ve 350 tl gibi cezasini soylemesiyle, service manualini inceleyip (manual de kontrolu tarifi soyle: on tekeri sok, amortisor catallarini aksa yakin yerden tutup ileri geri ittir ve ses gelip gelmedigini kontrol et geliyorsa sorun var ve geregini yap diyor) gidonu kendim sökmeye karar verirken ihtiyaç duyduğum soket sekman, ay anahtari gibi özel aletleri de temin ederek (para vermedim) işe koyuldum. Netice de şunu yaptım. Kontakla birlikte olan üst siyah üçgene benzeyen parçayı (yanlarında amortisor üst tarafını tutan parca) kaldirinca gidon göbek merkezinde ilk teması sağlayacağını kilitleme (kontra) sekmanini sokup, alttaki sekmani saat yonunde bir ya da bir bucuk tur cevirip (ust rulman toz kapagiyla birlikte döner) gidon göbeğini yatağa doğru çekince ve bilahare havada duran on akslardan tutup ileri geri sallayınca boşluk sesinin kesildiğini sadece ileri geri saklamaktan mütevellit esneme sesini duydum ve heyacanını size tarif edemem. Gidon yükseltme aparatinin gerdirdiği kablolari da rahatlatinca gidonun saga sola cevrilmesindeki zorluk ta ortadan kalkti. Test sürüsünü yaptigimdaysa heyecanımın haklılığını gördüm. Makinam ilk 10.000 deki gibi dengeliydi. Artik cehennem cukuruna bile girse makinam pert olur o tak sesi gelmez. Bir deli kutuya taş atar kırk akıllı çıkaramazmış...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: