V-STROM TÜRKİYE DL 650 / DL 1000 FORUMLARI

- ATAM İZİNDEYİZ - 1881 - ...
Zaman: 30 Nis 2024, 04:33

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 158 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011, 14:45 
serhat yazdı:
HONEY yazdı:
Serhacım,

toplu yaptırılan yer Özen pleks Kasımpaşada

Tel: 0212 250 56 50 Gsm: 0536 3718090
Çatma Mescit Çeşme Sk. NO:2 Tepebaşı İstanbul
Kasımpaşa Stadyumunun Giriş Kapısı Karşısı

serhat yazdı:
zafer abı butun baslıgı okudum ama Örsan admınımızın tourın camı nerden yapırdıgını bulamadım,özelden rıca ettım,donucektır emınım.
renklı cam dusunuyordum acıkcası,nedenı ıse camdan degılde camın ustunden bakmak ıstıyorum yola.

teşekkur ederım bulent abı :alkıs
acaba buradan camını yaptırıp memnun olmayan varmıdır aramızda?

kardeşim ben shadow ve dragstar için daha önce orada cam yaptırdım orjinal camları gayet güzel ve hiç sorunsuz yapıyolar ama kişiye özel ( bir kalıptan değilde isteğe bağlı ) yaptıkları camlarda eğim yerleri sirk aynaları gibi görüntüyü ya uzatıyo ya kısaltıyo demem o ki eğer istediğin camın onlarda kalıbı var ise ellerinde düşünme yaptır ama yoksa kıy paraya al givi

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011, 15:06 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Africa Twin
Kan Grubu: A rh-
isminiz: serhatt
kardeşim ben shadow ve dragstar için daha önce orada cam yaptırdım orjinal camları gayet güzel ve hiç sorunsuz yapıyolar ama kişiye özel ( bir kalıptan değilde isteğe bağlı ) yaptıkları camlarda eğim yerleri sirk aynaları gibi görüntüyü ya uzatıyo ya kısaltıyo demem o ki eğer istediğin camın onlarda kalıbı var ise ellerinde düşünme yaptır ama yoksa kıy paraya al givi[/quote]

eyvallah abıcım
aradım konustum GIVI markalı camın aynı kalıbı varmıs,yapabılıyorlarmış
yalnız bır sorun var ben bılıyosun motorumu yenı aldım :artiz orjınal camdan başkasıyla henuz tanışmadım,yanı tourın cam nasıl olur bılemıyorum,bu topıc'ten okudugum kadarıyla benım boy olculerıme(1.87) yakın arakadaşlar GIVI kullanıyorlarmış,sanırım sorun olmayacak :yorumsuz

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011, 15:13 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: Yamaha XCITY 250
Kan Grubu: B +
isminiz: Bulent BAL
Serhatcım,

Camın üzerinden bakmak istediğini belirtmişsin 1,87 boyunla rahatlıkla camın üzerinden bakabilirsin :)

not: camı en alt kademesine alırsan

https://www.youtube.com/watch?v=MRT6DmXq3BE

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011, 15:24 
Kullanıcı avatarı

HONEY yazdı:
Serhatcım,

Camın üzerinden bakmak istediğini belirtmişsin 1,87 boyunla rahatlıkla camın üzerinden bakabilirsin :)

bu hafta halledıcem bu işi

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011, 15:30 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: dl 650
Kan Grubu: 0 RH +
isminiz: zafer ünden
serhat yazdı:
HONEY yazdı:
Serhatcım,

trafikte bazen camın üzerinden degil, içinden bakman gereken durumlar oluyor. koyu renkli cam, üzerine yagmur camur gelirse görüş sıfıra iner. zor durumlarda kalabilirsin.
Tecrübeyle sabit....
cam üzerinden bakış uzun yollarda, biraz hızlandıgımız zaman gerekli. şehir içinde önüne mutlaka bakman gerekir....

https://www.facebook.com/DefansifSurus

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011, 18:55 
Kullanıcı avatarı

vagabond yazdı:
serhat yazdı:
HONEY yazdı:
Serhatcım,

trafikte bazen camın üzerinden degil, içinden bakman gereken durumlar oluyor. koyu renkli cam, üzerine yagmur camur gelirse görüş sıfıra iner. zor durumlarda kalabilirsin.
Tecrübeyle sabit....
cam üzerinden bakış uzun yollarda, biraz hızlandıgımız zaman gerekli. şehir içinde önüne mutlaka bakman gerekir....

zafer abı bunu hıç dusunmemıstım :shock: malesefkı bırçok konuda tecrubesızım,sız degerlı abılerımden öğreneceğim çokşey var,teşekkur ederım uyarın için :alkıs

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011, 17:42 
Serhat, Özen Motor'a gidip Kappa'ya bakmanı tavsiye ederim. Ölçüleri makul. Fiyatı da çok uygundu, 100 TL gibi bir şey. Ayrıca sonradan yapılan camlardaki gibi görüntüyü uzatma ya da kısaltma yoktur emin ol. Bazı hayati parçaları orjinal almakta fayda var.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011, 19:40 
Kullanıcı avatarı

MaxPAYNE yazdı:
Serhat, Özen Motor'a gidip Kappa'ya bakmanı tavsiye ederim. Ölçüleri makul. Fiyatı da çok uygundu, 100 TL gibi bir şey. Ayrıca sonradan yapılan camlardaki gibi görüntüyü uzatma ya da kısaltma yoktur emin ol. Bazı hayati parçaları orjinal almakta fayda var.

teşekkurler kenan
aslında fuarı bekleyıp gormeyı dusunuyorum,sonrasında özen motorada bakıcam(ınşallah fıyatı değişmez)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2011, 18:12 
Herkese merhaba Taksim kasımpaşa stadının giriş kapısının hemen karşısında ÖZEN PLEXİ var ben dragstar için 450 tl lik camı orada 130 tl ye yaptırmıştım dragstar dan dl 650 geçiş yapmayı beklediğim son 1 günde paylaşmak istedim fiyatlar çok uygun evinize kadar kargo ile yolluyorlar tekirdağa kadar yollamışlardı dileyen arkadaşlara özelden numaraları verebilirim selamlar

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2011, 18:28 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: K51 GS1200 ADV
Kan Grubu: AB Rh(-)
isminiz: Piotr Yunus Koçak
Bizim camiada orayı bilmeyen zaten yok zannedersem, orada toplu sipariş cam da yaptırılmıştı... ama paylaşım için teşekkür..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2011, 12:17 
motorumı aldığımda pleksiden döküm yan sanayii bir tur camı vardı. yüksekti, memnumdum. taa ki 2 hafta önce başıma gelen bir olaya kadar. ışıklarda çarpazdaki yeşili görerek karşıdan karşıya geçmeye çalışan iki kadınla kafa kafaya gelene kadar. ön sol tarafta kendileriyle buluştuk, kol kola girdikleri için daha sağlam durdular ve beni yıktılar. daha doğrusu tutmaya çalışmanın bel-sırt sakatlanması olacağını farkedip motoru yere bıraktım. çarpma anında ön cam sol taraftaki vidaların takıldığı yerden boydan boya kırıldı! rüzgar spoilerı sayesinde, kırılan tarafın altını da da km saatinin önüne sıkıştırarak yola devam ettim. süratim oldukça düşüktü, sıkışık trafikte yolu paralel kesen arabaların arasından çıkar çıkmaz çarpışma oldu. bu kadar düşük süratte ve çarpma kuvvetinde camın ikiye ayrılması esne-ye-memesinden kaynaklı muhtemelen. aynı gün gidip powerbronze cam aldım. kafam rahat, en azından bilinen bir marka. yerli üretim cam alırken iki kez düşünün derim.

kırılan cam resimdekinin şeffaf olanıydı. Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2011, 12:41 
Kullanıcı avatarı

Kan Grubu: A Rh ( + )
isminiz: H a k a n
Birader sen de şu kızdan parayı almayı nasıl beceremedin hala anlamadım :twisted: :mrgreen

Only flying is better than BMW

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2011, 09:47 
hhahah... valla kibariye ve annesi gibi bi halleri vardı. motoru bile kaptırabilirdim, o derece =)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2011, 20:08 
Kullanıcı avatarı

Motosikleti: DL 650
Kan Grubu: B RH +
isminiz: Hasan Birol
Çok geçmiş olsun.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2011, 23:13 
Funkstar kardeşim geçmiş olsun. Camınızın kırılma sebebi darbenin geldiği noktayla, malzemesiyle yada plexi'nin yaşı ile (genleşme-büzüşme sayısı) alakalı olabilir.

Bildiğiniz gibi ben tekne işi yapıyorum ve trlyonluk oyuncaklara yerli döküm yada hazır dökümü kalıplatma yolu ile çok plexi takmışlığımız vardır. En son 100 deniz mili yapan! bir oyuncağın ön camını değiştirdim sorun yok.

Plexi denip geçen malzemede de malzeme farklılıkları var. Gerçek "plexiglass" denilen ürünün mekanik özellikleri çok iyi değil. Bunun yerine Lexan kullanırsanız hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Lexan'ı ısıtarak kalıplamak ta daha iyi sonuçlar veriyor ve bükümlerde görüntünün bozulması oluşmuyor.

Sonuçta o dünya markaları da, yerli imalatçılar da aynı ürünleri levha olarak alıp kullanıyorlar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 158 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
POWERED_BY

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye